|
Білім беру ұйымының атауы |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика. |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым. 2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|||||
|
Күні: |
19.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 1ә |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 сабақ. 10 санынан азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 санынан азайтуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 7 минут Сабақ тың ортасы 10 минут 5 минут Сергіту сәті 2 минут 5 минут Сабақты қорыту 6минут 3минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Сабаққа дайындық жасау Амансың ба көк аспан? Амансың ба алтын күн? Аманысң ба мектебім? Амансың ба ұстазым? Амансың ба достарым? Сендерді көсем қуанам! Өткенді пысықтау: алмаларды өз ағашына орналастыр
Жаңа тақырып Жаңаны ашу. Жапырақтардығы мысалдарды шешу арқылы жаңа тақырыпты ашамыз
10 санының құрамын еске түсіреміз.
10 санының құрамын пайдалана отырып 10санынан азайтуды үйренеміз 10-1=9 10-6=4 10-2=8 10-7=3 10-3=7 10-8=2 10-4=6 10-9=1 10-5=5 1-тапсырма? Дәптермен жұмыс
Егер саған ұнаса Саусағыңмен тарсылдат Егер саған ұнаса Шапалақта жарыса Егер саған ұнаса Аяғыңмен тарсылдат Егер саған ұнаса Айтайықшы тамаша! 2-тапсырма Топтық жұмыс І топ 10 санының құрамын толтырады
ІІ топ пазл құрайды
ІІІ топ 1 ден 10ға дейінгі сандарды өсу ретімен орналастырып пазл құрайды
3-тапсырма Жұптық жұмыс
«Почта жәшігі» әдісімен кері байланыс
|
Оқу құралдарын түгелдейді Өлеңді айтады Өткенді пысықтайды: мысалдар жазылған алмаларды өз ағаштарына апарып орналастырады жапрырақтардағы жазылған мысалдарды шығарады 10 санын қалай қосуды және азайтуды есіне түсіреді. 10 санын қосудың кестелік жағдайларын есінде сақтайды. 10 санын жазып, №3 есепті көшіріп жазып, шығарады. Өлеңді қимылмен орындайды 10 санының құрамын толтырады есептейді сандардыорналастырады Математика лық ойын ойнайды Амалдарды ретімен орындайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Керемет! Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: -10 санының құрамын құрастырады -есептейді.
Дескриптор :
Стикерлердегі мысалдарды шығарып, почта жәшігіне салады |
Суреттер Мысалдар жазылған алмалар және ағаштар Жапырақтарға жазылған мысалдар
Оқулық
Оқулық Суреттер стикерлер |
||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "10 санын азайту" 1 сынып
Ашық сабақ "10 санын азайту" 1 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Д.А.Қонаев атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика. |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым. 2А. 10 көлеміндегі сандарды қосу мен азайту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|||||
|
Күні: |
19.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 1ә |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 сабақ. 10 санынан азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 санынан азайтуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 7 минут Сабақ тың ортасы 10 минут 5 минут Сергіту сәті 2 минут 5 минут Сабақты қорыту 6минут 3минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Сабаққа дайындық жасау Амансың ба көк аспан? Амансың ба алтын күн? Аманысң ба мектебім? Амансың ба ұстазым? Амансың ба достарым? Сендерді көсем қуанам! Өткенді пысықтау: алмаларды өз ағашына орналастыр
Жаңа тақырып Жаңаны ашу. Жапырақтардығы мысалдарды шешу арқылы жаңа тақырыпты ашамыз
10 санының құрамын еске түсіреміз.
10 санының құрамын пайдалана отырып 10санынан азайтуды үйренеміз 10-1=9 10-6=4 10-2=8 10-7=3 10-3=7 10-8=2 10-4=6 10-9=1 10-5=5 1-тапсырма? Дәптермен жұмыс
Егер саған ұнаса Саусағыңмен тарсылдат Егер саған ұнаса Шапалақта жарыса Егер саған ұнаса Аяғыңмен тарсылдат Егер саған ұнаса Айтайықшы тамаша! 2-тапсырма Топтық жұмыс І топ 10 санының құрамын толтырады
ІІ топ пазл құрайды
ІІІ топ 1 ден 10ға дейінгі сандарды өсу ретімен орналастырып пазл құрайды
3-тапсырма Жұптық жұмыс
«Почта жәшігі» әдісімен кері байланыс
|
Оқу құралдарын түгелдейді Өлеңді айтады Өткенді пысықтайды: мысалдар жазылған алмаларды өз ағаштарына апарып орналастырады жапрырақтардағы жазылған мысалдарды шығарады 10 санын қалай қосуды және азайтуды есіне түсіреді. 10 санын қосудың кестелік жағдайларын есінде сақтайды. 10 санын жазып, №3 есепті көшіріп жазып, шығарады. Өлеңді қимылмен орындайды 10 санының құрамын толтырады есептейді сандардыорналастырады Математика лық ойын ойнайды Амалдарды ретімен орындайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Керемет! Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: -10 санының құрамын құрастырады -есептейді.
Дескриптор :
Стикерлердегі мысалдарды шығарып, почта жәшігіне салады |
Суреттер Мысалдар жазылған алмалар және ағаштар Жапырақтарға жазылған мысалдар
Оқулық
Оқулық Суреттер стикерлер |
||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
шағым қалдыра аласыз


























