«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы қазақ орта мектебі» КММ
Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №112 сабақ Сабақтың тақырыбы Перпендикуляр және параллель түзулер және кесінділер
|
Бөлім |
6.3С Координата лық жазықтық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жылкаманова Ж.М. |
|
Күні: |
21.02.2024 |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Перпендикуляр және параллель түзулер және кесінділер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.2 параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
|
Сабақтың мақсаты: |
параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру “Досыңды тексер”.Үй тапсырмасын тексеру, қатар отырған оқушылар бір-бірінің дәптерлерін тексереді. Өткенді қайталау Сұрақтарға жауап береді Түзу дегеніміз не? Кесінді дегеніміз не? Параллель түзулер дегеніміз не? Перпендикуляр түзулер дегеніміз не? |
Амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді |
Үй жұмысы 1б |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс «Параллель және перпендикуляр түзулер өмірде» Сәйкестендіру әдісі
Жеке жұмыс. «Кім жылдам?»
n түзуіне жатпайтын А және В нүктелері арқылы n түзуіне параллель түзулер жүргізілген. Төмендегі түзулердің, кесінділердің өзара орналасуын анықтаңыз. А) AC және BD;___________________ B) BD және BM;__________________ C) CD және AB;___________________ D) AК және MK;__________________ E) AK және BM. ___________________
|
Суреттер мен атауларын сәйкестендіреді. Жауабы:
Оқушылар берілген сызбадағы түзулердің өзара орналасуын анықтайды. Жауаптары: А) AC және BD: параллель B) BD және BM: перпендикуляр C) CD және AB: қиылысады D) AК және MK: перпендикуляр E) AK және BM: параллель
|
Дескриптор: Темір жол рельсі параллель түзулерге жататынын көрсетеді; 1б Қиылысқан жолдардың перпендикуляр түзуге жататынын көрсетеді; 1б Дәптердегі жолақтар параллель түзулерге жататынын көрсетеді; 1б Электр бағанасы перпендикуляр түзуге жататынын көрсетеді; 1б
Дескриптор: AC және BD-ның орналасуын анықтайды; 1б BD және BM -ның орналасуын анықтайды; 1б CD және AB -ның орналасуын анықтайды; 1б AК және MK -ның орналасуын анықтайды; 1б AK және BM -ның орналасуын анықтайды; 1б
|
Оқулық 10-сынып.
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Еркін микрофон»
Үйге тапсырма:
|
|
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. -Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы қазақ орта мектебі» КММ
Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №112 сабақ Сабақтың тақырыбы Перпендикуляр және параллель түзулер және кесінділер
|
Бөлім |
6.3С Координата лық жазықтық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жылкаманова Ж.М. |
|
Күні: |
21.02.2024 |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Перпендикуляр және параллель түзулер және кесінділер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.2 параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
|
Сабақтың мақсаты: |
параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру “Досыңды тексер”.Үй тапсырмасын тексеру, қатар отырған оқушылар бір-бірінің дәптерлерін тексереді. Өткенді қайталау Сұрақтарға жауап береді Түзу дегеніміз не? Кесінді дегеніміз не? Параллель түзулер дегеніміз не? Перпендикуляр түзулер дегеніміз не? |
Амандасады. Үй жұмысын тексереді Сұрақтарға жауап береді |
Үй жұмысы 1б |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс «Параллель және перпендикуляр түзулер өмірде» Сәйкестендіру әдісі
Жеке жұмыс. «Кім жылдам?»
n түзуіне жатпайтын А және В нүктелері арқылы n түзуіне параллель түзулер жүргізілген. Төмендегі түзулердің, кесінділердің өзара орналасуын анықтаңыз. А) AC және BD;___________________ B) BD және BM;__________________ C) CD және AB;___________________ D) AК және MK;__________________ E) AK және BM. ___________________
|
Суреттер мен атауларын сәйкестендіреді. Жауабы:
Оқушылар берілген сызбадағы түзулердің өзара орналасуын анықтайды. Жауаптары: А) AC және BD: параллель B) BD және BM: перпендикуляр C) CD және AB: қиылысады D) AК және MK: перпендикуляр E) AK және BM: параллель
|
Дескриптор: Темір жол рельсі параллель түзулерге жататынын көрсетеді; 1б Қиылысқан жолдардың перпендикуляр түзуге жататынын көрсетеді; 1б Дәптердегі жолақтар параллель түзулерге жататынын көрсетеді; 1б Электр бағанасы перпендикуляр түзуге жататынын көрсетеді; 1б
Дескриптор: AC және BD-ның орналасуын анықтайды; 1б BD және BM -ның орналасуын анықтайды; 1б CD және AB -ның орналасуын анықтайды; 1б AК және MK -ның орналасуын анықтайды; 1б AK және BM -ның орналасуын анықтайды; 1б
|
Оқулық 10-сынып.
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Еркін микрофон»
Үйге тапсырма:
|
|
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. -Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
шағым қалдыра аласыз





араллель
түзулер













