![]()
|
Білім беру ұйымының атауы |
Жаңаөзен қ., «№21 ЖББМ» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
8.3 А Тұрақты электр тогы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақытова Мадина |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.01.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «З» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.2.11 – өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауда тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданып, электр тізбектеріне есептеулер жүргізу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Тізбектей және параллель жалғау кезіндегі негізгі физикалық заңдылықтарды біледі 2. Тізбекті жинауды тәжірибелер жасау арқылы түсінеді 3. Приборлардың аттарын біледі, қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Ұйымдасты-ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Сабақтың ортасы Жаңа білім 15 минут 7 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы. 1 минут Кері байланыс 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу және оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «CastLost» платформасы арқылы 3 топқа біріктіремін: 1-топ: Ток күші 2-топ: Кернеу 3-топ: Кедергі Топ басшылары бағалау бетшесін толтырады. Оқушылар көңіл күйлеріңіз жақсы ма? Сабағымызды бастайық. «LearningApps.org» әдісі 1.Электр тізбегі деген не? 2.Ток күші дегеніміз не? 3.
4.Электр тізбегінің негізгі бөліктерін атаңыз 4.
5.Ток күшінің өлшем бірлігін атаңыз 6.
Бұл қандай сұлба? 7. Кернеу дегеніміз не? Оның формуласы? 8.
Қандай белгі? 9. Өткізгіштің меншікті кедргісі қандай шамаларға тәуелді? 10.
Қандай белгі? «Миға шабуыл» Оқушылар сіздерге мынадай тапсырма ұсынамын. Тізбек бөлігі үшін Ом заңын өттік. 1.Ендеше тізбек бөлігі қайсы?
2. Қай суретте шамдар қаттырақ жанады деп ойлайсыңыздар?
Тәжірибе көрсету. Дәптерді ашып жазамыз
Топтық жұмыс. «Ойланыңыз және сызбаларды салыңыз» әдісі Берілген шартты белгілерді пайдаланып, тізбектей және параллель жалғаулардың тізбегін сызу.
Жұптық жұмыс. Жеке жұмыс. «Кім жылдам» әдісі. Есептер шығару. Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау ережелерін пайдаланып төмендегі есептерді шығару. 1.Кернеуі 120В электр желісіне үш резистор тізбектей жалғанған.Олардың кедергілері 12Ом, 9Ом және 3Ом. Әр ризистордың кернеуін және тізбектегі ток күшін есептеңдер. 2.Кедергілері 540Ом,270Ом және 135Ом болатын параллель жалғанған үш резистордан тұратын тізбектің жалпы кедергісін есептеңдер. Сергіту сәті Рефлекция «Электр тогы» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алу. Бағалау Үй тапсырмасы: 19-жаттығу |
Оқушылар жаңа сабақты бастамас бұрын, үй тапсырмасын қайталау сұрақтарына жауап береді. Электр тізбегінің элементтерін атайды. Алдыңғы білімге сүйене отырып аспашамды параллель және тізбектей жалғау кезіндегі айырмашылықтарын түсінеді. Мұғалім жасап көрсеткен демонстрация негізінде оқушылар тізбектей және параллель жалғаудың негізгі заңдылықтарымен танысады. Резистор мен қоңырауды тізбектей және параллель жалғау сызбасын көрсетеді. Оқушылар тізбектей және параллель жалғаудың негізгі заңдылықтарына сүйеніп тақтада кезектесіп есептер шығарады. Оқушылар сабақ соңында рефлекция парағын толтырып, бір шамды таңдайды |
Дескриптор: -Электр тізбегінің элементтерін біледі. -Электр тізбегінің не екенін біледі. -Ток күші мен кернеуді біледі. -Сызбаларды анықтайды. -Құралдарды үйренеді. Әр дұрыс жауапқа 2 балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бақытова Мәдина НаубетқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау.
1. Тізбектей және параллель жалғау кезіндегі негізгі физикалық заңдылықтарды біледі
2. Тізбекті жинауды тәжірибелер жасау арқылы түсінеді
3. Приборлардың аттарын біледі, қолдана алады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















