|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ.Сатпаев атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысбаева С.Н |
|||||
|
Күні: |
05.03.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№98 сабақ. Етістіктің жіктелуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.1 – тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау. 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрайды.Мәтіндегі негізгі ойды тұжырымдайды ,өлеңнің қатесін түзеп жазады .етістікті жіктеп жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин Сабақтың соңы 3 мин Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Өткенді пысықтау 69-жаттығу Кестедегі ақпаратты пайдаланып,мәтін құрап жазу Жаңа тақырып Тақырыпты ойын арқылы ашу Бейнежазба көру Саралау: мазмұнды саралау 71-жаттығу. Тыңдалым. Мәтінді тыңдайды. Жоспар бойынша монолог құрау. Жоспар:
Етістіктер: оянды (3жақ),сілкінді(3жақ), шақырды (3 жақ),көрдім(1жақ),келіпті(3жақ) ,асығамыз (1 жақ.көпше), ...... ФС тапсырмасы 72-жаттығу.Өзіндік жұмыс Балалар демалыс күні өзен жағасына барды. Табиғат аясында демалыс ұйымдастырды. Түрлі тағамдарды жеп, сулар ішті. Судан босаған бос құтыларды лақтырып тастады. Өзеннің жағасын ластады. Мұғалім оларға өзен жағасын тазалау керектігін түсіндірді. Балалар қоқыстарды полиэтилен пакеттерге салып, қоқыс жәшігіне тастады. Балалар табиғатты таза ұстау керектігін түсінді. Сергіту сәті Саралау: қарқын 73-жаттығу Көк жүзінде жылжып жай Керуен құрған тізіліп, Ілгек-ілгек шынжырдай Қалмайды олар үзіліп. Тырна Етістіктер: тізіліп, жылжып,үзіліп. Ж ЕБҚ Мақсаты: жіктік жалғауларын меңгерту 74-жаттығу Мен ойлаймын. Сен білесің. Мен табамын. Ол көреді. Біз емдейміз. ЖИ: «wordwall.» ойыны
Үй тапсырма 75-жаттығу. Өлеңнің қатесін түзеп жаз Көкте қалқып барады Қанаттарын қағады Туған жерін қия алмай Қайта –қайта қарады
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын оқиды Мәтінмен жұмыс жасайды Мәтінді түсініп оқиды.Тырналар неліктен өкінгенін болжайды. Жоспар бойынша монолог құрап айтады. Мәтіндегі етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айтады. Тірек сөздерді қатыстырып, мәтін құрап жазады. Мәтін құрайды Жұмбақтың шешуін тауып жазады Кейбір балалар басқаларға қарағанда жылдамырақ қимылдайды Жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді Жұптық жқмысты орындайды Жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді Етістікті талдайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалау ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді-1Б Монолог айта алады-1Б Етістіктердің қай жақта тұрғанын табады-1Б
Дескриптор: Тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрайды-1Б Табиғатты таза ұстау керектігін түсінеді-1Б Дескриптор. Жұмбақтың шешуін табады-1Б Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б
Дескриптор: Сөздердің жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді-1Б Сөздерді жіктеп жазады-1Б
Дескриптор: Өлеңнің қатесін түзеп жазады-1Б Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б |
Суреттер Оқулық Тырналар туралы суреттер Ереже жазылған парақтар Суреттер Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/70098610 парақтар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ.Сатпаев атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысбаева С.Н |
|||||
|
Күні: |
05.03.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№98 сабақ. Етістіктің жіктелуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.1 – тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау. 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрайды.Мәтіндегі негізгі ойды тұжырымдайды ,өлеңнің қатесін түзеп жазады .етістікті жіктеп жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин Сабақтың соңы 3 мин Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Өткенді пысықтау 69-жаттығу Кестедегі ақпаратты пайдаланып,мәтін құрап жазу Жаңа тақырып Тақырыпты ойын арқылы ашу Бейнежазба көру Саралау: мазмұнды саралау 71-жаттығу. Тыңдалым. Мәтінді тыңдайды. Жоспар бойынша монолог құрау. Жоспар:
Етістіктер: оянды (3жақ),сілкінді(3жақ), шақырды (3 жақ),көрдім(1жақ),келіпті(3жақ) ,асығамыз (1 жақ.көпше), ...... ФС тапсырмасы 72-жаттығу.Өзіндік жұмыс Балалар демалыс күні өзен жағасына барды. Табиғат аясында демалыс ұйымдастырды. Түрлі тағамдарды жеп, сулар ішті. Судан босаған бос құтыларды лақтырып тастады. Өзеннің жағасын ластады. Мұғалім оларға өзен жағасын тазалау керектігін түсіндірді. Балалар қоқыстарды полиэтилен пакеттерге салып, қоқыс жәшігіне тастады. Балалар табиғатты таза ұстау керектігін түсінді. Сергіту сәті Саралау: қарқын 73-жаттығу Көк жүзінде жылжып жай Керуен құрған тізіліп, Ілгек-ілгек шынжырдай Қалмайды олар үзіліп. Тырна Етістіктер: тізіліп, жылжып,үзіліп. Ж ЕБҚ Мақсаты: жіктік жалғауларын меңгерту 74-жаттығу Мен ойлаймын. Сен білесің. Мен табамын. Ол көреді. Біз емдейміз. ЖИ: «wordwall.» ойыны
Үй тапсырма 75-жаттығу. Өлеңнің қатесін түзеп жаз Көкте қалқып барады Қанаттарын қағады Туған жерін қия алмай Қайта –қайта қарады
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын оқиды Мәтінмен жұмыс жасайды Мәтінді түсініп оқиды.Тырналар неліктен өкінгенін болжайды. Жоспар бойынша монолог құрап айтады. Мәтіндегі етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айтады. Тірек сөздерді қатыстырып, мәтін құрап жазады. Мәтін құрайды Жұмбақтың шешуін тауып жазады Кейбір балалар басқаларға қарағанда жылдамырақ қимылдайды Жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді Жұптық жқмысты орындайды Жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді Етістікті талдайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалау ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап береді-1Б Монолог айта алады-1Б Етістіктердің қай жақта тұрғанын табады-1Б
Дескриптор: Тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрайды-1Б Табиғатты таза ұстау керектігін түсінеді-1Б Дескриптор. Жұмбақтың шешуін табады-1Б Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б
Дескриптор: Сөздердің жіктік жалғаулы етістік екенін дәлелдейді-1Б Сөздерді жіктеп жазады-1Б
Дескриптор: Өлеңнің қатесін түзеп жазады-1Б Көркем жазу емлесін сақтап жазады-1Б |
Суреттер Оқулық Тырналар туралы суреттер Ереже жазылған парақтар Суреттер Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/70098610 парақтар |
||
шағым қалдыра аласыз


















