|
Білім беру ұйымының атауы |
№53 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маратбек Эллада |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.02.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 29 сабақ. Лағым.Тасымал. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтайды. Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды. Сөздерді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма Кері байланыс |
Ендеше, бүгінгі ерекше,сәтті күніміз сәтті өтсін дегім келеді Психологиялық ахуал қалыптастыру «Әркімнің өз баласы ерекше» атты тренинг шартымен таныстырады. Қой сүйеді баласын
қоңырым деп, – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Бүгінгі сабағымыздың ұраны Өткенді пысықтау Топқа бөлу: «Қазақ үйлер құпиясы» әдісі.
«Жылы әуен» әдісі арқылы «Тұсау кесер жыры» өлеңін тыңдау. «Тұсау кесу» салты мен «Бесік жыры» туралы білетінін ортаға салады. Дескриптор: Әнді тыңдап, атын айтады. Өлеңді жатқа айтады. Тұсау кесу салтын біледі. -Балалар сендерді аналарың бесікке салды,тәй тәй басып жүргізді. -Сендерді аналарың қалай еркелтеді? -Қандай керемет ,ендеше бұл атаулар ненің балалары? –Дұрыс, балалар, төрт түлікке жататын қой, сиыр, жылқы, және жануардың бірі – түйе. –Түйенің төлі қалай аталады? – бүгін біз түйенің төлі бота туралы өлеңмен танысамыз. Олай болса балалар мен сіздерге «Сиқырлы сандық» әдісін ұсынғым кеп тұр. Сиқырлы сандық тапсырмаларын дұрыс орындасаңыздар топтарыңның аты шығады. Жаңа тақырып Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Жұмбақтар: Иір-иір денесі, Сахараның кемесі. Кезікті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Ащы шөптер – тамағы, Шөлге шыдап бағады. Бұл не, өзің тауып ал? «Кинометофора» әдісі Экранға назар аудару. Видео көрсету Суретке назар аудартып, түйе туралы білетін деректерін айтқызу Дескриптор: Жұмбақты шешеді Тақырып мазмұнын ашады. Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. «Бота» өлеңінің мазмұнын меңгертуге байланысты жүргізілетін жұмыстар Өлеңнің авторы туралы түсінік. 1.Өлеңді мәнерлеп оқиды. 2. Мазмұнын айтады 3. Бота туралы өздері білетін білімін ортаға салады. Сипаттайды. 4. Бота, табан сөздері қалай тасымалданатын айтат. Дескриптор: Өлеңді анық,шапшаң, түсініп оқиды Тыныс белгілеріне назар аудару қажет. Тыныс белгілеріне назар аударып оқиды Мазмұнын айтады ЕҚБ Түйе туралы айт Табанына қатысты айтылған сөзді табыңдар. Мойнына қатысты айтылған сөзді табыңдар. Ботаның дене бітімі қандай болады? (мойны, көзі, аяғы, ерні) Бота не жейді? ЕБҚ Түйенің пайдасы туралы айт Жазылым 2-жаттығу Көркем жазу У У У У У У У у у у у у у у
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Маратбек Эллада МаратбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ.1 сынып.Лағым.Тасымал.
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ.1 сынып.Лағым.Тасымал.Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтайды. Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды.
Сөздерді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді біледі.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













