Сабақ жоспары
|
Педагогтің Аты,Тегі, Әкесінің аты(бар болған жағдайда) |
Унасбаева А.Е |
|||||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ЖМБ Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Күні: |
18.11.2024ж |
|||||||
|
Бөлім: |
10.2В Тригономет риялық теңсіздіктер |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.2.3.17 - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
тригонометриялық теңсіздік ұғымын меңгереді және оның шешу жолдарын үйренеді |
|||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу; Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру. «Хан талапай» әдісі (оқушыларға асықтар шашылады, асық номерлеріне сәйкес сұрақтарға жауап береді)
|
Амандасады. |
Дескриптор: асық номерлеріне сәйкес сұрақтарға жауап береді. 1 балл |
Асықтар слайд |
|||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
Анықтама: Тригонометриялық өрнектерден құралған теңсіздіктерді тригонометриялық теңсіздіктер деп атайды. Тригонометриялық теңсіздіктерді түрлендіру арқылы төмендегідей қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерге келтіріп шешеді: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктер: Sin x >a, sin x ≥a, sin x <a, sin x ≤a сos x >a, cos x ≥a, cos x<a, cos x ≤a tg x>a, tg x ≥a, tg x <a, tg x ≤a ctg x >a, ctg x ≥a, ctg x <a, ctg x ≤a Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын алгоритмдер:
Енді sin x>a және sin x<a теңсіздіктерінің шешімдерін қортып шығарайық. |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді.
Мысалы: sin
x≤ -π-arcsin -π- - x
2 |
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Жасанды интелект |
|||
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
«Кім жылдам» әдісі (жеке жұмыс) №21.1есеп ; №21.2есеп
«Синусоида» ,«Косинусоида» графигі (Топпен жұмыс)
«Жұптық жұмыс»
Тапсырма. №1. Е Демек, |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салады, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Өз бетімен жұмыс.
|
Дескриптор: -теңсіздікті шешу алгоритмін пайдаланады; -шешімін жазады;
2 балл
Дескриптор: графиктік тәсілмен, функцияның периоттылығын ескере отырып шешеді. -шешімін жазады; 3 балл
Дескриптор: Бірлік шеңбердегі мәніне сәйкес теңсіздікті анықтайды. 2балл
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.
|
|||
|
5 минут
|
|
Б 50% 75%
100% үгінгі сабақта:
Кері байланыс: «Координаталық шеңбер»
25%
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №21.6 есеп |
Кері байланыс |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Сабақ жоспары
|
Педагогтің Аты,Тегі, Әкесінің аты(бар болған жағдайда) |
Унасбаева А.Е |
|||||||
|
Пән/Сынып: |
10 сынып, ЖМБ Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Күні: |
18.11.2024ж |
|||||||
|
Бөлім: |
10.2В Тригономет риялық теңсіздіктер |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.2.3.17 - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
тригонометриялық теңсіздік ұғымын меңгереді және оның шешу жолдарын үйренеді |
|||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу; Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру. «Хан талапай» әдісі (оқушыларға асықтар шашылады, асық номерлеріне сәйкес сұрақтарға жауап береді)
|
Амандасады. |
Дескриптор: асық номерлеріне сәйкес сұрақтарға жауап береді. 1 балл |
Асықтар слайд |
|||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
Анықтама: Тригонометриялық өрнектерден құралған теңсіздіктерді тригонометриялық теңсіздіктер деп атайды. Тригонометриялық теңсіздіктерді түрлендіру арқылы төмендегідей қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерге келтіріп шешеді: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктер: Sin x >a, sin x ≥a, sin x <a, sin x ≤a сos x >a, cos x ≥a, cos x<a, cos x ≤a tg x>a, tg x ≥a, tg x <a, tg x ≤a ctg x >a, ctg x ≥a, ctg x <a, ctg x ≤a Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын алгоритмдер:
Енді sin x>a және sin x<a теңсіздіктерінің шешімдерін қортып шығарайық. |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді.
Мысалы: sin
x≤ -π-arcsin -π- - x
2 |
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Жасанды интелект |
|||
|
25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
«Кім жылдам» әдісі (жеке жұмыс) №21.1есеп ; №21.2есеп
«Синусоида» ,«Косинусоида» графигі (Топпен жұмыс)
«Жұптық жұмыс»
Тапсырма. №1. Е Демек, |
Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салады, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Өз бетімен жұмыс.
|
Дескриптор: -теңсіздікті шешу алгоритмін пайдаланады; -шешімін жазады;
2 балл
Дескриптор: графиктік тәсілмен, функцияның периоттылығын ескере отырып шешеді. -шешімін жазады; 3 балл
Дескриптор: Бірлік шеңбердегі мәніне сәйкес теңсіздікті анықтайды. 2балл
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.
|
|||
|
5 минут
|
|
Б 50% 75%
100% үгінгі сабақта:
Кері байланыс: «Координаталық шеңбер»
25%
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №21.6 есеп |
Кері байланыс |
|
|||
шағым қалдыра аласыз


нді берілген теңсіздікті қанағаттандыратын
абсисса осінің бас аралығындағы шеткі нүктелерінің
абсциссаларын
















