Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Материктердің табиғат зоналары
|
Бөлім |
3. Физикалық география. 3.4 Биосфера |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ж.А.Әлиев |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
19.12.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 8 Е |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Материктердің табиғат зоналары |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.4.2- табиғат зоналарын жоспар бойынша сипаттау 8.3.4.3 әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат зоналарын жоспар бойынша сипаттайды және әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстырады ЕББҚ мұғалім көмегімен (ІІІ топ) табиғат зоналарын жоспар бойынша сипаттайды әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Топтарға бөлу. Тірек сөздер бойынша топқа бөліну. Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда Қоңыржай, Тропиктік, Экваторлық деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді Үй тасырмасын «Сәйкестендіру» әдісі арқылы еске түсіру.
Оқушылардың жауаптарын тыңдаймын. Ары қарай жаңа тақырып пен сабақ мақсатын хабарлаймын.
|
Сұрақтарға жауап бере отырып өткен сабақты еске түсіру.. |
Жалпы 2 балл
|
Оқулық АКТ, карточка
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Табиғат зоналар, материктердегі табиғат зоналарынығ таралуы» жайлы түсінік беріледі. Сұрақтар беріп, жауабын дәптерге жазғызамы.
(Барсакелмес, Үстірт) Тапсырма 1. Кескін картамен жұмыс. «Зоналарға саяхат» деп аталады. Оқушыларға кескін карта және кілттік сөздер беріледі. Оқушылар кілттік сөздің қандай зонаға қатысты екенін тауып, сол зонаның шекарасын кескін картаға түсіру керек. Қай топ бірінші болса, сол топқа ұпай саны беріледі. Кілттік сөздер:
Тапсырма 2. Венн диаграммасымен жұмыс. Таңдау бойынша 2 материкті алып (С.Америка мен Еуразия), материкте кездесетін табиғат зоналарына талдау жасайды.
|
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды. Сұрақтарға жауап береді.
Берілген кілт сөздерді пайдаланып, кескін картаға түсіреді; Табиғат зонасынығ шекарасын анықтайды; Қорытынды жасайды.
Екі материкте кездесін ұқсас табиғат зоналарын анықтайды; Еуразия материгіне тән табиғат зоналарын анықтады; С.Америкаға тән табиғат зоналарын анықтайды. |
Жалпы 2 балл
Жалпы 4 балл
Жалпы 4 балл
|
Оқулық Дүниежүзң табиғат зоналары картасы, АКТ, дәптер
Оқулық, дәптер, атлас
Венн диаграммасы Атлас, дәптер
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Сабақты қорытындылау, оқушылардың кері байланысы Менің түсінгенім...... Маған түсінуге қиын болғаны.......... Менің ұсынысым...................... Мені таң қалдырды................ Мұғалімге сұрағым............... Үйге тапсырма: Географиялық белдеулер мен табиғат зоналарын кескін картаға түсіру. |
Оқушылар «Доңғалақ» айналдыру арқылы кері байланыс жасайды |
Оқушыларға дескрипторлар арқылы топтардың өзара бағалауды жүргізуін ұсынамын. |
Бағалау парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Материктердің табиғат зоналары
|
Бөлім |
3. Физикалық география. 3.4 Биосфера |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ж.А.Әлиев |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
19.12.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 8 Е |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Материктердің табиғат зоналары |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.4.2- табиғат зоналарын жоспар бойынша сипаттау 8.3.4.3 әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат зоналарын жоспар бойынша сипаттайды және әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстырады ЕББҚ мұғалім көмегімен (ІІІ топ) табиғат зоналарын жоспар бойынша сипаттайды әр материкте орналасқан ұқсас табиғат зоналар мен биіктік белдеулерді салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Топтарға бөлу. Тірек сөздер бойынша топқа бөліну. Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда Қоңыржай, Тропиктік, Экваторлық деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді Үй тасырмасын «Сәйкестендіру» әдісі арқылы еске түсіру.
Оқушылардың жауаптарын тыңдаймын. Ары қарай жаңа тақырып пен сабақ мақсатын хабарлаймын.
|
Сұрақтарға жауап бере отырып өткен сабақты еске түсіру.. |
Жалпы 2 балл
|
Оқулық АКТ, карточка
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Табиғат зоналар, материктердегі табиғат зоналарынығ таралуы» жайлы түсінік беріледі. Сұрақтар беріп, жауабын дәптерге жазғызамы.
(Барсакелмес, Үстірт) Тапсырма 1. Кескін картамен жұмыс. «Зоналарға саяхат» деп аталады. Оқушыларға кескін карта және кілттік сөздер беріледі. Оқушылар кілттік сөздің қандай зонаға қатысты екенін тауып, сол зонаның шекарасын кескін картаға түсіру керек. Қай топ бірінші болса, сол топқа ұпай саны беріледі. Кілттік сөздер:
Тапсырма 2. Венн диаграммасымен жұмыс. Таңдау бойынша 2 материкті алып (С.Америка мен Еуразия), материкте кездесетін табиғат зоналарына талдау жасайды.
|
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды. Сұрақтарға жауап береді.
Берілген кілт сөздерді пайдаланып, кескін картаға түсіреді; Табиғат зонасынығ шекарасын анықтайды; Қорытынды жасайды.
Екі материкте кездесін ұқсас табиғат зоналарын анықтайды; Еуразия материгіне тән табиғат зоналарын анықтады; С.Америкаға тән табиғат зоналарын анықтайды. |
Жалпы 2 балл
Жалпы 4 балл
Жалпы 4 балл
|
Оқулық Дүниежүзң табиғат зоналары картасы, АКТ, дәптер
Оқулық, дәптер, атлас
Венн диаграммасы Атлас, дәптер
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Сабақты қорытындылау, оқушылардың кері байланысы Менің түсінгенім...... Маған түсінуге қиын болғаны.......... Менің ұсынысым...................... Мені таң қалдырды................ Мұғалімге сұрағым............... Үйге тапсырма: Географиялық белдеулер мен табиғат зоналарын кескін картаға түсіру. |
Оқушылар «Доңғалақ» айналдыру арқылы кері байланыс жасайды |
Оқушыларға дескрипторлар арқылы топтардың өзара бағалауды жүргізуін ұсынамын. |
Бағалау парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















