Тексерілді: М. Асирова
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||||
|
Бөлім |
ІІ бөлім. Компьютерді таңдау |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Н. Суппаева |
||||||
|
Күні |
15.10 |
16.10 |
18.10 |
|
|||
|
сынып |
9 а |
9 ә |
9 б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер құнын есептеу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 -компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау; 9.1.2.1-қолданушының қажеттілігіне байланысты программалық қамтамасыз етуді таңдау; 9.3.1.1-электронды кестеде процесстердің моделін (физикалық, биологиялық, экономикалық және тағы басқа) өңдеу және зерттеу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар электрондық кестеде процестердің физикалық, биологиялық және экономикалық моделін құрудың маңыздылығын түсінеді және компьютердің жалпы құнын есептеуге үйренеді. |
||||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысушыларды тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылар «Жылы жүрек – жақсы тілек» арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сынып таратылған сурет бойынша үш топқа бөлінеді.
"Дорбадағы асықтар" әдісі арқылы алдыңғы білімді пысықтау. 1. Программалық жасақтама қолданушының қажеттілігіне байланысты неше топқа жіктеледі? 2. Компьютерлік программалық жасақтама қызметі және оның алатын рөлі қандай? 3. Программалық жасақтаманың сапа критерийлерін атаңдар |
Сұрақтарға жауап береді |
Бас бармақ арқылы бірін-бірі бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру https://www.youtube.com/watch?v=hWIzLyU5N7Q
1-тапсырма:Практикалық жұмыс 1 топ: Компьютердің құнын есептеудің экономикалық моделін құрастырыңыз.
2 топ: Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененің қозғалысының физикалық моделін құрастырыңыз.
3 топ: Адам өмірі биоритм процесінің биологиялық моделін құрастырыңыз. Тапсырма дескрипторлары:
2-тапсырма: Топтық жұмыс.
3-тапсырма: ПЖ түрлерін сәйкестендіріңдер https://www.liveworksheets.com/w/kk/programmalyk-zhasaktama/2205175
4-тапсырма:Сұрақтарға жауап беріңіздер
|
Дескриптор: -Модель және модельдеу ұғымымен танысады Дескриптор: -Экономикалық модель құрастырады -Физикалық модель құрастырады -Бологиялық модель құрастырады Дескриптор: -Модель анықтамасын, түрлерін біледі Дескриптор: -ПЖ түрлерін ажырата алады Дескриптор: -Модель түрлерін ажыратады -Диаграмма туралы біледі |
Стикер арқылы өзін-өзі бағалау Екі жұлдыз, бір тілек «Саусақ әдісі» Мадақтау «Сэндвич әдісі» |
Дәптер Оқулық компьютер https://quizlet.com https://www.liveworksheets.com/w/kk/programmalyk-zhasaktama/2205175
9сынып оқулығы |
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Кері байланыс «Insert » әдісі арқылы Рефлексия Бүгін мен білдім ... қызықты болды ... бұл қиын болды ... Мен жұмыс жасадым ... Мен түсіндім ... енді мен ... Мен білдім ... Мен оны жасадым ... Мен ... мен тырысамын ... Мені таң қалдырды ... өмірге сабақ бердім |
Өздерін бағалайды кері байланыс жүргізеді |
Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Үй тапсырмасы: «Электрондық кестеде процестердің физикалық моделін құрудың маңыздылығы» деген тақырыпқа презентация дайындаңдар |
Жазып алады |
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Тексерілді: М. Асирова
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||||
|
Бөлім |
ІІ бөлім. Компьютерді таңдау |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Н. Суппаева |
||||||
|
Күні |
15.10 |
16.10 |
18.10 |
|
|||
|
сынып |
9 а |
9 ә |
9 б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер құнын есептеу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 -компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау; 9.1.2.1-қолданушының қажеттілігіне байланысты программалық қамтамасыз етуді таңдау; 9.3.1.1-электронды кестеде процесстердің моделін (физикалық, биологиялық, экономикалық және тағы басқа) өңдеу және зерттеу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар электрондық кестеде процестердің физикалық, биологиялық және экономикалық моделін құрудың маңыздылығын түсінеді және компьютердің жалпы құнын есептеуге үйренеді. |
||||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысушыларды тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылар «Жылы жүрек – жақсы тілек» арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сынып таратылған сурет бойынша үш топқа бөлінеді.
"Дорбадағы асықтар" әдісі арқылы алдыңғы білімді пысықтау. 1. Программалық жасақтама қолданушының қажеттілігіне байланысты неше топқа жіктеледі? 2. Компьютерлік программалық жасақтама қызметі және оның алатын рөлі қандай? 3. Программалық жасақтаманың сапа критерийлерін атаңдар |
Сұрақтарға жауап береді |
Бас бармақ арқылы бірін-бірі бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру https://www.youtube.com/watch?v=hWIzLyU5N7Q
1-тапсырма:Практикалық жұмыс 1 топ: Компьютердің құнын есептеудің экономикалық моделін құрастырыңыз.
2 топ: Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененің қозғалысының физикалық моделін құрастырыңыз.
3 топ: Адам өмірі биоритм процесінің биологиялық моделін құрастырыңыз. Тапсырма дескрипторлары:
2-тапсырма: Топтық жұмыс.
3-тапсырма: ПЖ түрлерін сәйкестендіріңдер https://www.liveworksheets.com/w/kk/programmalyk-zhasaktama/2205175
4-тапсырма:Сұрақтарға жауап беріңіздер
|
Дескриптор: -Модель және модельдеу ұғымымен танысады Дескриптор: -Экономикалық модель құрастырады -Физикалық модель құрастырады -Бологиялық модель құрастырады Дескриптор: -Модель анықтамасын, түрлерін біледі Дескриптор: -ПЖ түрлерін ажырата алады Дескриптор: -Модель түрлерін ажыратады -Диаграмма туралы біледі |
Стикер арқылы өзін-өзі бағалау Екі жұлдыз, бір тілек «Саусақ әдісі» Мадақтау «Сэндвич әдісі» |
Дәптер Оқулық компьютер https://quizlet.com https://www.liveworksheets.com/w/kk/programmalyk-zhasaktama/2205175
9сынып оқулығы |
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Кері байланыс «Insert » әдісі арқылы Рефлексия Бүгін мен білдім ... қызықты болды ... бұл қиын болды ... Мен жұмыс жасадым ... Мен түсіндім ... енді мен ... Мен білдім ... Мен оны жасадым ... Мен ... мен тырысамын ... Мені таң қалдырды ... өмірге сабақ бердім |
Өздерін бағалайды кері байланыс жүргізеді |
Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Үй тапсырмасы: «Электрондық кестеде процестердің физикалық моделін құрудың маңыздылығы» деген тақырыпқа презентация дайындаңдар |
Жазып алады |
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз























