|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманов атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кендербаева А |
|||||
|
Күні: |
09.04.2024ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№109 сабақ. 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; 1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
20-ға дейін санайды, жазады, салыстырады,«+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны түсінуге ұмтылу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шуақ сыйла» әдісі Шашы алтын, көзі от Шыға ғой күн тезірек Жылу берші, шуақ берші Маған, оған,досыма Тағы, тағы, тағы да Өткенді пысықтау «Жемістер жинау» ойыны Жемістерде жазулы тұрған сандарды іріктейді. Тақпен саналған сандарды бір корзинаға, жұппен саналған сандарды екінші корзинаға салады Тақырыпты ашу 11-ден 20-ға дейінгі сандарды тақтап және жұптап санату Сан құрамын таяқша арқылы жасату 12 18
10 + 2 10 + 8 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Суретке қара. Әрбір саяхатшы қанша таяқшадан әкелгенін сана. Сандарды ата. 12, 14, 11 Өсу ретімен ата. 11, 12, 14 Қайсысының таяқшасы көп? Сандарды өсу ретімен ата. Сандарды 1-ге арттыр. Сандарды 1-ге кеміт.Осы сандардың көршілерін ата. Сандарды 1-ге арттыр. 11+1=12 12+1=13 14+1=15 Сандарды 1-ге кеміт. 11-1=10 12-1=11 14-1=13 Осы сандардың көршілерін ата. 10, 11, 12 11,12, 13 13,14,15 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепте 14+1 14-14 14-0 14-1 16-6 20-2
ЕБҚ Заңдылықты сақтап сандарды жаз.
ЕҚБ Қимамен жұмыс жасайды Есеп құрастыр және оны шығар «Арқан тартыс» ойыны Дене қимылдарын жасату Жұптық жұмыс 4-тапсырма Салыстыр 0 + 9 * 10 + 3 14 – 2 * 20 – 2 18 + 2 * 20 – 8 10 + 2 * 15 – 3 10 + 7 * 19 – 2 20 – 9 * 10 + 1 Топтық жұмыс «Пирамида» ойыны. ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Суреттегі заттарды санап, оларды салыстыр, салыстыру амалдарын қой 2-деңгей Ондықтар мен бірліктерді ажыратып жаз. 52= онд...бірл 19= 83= 41= 35= 94= 3-деңгей Есепті шығар Оқу жылының басында Айдарда 40 торкөз дәптер мен 30 жол дәптер болды. Ол 50 дәптерді пайдаланды. Айдарда неше дәптер қалды? Кері байланыс
|
Оқушылар бір-біріне күн шуағын сыйлайды Ойын арқылы сандарды жұптап санауды пысықтайды Сандарды тақтап және жұптап санайды Сандар құрамын жазады Тапсырманы орындайды Сандарды атайды Сандарды 1-ге арттырады. Сандарды 1-ге кемітеді. Осы сандардың көршілерін атайды. Өзіндік жұмысты дәптерге және тақтаға орындайды Қима қағазбен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Жұптық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырмаларды орындайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Машина» әдісі арқылы мадақтау Дескриптор: Тақ сандар мен жұп сандарды ажыратады Жұптап санауды біледі, қолданады Дескриптор: 11-ден 20-ға дейінгі сандарды тура және кері санатады Сан құрамын тақтаға жазады Дескриптор: Сандарды өсу және кему ретімен айтады. Сандарды 1-ге арттырады және 1-ге кемітеді. Дескриптор: Есептеу жүргізеді Тапсырманы өз беттерінше орындайды Тамаша! Сен мықтысың! Дескриптор: Әр шеңбер артындағы тапсырманы орындау арқылы жүріс жасап, жеңіске жетеді. Дескриптор: Жұппен санап, сандарды өсу және кему ретімен жазады Дескриптор: Өрнектерді мәніне қарап салыстыра алады Дескриптор: 1-деңгей Суреттегі заттарды санап, оларды салыстырады, салыстыру амалдарын қояды 2-деңгей Ондықтар мен бірліктерді ажыратып жазады. 3-деңгей Есептің шартын құрып, шығарады «Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Суреттер Сандар кеспесі Тақта Кеспе сандар Оқулық Таяқшалар Жұмыс дәптері Қима қағаз Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Оқулық Қима парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру. 2 сынып
Ашық сабақ: 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру. 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманов атындағы жббм |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кендербаева А |
|||||
|
Күні: |
09.04.2024ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№109 сабақ. 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; 1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
20-ға дейін санайды, жазады, салыстырады,«+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны түсінуге ұмтылу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шуақ сыйла» әдісі Шашы алтын, көзі от Шыға ғой күн тезірек Жылу берші, шуақ берші Маған, оған,досыма Тағы, тағы, тағы да Өткенді пысықтау «Жемістер жинау» ойыны Жемістерде жазулы тұрған сандарды іріктейді. Тақпен саналған сандарды бір корзинаға, жұппен саналған сандарды екінші корзинаға салады Тақырыпты ашу 11-ден 20-ға дейінгі сандарды тақтап және жұптап санату Сан құрамын таяқша арқылы жасату 12 18
10 + 2 10 + 8 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Суретке қара. Әрбір саяхатшы қанша таяқшадан әкелгенін сана. Сандарды ата. 12, 14, 11 Өсу ретімен ата. 11, 12, 14 Қайсысының таяқшасы көп? Сандарды өсу ретімен ата. Сандарды 1-ге арттыр. Сандарды 1-ге кеміт.Осы сандардың көршілерін ата. Сандарды 1-ге арттыр. 11+1=12 12+1=13 14+1=15 Сандарды 1-ге кеміт. 11-1=10 12-1=11 14-1=13 Осы сандардың көршілерін ата. 10, 11, 12 11,12, 13 13,14,15 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепте 14+1 14-14 14-0 14-1 16-6 20-2
ЕБҚ Заңдылықты сақтап сандарды жаз.
ЕҚБ Қимамен жұмыс жасайды Есеп құрастыр және оны шығар «Арқан тартыс» ойыны Дене қимылдарын жасату Жұптық жұмыс 4-тапсырма Салыстыр 0 + 9 * 10 + 3 14 – 2 * 20 – 2 18 + 2 * 20 – 8 10 + 2 * 15 – 3 10 + 7 * 19 – 2 20 – 9 * 10 + 1 Топтық жұмыс «Пирамида» ойыны. ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Суреттегі заттарды санап, оларды салыстыр, салыстыру амалдарын қой 2-деңгей Ондықтар мен бірліктерді ажыратып жаз. 52= онд...бірл 19= 83= 41= 35= 94= 3-деңгей Есепті шығар Оқу жылының басында Айдарда 40 торкөз дәптер мен 30 жол дәптер болды. Ол 50 дәптерді пайдаланды. Айдарда неше дәптер қалды? Кері байланыс
|
Оқушылар бір-біріне күн шуағын сыйлайды Ойын арқылы сандарды жұптап санауды пысықтайды Сандарды тақтап және жұптап санайды Сандар құрамын жазады Тапсырманы орындайды Сандарды атайды Сандарды 1-ге арттырады. Сандарды 1-ге кемітеді. Осы сандардың көршілерін атайды. Өзіндік жұмысты дәптерге және тақтаға орындайды Қима қағазбен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Жұптық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырмаларды орындайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Машина» әдісі арқылы мадақтау Дескриптор: Тақ сандар мен жұп сандарды ажыратады Жұптап санауды біледі, қолданады Дескриптор: 11-ден 20-ға дейінгі сандарды тура және кері санатады Сан құрамын тақтаға жазады Дескриптор: Сандарды өсу және кему ретімен айтады. Сандарды 1-ге арттырады және 1-ге кемітеді. Дескриптор: Есептеу жүргізеді Тапсырманы өз беттерінше орындайды Тамаша! Сен мықтысың! Дескриптор: Әр шеңбер артындағы тапсырманы орындау арқылы жүріс жасап, жеңіске жетеді. Дескриптор: Жұппен санап, сандарды өсу және кему ретімен жазады Дескриптор: Өрнектерді мәніне қарап салыстыра алады Дескриптор: 1-деңгей Суреттегі заттарды санап, оларды салыстырады, салыстыру амалдарын қояды 2-деңгей Ондықтар мен бірліктерді ажыратып жазады. 3-деңгей Есептің шартын құрып, шығарады «Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Суреттер Сандар кеспесі Тақта Кеспе сандар Оқулық Таяқшалар Жұмыс дәптері Қима қағаз Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Оқулық Қима парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз















