Ашық сабақ

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ақпаратты цифрлы тасымалдаушылары.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:


Педагогтың аты-жөні

Абишаева С.М.

Күні:

15.01.2025

Сынып:8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ақпаратты цифрлы тасымалдаушылары.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

5.3.1.1 сандық ақпараттың цифрлық тасымалдау құралдарын сипаттау.

Сабақтың мақсаты:

Сандық ақпараттың цифрлық тасмалдау құралдарын сипаттау.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті:


Оқушының әрекеті:


Бағалау:


Ресурстар:


1.Басы:Ұйымдастыру кезеңі: 5 минут.

1.Сәлемдесеу.

Психологиялық тренинг : «Ақылды доп» .

Ортада дөңгелек болып тұрып, допты алған оқушы алдыңғы өткен сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді.

  1. Компьютерде жұмыс істеу кездегі қағидалар?

  2. Адам мен монитордың ара қашықтығы қанша болу керек?

  3. Жас ерекшелігіне қарай компьютер мен қанша уақыт жұмыс жасау керек?

  4. Компьютерде жұмыс істеген кезде қауіпсіздік ережелерін сақтаудың адамға қаншалықты керек

«Класс тойл» программасы арқылы 2 топқа бөлінеді.


Оқушылар допты кезекпен бір біріне лақтырып үй тапсырманы естеріне түсіреді.









Топтары мен топтасып отырады.

1.Жарайсың! Қолдау кері байланыстары



2.Басы.

5 мин.













2.Сабақтың тақырыбын айқындау. «4 сурет, 1 сөз» әдісі бойынша бүгінгі «тақырып» пен «мақсатты» айқындау.



Shape1 Picture 2


2. Берілген суреттерге қарай отырып оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды және мақсатты айқындайды.


Мұғалім тарапынан мадақтама.


.


https://wordwall.net/ru/resource/79064977










3.Ортасы.

3 мин




10 минут.

Орындау


«Таза тақта» әдісі арқылы . (тақырыпты түсіндіру)

«D:ID” жасанды интелект көмегімен түсіндіру.




Оқыту түрі: Топтық жұмыс.

Әдісі: «Мозайка» әдісі

1-Тапсрыма. «Ақпаратты тасмалдаушы түрлерін анықта және қызметін сипатта»

  1. Топ:

2 – топ:


ЕББҚ бар оқушылар барлық топтың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен фигура жасауға қатысады.

Мақсатқа оралу: Ақпаратты цифрлық тасымалдағыштардың түрлерін және қызметін білу.

Оқушылар мұқият тыңдайды.



1 тапсырмада .

Берілген тапсырманы дұрыс орналастыру.













Дескриптор:

  • Ақпарат тасмалдаушы түрлерін ажыратады;

  • Ақпаратты тасмалдаушы түрлерінің қызыметін сипаттайды;


«Өзін-өзі тексеру» әдісі.

Түрі- өзара бағалау




Оқулық: пар 26

64-бет




5 минут

Оқыту түрі: Жұптық жұмыс

ЕББҚ. №2 тапсырма. «Квест» ойыны.



Дағды: Тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, талдау, қарым-қатынас, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады.

ЕББҚ бар оқушылар өзара оқу арқылы білімін толықтырады

2 тапсырмада

https://joyteka.com/ сайтында жұптар берілген тапсырмаларды орындайды



Дескриптор:

  • Ақпаратты тасмалдаушы түрлерін ажыратады.


https://joyteka.com/100851386

Қорытындылау: Жеке жұмыс:

10 минут.

Оқыту түрі: Жеке жұмыс

Әдісі: . «Білетінімнің барлығы»

ЕББҚ. 3- тапсырма. «socrative.com». платформасы арқылы тест тапсырмасын орындайды

Оқушыларға берілген сілтемеге кіре отырып тест тапсырмасын орындайды.



ЕББҚ бар оқушылар өзара оқу арқылы білімін толықтырады

Мақсатқа оралу: Сандық ақпараттың цифрлық тасмалдау құралдарын сипаттау.

3 тапсырмада сілтемеге кіріп тапсырманы орындайды


Дескриптор

  • Әр жауапқа 1 балл


Максималды 10 балл








https://b.socrative.com/teacher/#results/80773310

Сабақтың соңы


Рефлексия

6 минут


Үй тапсырмасы

1 минут

Кері байланыс. Әдісі «Бағдаршам»

«Genzy» тақтасы арқылы кері байланыс алу





Үй жұмысы: пар 26 оқу. Кітаптың 113 бетіндегі тапсырманы орындау.

Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды.

Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады

https://teacher.gynzy.com/en/board/a36028c7-ac76-48da-83a0-40ba3387e57e










Shape2

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.12.2025
14
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі