Материалдар / Ашық сабақ/№95 сабақ. Санды және әріпті теңдіктер

Ашық сабақ/№95 сабақ. Санды және әріпті теңдіктер

Материал туралы қысқаша түсінік
№95 сабақ. Санды және әріпті теңдіктер
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Мамыр 2024
111
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



ҚОСТАНАЙ ОБЛЫСЫ ӘКІМДІГІ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ "ҚОСТАНАЙ ҚАЛАСЫ БІЛІМ БӨЛІМІНІҢ АХМЕТ БІРІМЖАНОВ АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕБІ"

КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспары

Санды және әріпті теңдіктер

(сабақтың тақырыбы)



Бөлім:

Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Педагогтің аты-жөні:

Бухарба Кауя Сапарбекқызы

Күні:


Сынып:

1 сынып


Сабақтың тақырыбы:

95 сабақ. Санды және әріпті теңдіктер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы қатынасты әріпті өрнектер түрінде: а + b = c, c – a = b, c – b = a көрсету және қолдану;

Сабақтың мақсаты

  • Санды және әріпті теңдіктерді құруды үйренеді

Құндылықтар:

  • Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді насихаттау

  • Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты мәдениетті дәріптейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткенді пысықтау

5 минут




Сабақ

тың ортасы

20 минут










































Сергіту сәті

2 минут

























































Сабақты қорыту

8минут









Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал

«Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы

Әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.

Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті.

Мен Асқар, ақылды деймін т.б.

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

Топқа бөлу.

https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/


«Өткенді пысықтап, өзіңді тексер» әдісі

Берілген карточкаларды балаларға таратып, үй тапсырмасын пысықтау.

Дескриптор:

- Өтілген тақырыптарда меңгерген теңдеу тапсырмаларын орындайды

Ой қозғау.


Жаңа тақырып

1 тапсырма

«Миға шабуыл» стратегиясы.

Суретке және санды теңдіктерге қара. Оларды түсіндір.

Бірінші кәдесый түрінен нешеу? (5)

Екінші кәдесый түрінен нешеу? (2)

Осы сандармен өзара байланысты төрт мысал жазады.

Екі қораптың әрқайсысындағы кәдесыйлар саны а жәнеb әріптерімен бейнеленген.

Егер бірінші қораптағы кәдесыйлар саны а, ал екіншісінде b болса, бұл нені білідреді?(қораптардағы кәдесыйлар саны әртүрлі)

Балаларға жазуды түсіндіруді ұсынады:

Қай қорапта кәдесыйлар санының көп екенін айта аламыз ба? (Жоқ)

Бұл үшін не істеу керек?

ЕБҚ

  1. Кәдесыйлар қораптарын сана.

  2. Әр түсте қанша қорап ьарын анықта

  3. Санды және әріпті өрнектер құр және мәнін тап

Дескриптор:

  • Кәдесыйларды үш қорапқа теңдей бөліп салады

  • Тапсырманы өмірмен байланыстыра алады


Жұптық жұмыс

2-тапсырма

Суреттерге өрнектер таңда.

Қораптан неше кәдесый алды? (2)

Қораптан неше кәдесый салды? (2)

Болды – 8 к.

Алды - 2 к.

Қалды -? к.

Шешуі:

8-2=6 (к.)

Жауабы: 6 кәдесый

8 наурыз-Аналар мерекесіне кәдесыйлар әзірлеу


Дескриптор:

  • Суреттер мен өрнектер бойынша есептер құрастырады

  • Оларды жұппен шығарады


Топтық жұмыс

3-тапсырма

1-топ

Бірінші бағанға санды және әріпті өрнектерді жазады:

10+40 a-20 70-c

2-топ

Екінші бағанға санды және әріпті теңдіктерді жазады:

c+a=b 9+1=10

b-c=a


Дескриптор:

  • 1-топ ірінші бағанға санды және әріпті өрнектерді жазады

  • 2-топ екінші бағанға санды және әріпті теңдіктерді жазады


4-тапсырма

«Кім жылдам?» ойыны

Теңдіктер құрастыр. Кім жылдам?


3+4=7 7-3=4

4+3=7 7-4=3

3+6=9 9-3=6

6+3=9 9-6=3


Дескриптор:

  • Теңдіктер құрастырып, мәнін табады

  • Тапсырманы уақытқа орындай алады

5-тапсырма

Кәдесыйларды үш қорапқа теңдей бөліп сал


1 қорап

2 қорап

3 қорап

3

3

3



Сабақты бекіту

https://wordwall.net/ru/resource/68576706


Кері байланыс

«Құрылысшының қалпағы» әдісі

Жасыл – бәрі түсінікті

Сары – сұрағым бар

Қызыл – түсінбедім.



Амандасады

Жақсы тілектер айтады


Психологиялық ахуалға берілген тапсырмаларға жауап беру және жаңа сабаққа назар аудару.


Бөлінген топтары бойынша орындарына отырады


Өткенді пысықтайды






Есепті шығарады






Мәселелік жағдаяттан шығады


450 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ