|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Амандосов атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қосыбаева Г.М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
10.04.2025 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4В |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
110. Келер шақ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алып, солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айтады және етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Мамандықтың ерекшелеіктерін білу және адамдардың еңбегін бағалау Өз-өзіне қызмет ету және өзін-өзі ұйымдастыру дағдыларын қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау Ширату. «Аспан әлемі» әдісі. https://wordwall.net/resource/71370823 |
Өткенді еске түсіру мақсатында вордволлмен сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! |
Слайд https://wordwall.net/resource/71370823 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 4 минут 10 минут
|
(ҰЖ) Оқулықпен жұмыс. 27- жаттығу. Өлеңді тыңда.
Негізгі тұстар: Ұшып келем, Мөлдір аспан, көкте жүру, Асқар тау, Асу белдер, туған жер
Топтық жұмыс «Зымыран ұшыру» әдісі. Тапсырма. 29-жаттығу. Берілген етістіктерді үш жақта жаз. Оқы, көр, ойна.
1 топ 2 топ 3 топ
30-жаттығу. Сызбаны пайдаланып, етістіктің шақтары туралы білетініңді айт.
Осы шақ: іс-әрекеттің қазір болып жатқанын білдіреді. Өткен шақ: іс-әрекеттің бұрын болғанын білдіреді. Келер шақ: іс-әрекеттің алдағы уақытта болатынын білдіреді.
Жұптық жұмыс «Ой ширату» әдісі 28-жаттығу. Мақал-мәтелдерді жатқа жаз.
Жеткізер, біледі (не істейді?) Жеткізер - келер шақта, біледі - осы шақта.
Топтық жұмыс «Жұлдызды аспан» әдісі 32-жаттығу. Сызбаға қарап ойлан, содан соң өзің қорытынды жаса.
Мен өсемін, ойлаймын, көремін, қуанамын. Сен өсесің, ойлайсың, көресің, қуанасың. Біз өсеміз, ойлаймыз, көреміз, қуанамыз. |
Тыңдаған мәтіннің негізгі тұстарын белгілеп алады. Соның негізінде мәтіннің мазмұнын айтады.
Берілген етістіктерді үш жақта жазады
Мақал - мәтелдерді жатқа жазады. Келер шақ етістіктерін табады. Оларға сұрақ қойып, өзара салыстырады.
Сызбаға қарап ойлан, содан соң өзі қорытынды жасайды.
Мақал -мәтелдерді жатқа жазады. Келер шақ етістіктерін табады. Оларға сұрақ қойып, өзара салыстырады.
Сызбаны пайдаланып, етістіктің шақтары туралы білетінін айтады.
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі тұстарын белгілейді 1б
Дескриптор: -осы шаққа жазады 1б -өткен шаққа жазады 1б -келер шаққа жазады 1б -сызбаға қарап, қорытынды жасайды 1б
Дескриптор: - Мақал - мәтелдерді жатқа жазады.1б - Келер шақ етістіктерін табады. 1б
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: -бірінші жақта тұрған келер шақты айтады 1б -екінші жақта тұрған келер шақты айтады 1б -бірінші жақтың көпше түріндегі келер шақты айтады 1б |
Тақта, слайд
Оқулық Дәптер
дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
1 минут
2 минут
|
Сабақты қорытындылау Семантикалық карта.
Үй тапсырма 31-жаттығу, 89 бет.
Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия «Шапалақ» әдісі
|
Семантикалық карта бойынша өткен тақырып бойынша қорытындылайды
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Жарайсың! Бағалау парақшасы
|
Кесте
Бағалау парақшасы
слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ
|
Сәйкестендір
|
|
|
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||




Сәйкестендір
|
Мысалдар |
Осы шақ |
Өткен шақ |
Келер шақ |
|
Келе жатыр |
|
|
|
|
Оқып отырмын |
|
|
|
|
ойнады |
|
|
|
|
пісірілді |
|
|
|
|
Жуынып жатыр |
|
|
|
|
жазады |
|
|
|
|
кетеді |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Амандосов атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қосыбаева Г.М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
10.04.2025 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4В |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
110. Келер шақ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алып, солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айтады және етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Мамандықтың ерекшелеіктерін білу және адамдардың еңбегін бағалау Өз-өзіне қызмет ету және өзін-өзі ұйымдастыру дағдыларын қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау Ширату. «Аспан әлемі» әдісі. https://wordwall.net/resource/71370823 |
Өткенді еске түсіру мақсатында вордволлмен сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! |
Слайд https://wordwall.net/resource/71370823 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 4 минут 10 минут
|
(ҰЖ) Оқулықпен жұмыс. 27- жаттығу. Өлеңді тыңда.
Негізгі тұстар: Ұшып келем, Мөлдір аспан, көкте жүру, Асқар тау, Асу белдер, туған жер
Топтық жұмыс «Зымыран ұшыру» әдісі. Тапсырма. 29-жаттығу. Берілген етістіктерді үш жақта жаз. Оқы, көр, ойна.
1 топ 2 топ 3 топ
30-жаттығу. Сызбаны пайдаланып, етістіктің шақтары туралы білетініңді айт.
Осы шақ: іс-әрекеттің қазір болып жатқанын білдіреді. Өткен шақ: іс-әрекеттің бұрын болғанын білдіреді. Келер шақ: іс-әрекеттің алдағы уақытта болатынын білдіреді.
Жұптық жұмыс «Ой ширату» әдісі 28-жаттығу. Мақал-мәтелдерді жатқа жаз.
Жеткізер, біледі (не істейді?) Жеткізер - келер шақта, біледі - осы шақта.
Топтық жұмыс «Жұлдызды аспан» әдісі 32-жаттығу. Сызбаға қарап ойлан, содан соң өзің қорытынды жаса.
Мен өсемін, ойлаймын, көремін, қуанамын. Сен өсесің, ойлайсың, көресің, қуанасың. Біз өсеміз, ойлаймыз, көреміз, қуанамыз. |
Тыңдаған мәтіннің негізгі тұстарын белгілеп алады. Соның негізінде мәтіннің мазмұнын айтады.
Берілген етістіктерді үш жақта жазады
Мақал - мәтелдерді жатқа жазады. Келер шақ етістіктерін табады. Оларға сұрақ қойып, өзара салыстырады.
Сызбаға қарап ойлан, содан соң өзі қорытынды жасайды.
Мақал -мәтелдерді жатқа жазады. Келер шақ етістіктерін табады. Оларға сұрақ қойып, өзара салыстырады.
Сызбаны пайдаланып, етістіктің шақтары туралы білетінін айтады.
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі тұстарын белгілейді 1б
Дескриптор: -осы шаққа жазады 1б -өткен шаққа жазады 1б -келер шаққа жазады 1б -сызбаға қарап, қорытынды жасайды 1б
Дескриптор: - Мақал - мәтелдерді жатқа жазады.1б - Келер шақ етістіктерін табады. 1б
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: -бірінші жақта тұрған келер шақты айтады 1б -екінші жақта тұрған келер шақты айтады 1б -бірінші жақтың көпше түріндегі келер шақты айтады 1б |
Тақта, слайд
Оқулық Дәптер
дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
1 минут
2 минут
|
Сабақты қорытындылау Семантикалық карта.
Үй тапсырма 31-жаттығу, 89 бет.
Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия «Шапалақ» әдісі
|
Семантикалық карта бойынша өткен тақырып бойынша қорытындылайды
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Жарайсың! Бағалау парақшасы
|
Кесте
Бағалау парақшасы
слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ
|
Сәйкестендір
|
|
|
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||




Сәйкестендір
|
Мысалдар |
Осы шақ |
Өткен шақ |
Келер шақ |
|
Келе жатыр |
|
|
|
|
Оқып отырмын |
|
|
|
|
ойнады |
|
|
|
|
пісірілді |
|
|
|
|
Жуынып жатыр |
|
|
|
|
жазады |
|
|
|
|
кетеді |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















