«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
|
Бөлім: |
3. Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Халман Балжан |
|
Күні: |
.10.12.2025ж |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
1-сабақ. Ас мәзірі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
- 4.3.1.1 — Мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу.
- 4.4.2.1 — Оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Мәтінді түсініп оқиды, маңызды ақпаратты белгілейді.
2. Ас мәзірі туралы мәтіннен қажетті мәліметтерді табады.
3. Дайын жоспар бойынша мәтін мазмұнын жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
– Амандасамын, түгендеймін
– Сабақ мақсатымен таныстырамын.
– Ас мәзірі туралы ой қозғау: «Ас мәзірінде не болады?» .Үй жұмысын тексеремін |
Мұғаліммен амандасады және мұғалімге назар аударады |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 минут
|
Қызығушылықты ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты суреттер көрсетіп, не екенін, не үшін қолданатынын сұраймын. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді,. |
|
Интерактивті тақта, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 5 минут
7минут
7 минут |
Сөздікпен жұмыс. Мен интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын, оқушыларға қайталатады. Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Жаңа сөздермен танысады. Жаңа сөздерді қайталайды. |
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» |
Интерактивті тақта Оқулық |
|
Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма. Оқушыларға мәтінді оқытамын Тапсырма 1: «Маңыздысын белгіле»
— Мәтінді іштей оқып, маңызды ақпаратты белгіле. |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнынын өз сөзімен айтады |
Дескриптор:3Б -мәтінді тыңдайды;1 -мәтіннің мазмұнын түсінеді.1 -мазмұнын айтады.1 |
Оқулық |
|
|
Тапсырма 2: Кестені толтыр Таңғы — ___ Түскі — ___ Кешкі — ___ сергіту сәтін жасатамын |
Тапсырманың шарты бойынша сұрақтар құрастырады.
|
Дискриптор:3Б - Мәтіннен нақты ақпаратты табады; 1б
- Кестені дұрыс толтырады.1б Ас мәзірңндегі тамақтарды айырып үйренеді 1б
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» |
Оқулық |
|
|
7 минут |
3-тапсырма. Жоспар бойынша мазмұндау (4.4.2.1)
Дайын жоспар:
1. Асхана мәзірінде не көрсетілген?
2. Таңғы асқа қандай тағамдар бар?
3. Түскі ас қандай?
4. Кешкі аста не беріледі?
Тапсырма 3: Жоспар бойынша мәтін жазу |
Жоспар бойынша мазмұндайды Жоспар негізінде мітңн құрап жазады |
Дескриптор:4Б - - Дайын жоспарды пайдаланады; 1б
- Мәтін мазмұнын дұрыс жеткізеді; 1б
- 5–6 байланысты сөйлем жазады. 1б |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 7 минут Ой толғаныс. |
Ас мәзірі туралы нені үйрендік?»
– Сабақ мақсатына оралу. |
|
«Бас бармақ» әдісі
|
Стикер |
|
Үйге тапсырма. |
19-бет 6-тапсырма |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
|
Бөлім: |
3. Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Халман Балжан |
|
Күні: |
.10.12.2025ж |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
1-сабақ. Ас мәзірі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
- 4.3.1.1 — Мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу.
- 4.4.2.1 — Оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Мәтінді түсініп оқиды, маңызды ақпаратты белгілейді.
2. Ас мәзірі туралы мәтіннен қажетті мәліметтерді табады.
3. Дайын жоспар бойынша мәтін мазмұнын жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
– Амандасамын, түгендеймін
– Сабақ мақсатымен таныстырамын.
– Ас мәзірі туралы ой қозғау: «Ас мәзірінде не болады?» .Үй жұмысын тексеремін |
Мұғаліммен амандасады және мұғалімге назар аударады |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
5 минут
|
Қызығушылықты ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты суреттер көрсетіп, не екенін, не үшін қолданатынын сұраймын. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді,. |
|
Интерактивті тақта, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 5 минут
7минут
7 минут |
Сөздікпен жұмыс. Мен интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын, оқушыларға қайталатады. Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. |
Жаңа сөздермен танысады. Жаңа сөздерді қайталайды. |
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» |
Интерактивті тақта Оқулық |
|
Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма. Оқушыларға мәтінді оқытамын Тапсырма 1: «Маңыздысын белгіле»
— Мәтінді іштей оқып, маңызды ақпаратты белгіле. |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнынын өз сөзімен айтады |
Дескриптор:3Б -мәтінді тыңдайды;1 -мәтіннің мазмұнын түсінеді.1 -мазмұнын айтады.1 |
Оқулық |
|
|
Тапсырма 2: Кестені толтыр Таңғы — ___ Түскі — ___ Кешкі — ___ сергіту сәтін жасатамын |
Тапсырманың шарты бойынша сұрақтар құрастырады.
|
Дискриптор:3Б - Мәтіннен нақты ақпаратты табады; 1б
- Кестені дұрыс толтырады.1б Ас мәзірңндегі тамақтарды айырып үйренеді 1б
Мадақтау «Жарайсың!» «Керемет!» |
Оқулық |
|
|
7 минут |
3-тапсырма. Жоспар бойынша мазмұндау (4.4.2.1)
Дайын жоспар:
1. Асхана мәзірінде не көрсетілген?
2. Таңғы асқа қандай тағамдар бар?
3. Түскі ас қандай?
4. Кешкі аста не беріледі?
Тапсырма 3: Жоспар бойынша мәтін жазу |
Жоспар бойынша мазмұндайды Жоспар негізінде мітңн құрап жазады |
Дескриптор:4Б - - Дайын жоспарды пайдаланады; 1б
- Мәтін мазмұнын дұрыс жеткізеді; 1б
- 5–6 байланысты сөйлем жазады. 1б |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 7 минут Ой толғаныс. |
Ас мәзірі туралы нені үйрендік?»
– Сабақ мақсатына оралу. |
|
«Бас бармақ» әдісі
|
Стикер |
|
Үйге тапсырма. |
19-бет 6-тапсырма |
|||
шағым қалдыра аласыз













