|
Бөлім: |
Молекулярлық биология және биохимия |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турмамбетова Марал |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ферменттердің бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз ингибиторлары. Ферменттердің қызметін реттеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.1.3 ферменттердің бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз ингибиторларың салыстырыңыз |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
- ферменттердің ингибирлену типтерін сипаттайды; -бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз ингибиторларды ажыратады |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) « Есесіне мен ...» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) топқа бөлу: «Стикер» түсі» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып « Есесіне мен...» әнді жақсы айтамын, н\е бәлішті жақсы пісіермін деген сияқты өздерінің жақсы қасиеттерін айтып сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
|
ІІ Үй тапсырмасы « Quizziz» платформасы арқылы сұрайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.. |
Оқушылар « Quizziz» платформасында тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран 1-косымша |
|
35 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык |
|
|
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топқа. «Бәселекес ингибирлену» 2-топқа «Бәсекелес емес ингибирлену» . туралы оқулықтағы ақпарты топта талдап, қорғауға нұсқау береді.. |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жаттығу жұмыстарын орындайды.
1-топқа. «Бәселекес ингибирлену» 2-топқа «Бәсекелес емес ингибирлену» . туралы оқулықтағы ақпарты топта талдап, қорғауға нұсқау береді.. |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт |
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары
Мұғалім оқушыларға тақырыпты бекітуге арналған тапсырма береді. Тапсырманың дұрыс орындалуына бақылау жасайды, бағыт бағдар береді. |
1-тапсырма. Ұсынылған сызба арқылы дәрі дәрмектің ферментке әсерін түсіндір.
2-тапсырма. «Венн диаграммасы» Ферменттердің бәсекелес ж\е бәсекелес емес ингибирленуін салыстырыңдар.
З-тапсырма Нұсқаулық бойынша зертханалық жұмысты орындайды7 |
Дескриптор: - дәрі дәрмектің ферментке әсерін анықтайды ; Жалпы -3 балл
Дескриптор : бәсекелес ж\е бәсекелес емес ингибирленуін салыстырады; жалпы 2 балл
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
5мин |
Кері байланыс « Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы |
Кесте |
|
|
Үй тапсырмасы §3 оку |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Бөлім: |
Молекулярлық биология және биохимия |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турмамбетова Марал |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ферменттердің бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз ингибиторлары. Ферменттердің қызметін реттеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.1.3 ферменттердің бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз ингибиторларың салыстырыңыз |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
- ферменттердің ингибирлену типтерін сипаттайды; -бәсекеге қабілетті және бәсекеге қабілетсіз ингибиторларды ажыратады |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) « Есесіне мен ...» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) топқа бөлу: «Стикер» түсі» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып « Есесіне мен...» әнді жақсы айтамын, н\е бәлішті жақсы пісіермін деген сияқты өздерінің жақсы қасиеттерін айтып сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
|
ІІ Үй тапсырмасы « Quizziz» платформасы арқылы сұрайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.. |
Оқушылар « Quizziz» платформасында тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран 1-косымша |
|
35 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык |
|
|
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топқа. «Бәселекес ингибирлену» 2-топқа «Бәсекелес емес ингибирлену» . туралы оқулықтағы ақпарты топта талдап, қорғауға нұсқау береді.. |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жаттығу жұмыстарын орындайды.
1-топқа. «Бәселекес ингибирлену» 2-топқа «Бәсекелес емес ингибирлену» . туралы оқулықтағы ақпарты топта талдап, қорғауға нұсқау береді.. |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт |
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары
Мұғалім оқушыларға тақырыпты бекітуге арналған тапсырма береді. Тапсырманың дұрыс орындалуына бақылау жасайды, бағыт бағдар береді. |
1-тапсырма. Ұсынылған сызба арқылы дәрі дәрмектің ферментке әсерін түсіндір.
2-тапсырма. «Венн диаграммасы» Ферменттердің бәсекелес ж\е бәсекелес емес ингибирленуін салыстырыңдар.
З-тапсырма Нұсқаулық бойынша зертханалық жұмысты орындайды7 |
Дескриптор: - дәрі дәрмектің ферментке әсерін анықтайды ; Жалпы -3 балл
Дескриптор : бәсекелес ж\е бәсекелес емес ингибирленуін салыстырады; жалпы 2 балл
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
5мин |
Кері байланыс « Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Плюс, минус, қызықты» тәсілі арқылы |
Кесте |
|
|
Үй тапсырмасы §3 оку |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз















