Қысқа мерзімді жоспары
Зат есімнің жекеше және көпше түрі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып: 2 « » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Сабақтың тақырыбы |
№95 Зат есімнің жекеше және көпше түрі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мəтіннің мазмұнын болжау; 2.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəнетаза жазу; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Мəтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мəтіннің мазмұнын болжайды. Бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəне таза жазады. Аудио-бейне-жазба мазмұнына өз ойын білдіреді. Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді насихаттау |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Басы (7 мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал -Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді ? Басымыз қалай сөйлейді ? (ия,ия,жоқ.жоқ) Иығымыз қалай сөйлейді ? (білмеймін ,білмеймін) Ал, қолымыз қалай сөйлейді? (сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол) Бас бармағымыз қалай сөйлейді? (жақсы ,жарайсың, ойлан ) Аяқтарымыз қалай сөйлейді? (топ,топ,топ) Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Үй тапсырмасын пысықтау. https://learningapps.org/display?v=pvgczgfwk24 Дескрипторлар:
|
Сабақтың ережесімен, тақырыбымен және мақсатымен танысады Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. Оқушылар бірге қимыл жасап айтады Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп
Үй тапсырмасын тексереді. Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау арқылы Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
. Интеракивті тақта Qazmath платформасы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 27 мин Сергіту сәті 3 минут |
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Видео тамашалау.
«Ойлан, бірлес, бөліс» әдісі 45-жаттығу Өлеңді оқы
Қарға, қарға,
қарғалар, Екі шоқып, бір қарар Деп жолымды оңғарар Дескриптор:
2- тапсырма. Топтық жұмыс. «А,В,С, Д» әдісі 46-жаттығу. Дөңгелекке жасырылған құс атауларын табыңдар Шеңбер бойына жасырынған жануарлардың атын тап. Атауын жекеше, көпше түрде ата.
Дескриптор -Жасырынған жануарлардың атауын атайды 1б -Жекеше, көпше түрде атайды -1 б - Ұнаған түліктердің біріне арнап өлең құрастырады – 1б. Сергіту сәті. «ЫСТЫҚ ДОДОКАЭДР» 3 – тапсырма.ЖЕКЕ ЖҰМЫС. «Толықтыр да, түсіндір» әдісі Суретшінің қатесін тауып, биікке ұшатын және биікте ұшпайын құстарды ажыратыңдар.
Дескриптор Суретшінің қатесін тауып, биікке ұшатын және биікте ұшпайын құстарды ажыратады – 1б Көпше зат есімдерге айналдырады – 1б |
Зат есімдерді анықтайды. Жекеше, көпше түрде жазады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Махамбетова МайраШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз АШЫҚ САБАҚ/№95 Зат есімнің жекеше және көпше түрі
Тақырып бойынша 11 материал табылды
АШЫҚ САБАҚ/№95 Зат есімнің жекеше және көпше түріМатериал туралы қысқаша түсінік
№95 Зат есімнің жекеше және көпше түрі
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспары Зат есімнің жекеше және көпше түрі (сабақтың тақырыбы)
Сабақтың барысы
|
















