6-тарау: Командалық ойындардағы бірлесіп
үйрену
|
Мектеп:
«Шетпе
Гимназиясы»КММ
|
Күні :
11.11.2022ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қанатбаев
Бекжан
|
Сынып:
10
|
Қатысатындар
саны:
|
Сабақта
жоқ:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Ойын арқылы мәселелерді шешу
дағдылары
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
-
10.2.8.8
Рөлдерді орындауда туындаған
әртүрлі қозғалыс контекстің жеке ерекшеліктерін
қарау
-
10.1.4.4 Өзінің және
өзгелердің қозғалыс қабілетін сын тұрғысынан
бағалау
-
10.2.1.1 Өзгермелі жағдайларда
жауап қайтара білу қимыл әрекетімен байланысты және балама
идеяларды бағалау
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар өз қозғалыс қабілетіне
талдау жасау арқылы сын тұрғысынан баға
береді.
|
Жетістік критерийлері
|
-
Техникалық қауіпсіздікті сабақ
барысыңда сақтайды;
-
Оқушылар қозғалыс
контекстілерінің жеке ерекшеліктерін
талдайды;
-
Балама идеяларға сыни тұрғыдан
баға береді.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Сабақ кезіндегі
оқушылардың бір біріне деген сенімділігін
арттыру.
Сыйластык,қарым қатынас.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Сабақты биология, физика
пәндерімен байланыстыру
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Спорт түрлері
бойынша қозғалыс ойындарды АКТ
арқылы корсету.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-7м.
|
Оқушыларды сапқа
тұрғызу,сәлемдесу,рапорт беру. Сабақтың мақсатын түсіндіру
.
Бір орында гимнастикалық
жаттығу элементтерін қайталау (оңға,солға,кері
бұрылу).
2.Жүру:Қолды жоғары көтеріп,
аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру.Жартылай отырып,
толық отырып жүру.
3.Жүгіру: Еркін жүгіру, тізені
көтеріп жүгіру ,аяқты артқа сермеп жүгіру (ЖДЖ). Жүріске ауысып,
тыныс алу жаттығуларын орындау.
Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын
орындау.
Шағын топтарда істестік және
бәсекелестік жұмыс істеу.
Жұп мүшелері бір-біріне түзету кері байланыстарын
беріп, жақсы жасауға ынталадырады.
Кері
байланыс:
Егер жаттығу жасамаса, бұлшықеттермен не болады?
Сіздерге жаттығудан кейін қозғалыс қимылдарын орындауда қиындық
туындайды ма? Жаттығудың оң әсерін атап
өтіңіздер.
|
Кең, таза кеңістік әрбір
әрекет үшін.
Мұғалімге
ысқырық
|
Сабақтың ортасы
8-35м.
|
Үш
ойыншының
іс–әрекетін
жетілдіру.
1.
Үш ойыншы
допты бір–біріне
жоғарыдан беру.
Жоғарыдан
қабылдаған кездегі ойыншының тұрысы.
А) Көрсету, түсіндіру.
Кездесетін
қателіктер.
1. Аяқ
бүкпесек.
2. Допты алақанмен
қабылдасақ.
3. Қозғалмай бір
орында тұрсақ.
2. Допты бір–біріне жоғарыдан
беру.
ІІ.
Ойын
кезіндегі,
шабуылшының
іс-әрекеті.
3. Шабуылдаушы
соққысына секіру.
4. Шабуылдаушы
соққысына секіріп, қарсылас
алаңға допты лақтыру.
(Теннистің добы)
5. Секіріп, допты
шабуылдаушы соққымен беру.
6. Секіріп
шабуылдаушы соққымен допты
қарсылас алаңға бағыттау.
Кездесетін
қателіктер.
1. Қолды шынтақтан
бүксе
2. Доптың астына
секірсе
3. Қол торға
тисе
|
Спорт залы, алаң,
доптар.
Волейбол ойын ережесіне
сілтеме:
http://www.gomelscouts.com/aktivnye-i-passivnye-partnery.html
|
Сабақтың соңы
36-40 м.
|
Сапқа және шеңберге
тұрғызу.
Сабақтың қорытындысын
шығару.
Үй тапсырмасын
беру.
Рефлексия
|
|
Саралау – оқушыларға
қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағала –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
|