|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні |
15.01.2024 |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Емханада |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу; 2.5.1.5 мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсіну және сақтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: мәтінді рөлге бөліп оқиды, жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын ашады. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтінді рөлдерге бөліп оқиды, сұраққа жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: жай сөйлемдегі сөз тіркестерін толықтырып жазады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ауырған адамның халін қалай сұраймыз? Амансыз ба? Денсаулығыңыз қалай? |
Сұраққа қимылмен жауап береді. |
ҚБ: жұлдызша |
жұлдызша, сұрақ |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: емхана, дене қызуы, медбике, дәріхана. 1-тапсырма. Тыңдайық. Жұмбақтың шешуін табады. Сұраққа жауап береді. Медбике мен дәрігер Таңнан жұмыс істейді. Бар көмегін аямай Науқастарды емдейді. Кім айтады, Бұл қай жер? Шешуі: емхана.
2-тапсырма. Оқиық. Сұрақтарға жауап бер. Әлібектің қай жері ауырды? Әлібек қайда барды? Дәрігер не істеді? Әлібек дәріханадан не сатып алды? |
Жаңа сөздерді қайталап, сөз тіркесін табады. «Жұмбақ зат» ойыны. Ойынның мақсаты: Оқушылардың ойлау және сөйлеу қабілеттерін арттыру. Ойынның шарты: Оқушыларға сабаққа қатысты бір зат көрсетіледі. Мұғалім жауабын бірден айтпай, сол затты сөзбен сипаттайды. Оқушылар шешуін табуы қажет.
Мәтінмен жұмыс.
Дескриптор:
|
ҚБ: «Ақиқат па немесе жалған ба?»
ҚБ:
|
тақырыпқа сәйкес суреттер, түрлі түсті қағаздар |
|
|
Рөлдік ойын: «Дәрігердің қабылдауында». Рөлдік ойындар оқушылардың бір-біріне мейірбандықпен қарап, түсіну дағдысын дамытады. Басқа біреудің рөлін ойнағанда, оның көзқарасы, ойы мен сезімдерін түсіну жеңілге түседі. Сонымен қатар бұл әдіс сыни ойлауды күшейтіп, шешім қабылдауға және өз көзқарасыңды қорғауға мүмкіндік береді.
№2 тапсырма. Сөйлемді толықтырып жаз.
Керекті сөздер: көз дәрігеріне, тіс дәрігеріне, дәріханаға, құлақ дәрігеріне. |
Топтық жұмыс. Рөлдерге бөлініп ойнайды.
«Тілек қалпағы» ойыны. Досыңа жақсы тілек айт. Үлгі: Досым, кәмпит жеме. Тісің ауырады. Сергіту сәті. Дүйсенбіде доп ойнаймыз, Сейсенбіде серуендейміз, Сәрсенбіде сурет саламыз, Бейсенбіде би билейміз, Жұма күні жуынамыз, Сенбі және жексенбі «Ханшатырда» демаламыз.
Жазылым тапсырмасын орындайды. Саралау тапсырмасы. Таңертең не істеуіміз керек? Оқушылар қолшатырдың әр бөлігіне қағазға өз ойларын жазып іледі. Жазылым тапсырмасын орындайды.
Дескриптор:
|
ҚБ: топтардың бірін-бірі бағалауы ҚБ: қолпаштау
|
интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. Бір оқушы «Денің сау болсын десең…» деп ортаға шығады. Қалған оқушылар осы сөйлемді толықтырып, шеңбер құрайды. |
Сөйлемді толықтырып, шеңбер құрайды. |
|
ойын |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ,2-сынып Емханада
Ашық сабақ,2-сынып Емханада
|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні |
15.01.2024 |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Емханада |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып), рөлге бөліп оқу; 2.5.1.5 мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсіну және сақтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: мәтінді рөлге бөліп оқиды, жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын ашады. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтінді рөлдерге бөліп оқиды, сұраққа жауап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: жай сөйлемдегі сөз тіркестерін толықтырып жазады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ауырған адамның халін қалай сұраймыз? Амансыз ба? Денсаулығыңыз қалай? |
Сұраққа қимылмен жауап береді. |
ҚБ: жұлдызша |
жұлдызша, сұрақ |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: емхана, дене қызуы, медбике, дәріхана. 1-тапсырма. Тыңдайық. Жұмбақтың шешуін табады. Сұраққа жауап береді. Медбике мен дәрігер Таңнан жұмыс істейді. Бар көмегін аямай Науқастарды емдейді. Кім айтады, Бұл қай жер? Шешуі: емхана.
2-тапсырма. Оқиық. Сұрақтарға жауап бер. Әлібектің қай жері ауырды? Әлібек қайда барды? Дәрігер не істеді? Әлібек дәріханадан не сатып алды? |
Жаңа сөздерді қайталап, сөз тіркесін табады. «Жұмбақ зат» ойыны. Ойынның мақсаты: Оқушылардың ойлау және сөйлеу қабілеттерін арттыру. Ойынның шарты: Оқушыларға сабаққа қатысты бір зат көрсетіледі. Мұғалім жауабын бірден айтпай, сол затты сөзбен сипаттайды. Оқушылар шешуін табуы қажет.
Мәтінмен жұмыс.
Дескриптор:
|
ҚБ: «Ақиқат па немесе жалған ба?»
ҚБ:
|
тақырыпқа сәйкес суреттер, түрлі түсті қағаздар |
|
|
Рөлдік ойын: «Дәрігердің қабылдауында». Рөлдік ойындар оқушылардың бір-біріне мейірбандықпен қарап, түсіну дағдысын дамытады. Басқа біреудің рөлін ойнағанда, оның көзқарасы, ойы мен сезімдерін түсіну жеңілге түседі. Сонымен қатар бұл әдіс сыни ойлауды күшейтіп, шешім қабылдауға және өз көзқарасыңды қорғауға мүмкіндік береді.
№2 тапсырма. Сөйлемді толықтырып жаз.
Керекті сөздер: көз дәрігеріне, тіс дәрігеріне, дәріханаға, құлақ дәрігеріне. |
Топтық жұмыс. Рөлдерге бөлініп ойнайды.
«Тілек қалпағы» ойыны. Досыңа жақсы тілек айт. Үлгі: Досым, кәмпит жеме. Тісің ауырады. Сергіту сәті. Дүйсенбіде доп ойнаймыз, Сейсенбіде серуендейміз, Сәрсенбіде сурет саламыз, Бейсенбіде би билейміз, Жұма күні жуынамыз, Сенбі және жексенбі «Ханшатырда» демаламыз.
Жазылым тапсырмасын орындайды. Саралау тапсырмасы. Таңертең не істеуіміз керек? Оқушылар қолшатырдың әр бөлігіне қағазға өз ойларын жазып іледі. Жазылым тапсырмасын орындайды.
Дескриптор:
|
ҚБ: топтардың бірін-бірі бағалауы ҚБ: қолпаштау
|
интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. Бір оқушы «Денің сау болсын десең…» деп ортаға шығады. Қалған оқушылар осы сөйлемді толықтырып, шеңбер құрайды. |
Сөйлемді толықтырып, шеңбер құрайды. |
|
ойын |
шағым қалдыра аласыз














