|
Білім беру ұйымының атауы |
№14 ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бимагамбетова С.Б. |
|||||
|
Күні: |
10.11.2025. |
|||||
|
Сынып: 4 сынып |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46сабақ.Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.12 - нөлмен аяқталатын көп таңбалы сандарды бір таңбалы/ екі таңбалы/үш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға көбейту алгоритмін қолдануды үйренед |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру
Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Өткен білімді еске түсіру 5 минут
Жаңа білім 25 минут
Сабақтың соңы 5 минут
Кері байланыс 5 минут |
Амандасу. Оқушыны түгелдеу.
Сабаққа дайындық жасау Үйге тапсырмасын тексеру 11-тапсырма. «Құймақ» әдісі арқылы. Жауаптары: 670, 103,84,8,1494,45
Тақырыпты ашу 1-тапсырма. 135*300=40500 296*200=59200 114*2000=598000 2130*30=63900 40500+59200+228000+63900=391600 (Отырар) Жаңа тақырып 2-тапсырма Жазбаны түсіндіру бейнеролигі. Оқулықпен жұмыс жасау.
Дәптермен жұмыс 3-тапсырма 1.345*34=345*(30+4)=345*30+345*4= 11730. 2.983*31=983*(30+1)=983*30+983*1= 30473 3.23476*21=23476*(20+1)=23476*20+23476=492996 4.19031*51=19031*(50+1)=19031*50+190231*1=970581 5.234*34=234*(30+4)=234*30+234*4= 7956. 6.1243*36=1243*(30+6)=1243*30+1243*6=44748 Топтық жұмыс. 6-тапсырма . 1 2 4 3 (250*170*23000)+14500*15=237000 1 3 2 250*340-230*250=27500
ФС тапсырмасы 7-тапсырма 5 мониторға-15 м-ден М 4 Ш: 5*15=75м(5мониторга) 134*15=2010м(134 мониторға) 400м<2010м Ж: 134 мониторға қосу үшін 400м.сым жеткілікті емес.
Шығармашылық жұмыс 8-тапсырма
9-тапсырма 19*90+19*9*10=19*90+19*90=2*19*90=38*90=3420 72*14+72*10*4=72*14+72*40=72*(14+40)=72*54=3888 38*12-38*8=38*(12-8)=38*4=152 36*5*10+37*15=36*50+15*37=36*50+15*(36+1)=36*50+36*15+15=36*(50+15)+15=36*65+15=2355 909*15-909*10=909*(15-10)=909*5=4545 302*36-302*16=302*(36-16)=302*20=6040 « Аяз атаға көмек» ойыны. 10-тапсырма c*452*d<6*542*d a*(34*500)=34*a*500 150*a*b=b*a*150 b/(200*100)=(b/200)/100 f*(2400+1200)<2400*f+12000*f x/(34*36)=(x/34)/36 Зерттеушілік тапсырма 11-тапсырма МАТЕМ+АТИКА. Әр оқушыға планшет таратылады.
Үй тапсырмасы №5, №12.Баған түрінде есепте
|
Оқу құралдарын түгелдейді, стикер арқылы амандасады. Үй тапсырмасын ауызша тексеру
Ауызша есептейді Жазбаны түсіндіреді Көбейтуді орындайды
Бейнероликті көреді, бар болса сұрақ қояды.
Тапсырманы орындайды
Түсіндіре отырып шығарады. Амалдарды есептеу ретімен орындайды
Топпен есептеу жүргізеді Есепті шығарады
Фигураның көлемін табады
Тиімді тәсілмен есептейді
Салыстыруды ойын арқылы орындайды
Мүмкін мәндерді табады Барлық мүмкіндік терді қарастырады Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсыңдар!
Ауызша бағалау. Дескриптор: Үй тапсырмасын өздері тексере алады-1б
Дескриптор: Ауызша есептеуді біледі,көбейту тәсілдерін меңгерген-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Амалдарды жазды-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Амалдардың ретін табады-1б. Көбейтуді түсіндіре алды-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Шартын құрады-1б. Сұрағын қояды-1б. Есептеуді амалдар бойынша жазды-1б. Жауабын дұрыс жазады-1б. Ауызша бағалау.
Дескриптор: Фигураның көлемін табады-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептей алды-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Салыстыруды біледі-1б Ауызша бағалау.
Тамаша жауаптар! Жарайсың.
Стикерлермен өз ойын жеткізеді
|
Дәптер,интер-белсенді тақта.
Оқу-лық, АКТ.
АКТ.Бағалау парағы,бейне-ролик.
Бейне-ролик.
Жұмыс дәптері Тақта.Сурет ті план шеттер
Оқу- лық, дәптер.
Бейне сурет ,оқулық
План-шет, дәптер.
Оқу-лық, план шет.
АКТ арқы-лы ойын
Карточкалар Оқу-лық
Оқу-лық, күнде- лік
Кері байла ныс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№14 ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бимагамбетова С.Б. |
|||||
|
Күні: |
10.11.2025. |
|||||
|
Сынып: 4 сынып |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46сабақ.Көптаңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.12 - нөлмен аяқталатын көп таңбалы сандарды бір таңбалы/ екі таңбалы/үш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға көбейту алгоритмін қолдануды үйренед |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру
Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
Өткен білімді еске түсіру 5 минут
Жаңа білім 25 минут
Сабақтың соңы 5 минут
Кері байланыс 5 минут |
Амандасу. Оқушыны түгелдеу.
Сабаққа дайындық жасау Үйге тапсырмасын тексеру 11-тапсырма. «Құймақ» әдісі арқылы. Жауаптары: 670, 103,84,8,1494,45
Тақырыпты ашу 1-тапсырма. 135*300=40500 296*200=59200 114*2000=598000 2130*30=63900 40500+59200+228000+63900=391600 (Отырар) Жаңа тақырып 2-тапсырма Жазбаны түсіндіру бейнеролигі. Оқулықпен жұмыс жасау.
Дәптермен жұмыс 3-тапсырма 1.345*34=345*(30+4)=345*30+345*4= 11730. 2.983*31=983*(30+1)=983*30+983*1= 30473 3.23476*21=23476*(20+1)=23476*20+23476=492996 4.19031*51=19031*(50+1)=19031*50+190231*1=970581 5.234*34=234*(30+4)=234*30+234*4= 7956. 6.1243*36=1243*(30+6)=1243*30+1243*6=44748 Топтық жұмыс. 6-тапсырма . 1 2 4 3 (250*170*23000)+14500*15=237000 1 3 2 250*340-230*250=27500
ФС тапсырмасы 7-тапсырма 5 мониторға-15 м-ден М 4 Ш: 5*15=75м(5мониторга) 134*15=2010м(134 мониторға) 400м<2010м Ж: 134 мониторға қосу үшін 400м.сым жеткілікті емес.
Шығармашылық жұмыс 8-тапсырма
9-тапсырма 19*90+19*9*10=19*90+19*90=2*19*90=38*90=3420 72*14+72*10*4=72*14+72*40=72*(14+40)=72*54=3888 38*12-38*8=38*(12-8)=38*4=152 36*5*10+37*15=36*50+15*37=36*50+15*(36+1)=36*50+36*15+15=36*(50+15)+15=36*65+15=2355 909*15-909*10=909*(15-10)=909*5=4545 302*36-302*16=302*(36-16)=302*20=6040 « Аяз атаға көмек» ойыны. 10-тапсырма c*452*d<6*542*d a*(34*500)=34*a*500 150*a*b=b*a*150 b/(200*100)=(b/200)/100 f*(2400+1200)<2400*f+12000*f x/(34*36)=(x/34)/36 Зерттеушілік тапсырма 11-тапсырма МАТЕМ+АТИКА. Әр оқушыға планшет таратылады.
Үй тапсырмасы №5, №12.Баған түрінде есепте
|
Оқу құралдарын түгелдейді, стикер арқылы амандасады. Үй тапсырмасын ауызша тексеру
Ауызша есептейді Жазбаны түсіндіреді Көбейтуді орындайды
Бейнероликті көреді, бар болса сұрақ қояды.
Тапсырманы орындайды
Түсіндіре отырып шығарады. Амалдарды есептеу ретімен орындайды
Топпен есептеу жүргізеді Есепті шығарады
Фигураның көлемін табады
Тиімді тәсілмен есептейді
Салыстыруды ойын арқылы орындайды
Мүмкін мәндерді табады Барлық мүмкіндік терді қарастырады Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсыңдар!
Ауызша бағалау. Дескриптор: Үй тапсырмасын өздері тексере алады-1б
Дескриптор: Ауызша есептеуді біледі,көбейту тәсілдерін меңгерген-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Амалдарды жазды-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Амалдардың ретін табады-1б. Көбейтуді түсіндіре алды-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Шартын құрады-1б. Сұрағын қояды-1б. Есептеуді амалдар бойынша жазды-1б. Жауабын дұрыс жазады-1б. Ауызша бағалау.
Дескриптор: Фигураның көлемін табады-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептей алды-1б Ауызша бағалау.
Дескриптор: Салыстыруды біледі-1б Ауызша бағалау.
Тамаша жауаптар! Жарайсың.
Стикерлермен өз ойын жеткізеді
|
Дәптер,интер-белсенді тақта.
Оқу-лық, АКТ.
АКТ.Бағалау парағы,бейне-ролик.
Бейне-ролик.
Жұмыс дәптері Тақта.Сурет ті план шеттер
Оқу- лық, дәптер.
Бейне сурет ,оқулық
План-шет, дәптер.
Оқу-лық, план шет.
АКТ арқы-лы ойын
Карточкалар Оқу-лық
Оқу-лық, күнде- лік
Кері байла ныс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз

















