|
Білім беру ұйымының атауы |
№75 Ж.Жабаев атындағы жббм |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Камбарова Акмарал |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2026 ж |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. 5-кекөбейту кестесі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын6, 7,8, 9-дан тең бөліктергебөлуді көрсету. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 5-ке көбейту кестесін қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқу білім туралы мақал-мәтел аайтады
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 5*4=20 28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800 32:4=8 9ц*4=36ц 36дм:4=9дм
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Жаңа тақырып Ертегі әлеміне саяхат. Әр тапсырманы орындағанда бір ертегіні көреді. 1-тапсырма
Көбейту кесте ойыны және мына кестені толтыр
2-тапсырма Санды 5-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен. «Домино» ойыны
3-тапсырма. Оқулықпен жұмыс ЕБҚ көбейту кестесін толтырады Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Үлгіге қарап, мысалдарды шығар 40*5=4 онд*5=20 онд.=200 200:5=20 онд:5=4 онд=40 2 кг*5=10 кг 10 л:5=2 л 30 мин:5=6 мин 25 ц:5=5 ц
ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Өрнектің мәнін тап 6*5=30 25:5=5 7*5=35 30:5=6 8*5=40 35:5=7 9*5=45 45:5=9
Сергіту сәті Миға жаттығу 2 5 Сан түс
Топтық жұмыс 4-тапсырма «Гексагон» әдісі бойынша оқулықтағы 5 есепті орындайды. Кестені толтыр
5. Шығармашылық тапсырма Ертегі пазл құрастыру арқылы №7 тапсырманы орындайды.
«Адам калькулятор» әдісі арқылы алған білімдерін бекітеді Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді
Кестені пайдаланады
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу орындайды
Топта бір-біріне қолдау білдіреді
Кестені толтырады
Шығармашы лық тапсырма орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор. Санды 5-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-1б
ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Санды 5-ке көбейту кетесін пайдаланып, тапсырманы орындайды-1б
Өте жақсы!
Сен мықтысың!
Керемет!
Дескриптор:
Белгісіз бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәнін табады-1б
Дескриптор: Әр тапсырмаға 1б алып отырады
Дескриптор: 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең кіші санды табады-1б
|
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/ru/resource/54995465
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№75 Ж.Жабаев атындағы жббм |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Камбарова Акмарал |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.02.2026 ж |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№81 сабақ. 5-кекөбейту кестесі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын6, 7,8, 9-дан тең бөліктергебөлуді көрсету. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 5-ке көбейту кестесін қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқу білім туралы мақал-мәтел аайтады
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 5*4=20 28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800 32:4=8 9ц*4=36ц 36дм:4=9дм
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Жаңа тақырып Ертегі әлеміне саяхат. Әр тапсырманы орындағанда бір ертегіні көреді. 1-тапсырма
Көбейту кесте ойыны және мына кестені толтыр
2-тапсырма Санды 5-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен. «Домино» ойыны
3-тапсырма. Оқулықпен жұмыс ЕБҚ көбейту кестесін толтырады Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Үлгіге қарап, мысалдарды шығар 40*5=4 онд*5=20 онд.=200 200:5=20 онд:5=4 онд=40 2 кг*5=10 кг 10 л:5=2 л 30 мин:5=6 мин 25 ц:5=5 ц
ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін меңгерту Өрнектің мәнін тап 6*5=30 25:5=5 7*5=35 30:5=6 8*5=40 35:5=7 9*5=45 45:5=9
Сергіту сәті Миға жаттығу 2 5 Сан түс
Топтық жұмыс 4-тапсырма «Гексагон» әдісі бойынша оқулықтағы 5 есепті орындайды. Кестені толтыр
5. Шығармашылық тапсырма Ертегі пазл құрастыру арқылы №7 тапсырманы орындайды.
«Адам калькулятор» әдісі арқылы алған білімдерін бекітеді Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 8*5=40 45:5=9 5*5=25 400:5=80 20мин*5=100мин 25кг:5=5кг
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Үй тапсырмасын орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді
Кестені пайдаланады
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу орындайды
Топта бір-біріне қолдау білдіреді
Кестені толтырады
Шығармашы лық тапсырма орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор. Санды 5-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-1б
ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Санды 5-ке көбейту кетесін пайдаланып, тапсырманы орындайды-1б
Өте жақсы!
Сен мықтысың!
Керемет!
Дескриптор:
Белгісіз бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәнін табады-1б
Дескриптор: Әр тапсырмаға 1б алып отырады
Дескриптор: 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең кіші санды табады-1б
|
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/ru/resource/54995465
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















