Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«атындағы орта мектебі» МКМ
Сабақтың тақырыбы: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы
|
Бөлім: |
11.2А Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|||||
|
Күні: |
28.11 |
|||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.12 - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысын табу ережелерін білу және қолдану; 11.3.1.13 - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережелерін білу және қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылар нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысының және интегралының табу ережесін біледі және қолданады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы |
Миға шабуыл Сұрақтар: 1. Жазба нені білдіреді ап 2. а дегеніміз не? 3. п дегеніміз не? 4. а-п =?. |
Сәлемдеседі Оқушылар сұраққа жауап береді |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта Дәптер |
|
|
|
ортасы |
Сабақтың мақсатымен таныстыру
.https://youtu.be/eeYLWUtRhtI бейнежазба арқылы түсіндіру |
Оқушылар сурет бойынша сабақ тақырыбын анықтайды Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу. Бейнежазбаны қарайды |
|
https://youtu.be/eeYLWUtRhtI |
|
|
|
|
Қолдану Жеке жұмыс Оқушылар өз түсінгенін практикалық түрде қолдануына бағыт беру үшін слайдта арнайы есеп көрсетіледі. Оқушылар есепті шығару арқылы тақырыпты практикалық түрде қолдануды үйренеді. Сонымен қатар есепті шығару барысында мұғалім оқушыларға бағыт бағдар беріп отырады
|
Әр оқушы берілген тапсырманы орындайды Дескриптор: - туындының анықтамасын біледі; -алғашқы функциясын таба алады; -алғашқы функцияның қасиеттерін біледі. 3 балл |
|
|
|
|
|
|
Тақтада жұмыс 2-жаттығу Функцияның туындысын табыңыз:
1)
2) 3)
y’= |
Тапсырмаларды тақтаға орындайды
Дескриптор: - туындының анықтамасын біледі - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысын табу ережесін қолданады; 3 балл |
|
|
|
|
|
|
Жұптық жұмыс Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік береді.
|
Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады Дескриптор: 1)нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін біледі; 2)нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін қолданады; 3 балл |
Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды. |
|
|
|
|
|
Өткен тақырыпты бекіту мақсатында оқушылар Wordwall платформасында интерактивті тапсырма орындайды
|
Интерактивті тапсырманы орындайды Әр бір дұрыс жауапқы 1 балл |
|
https://wordwall.net/resource/67996283 |
|
|
|
соңы |
Кері байланыс
Бағалау Үй тапсырмасы№13.2, №13.3, 105 бет |
Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу Mentimeter.com арқылы кері байланыс береді «Ою әдісі» арқылы бағалау |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Mentimeter.com
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 11 сынып: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы
Ашық сабақ 11 сынып: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«атындағы орта мектебі» МКМ
Сабақтың тақырыбы: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы
|
Бөлім: |
11.2А Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|||||
|
Күні: |
28.11 |
|||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.12 - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысын табу ережелерін білу және қолдану; 11.3.1.13 - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережелерін білу және қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылар нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысының және интегралының табу ережесін біледі және қолданады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы |
Миға шабуыл Сұрақтар: 1. Жазба нені білдіреді ап 2. а дегеніміз не? 3. п дегеніміз не? 4. а-п =?. |
Сәлемдеседі Оқушылар сұраққа жауап береді |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта Дәптер |
|
|
|
ортасы |
Сабақтың мақсатымен таныстыру
.https://youtu.be/eeYLWUtRhtI бейнежазба арқылы түсіндіру |
Оқушылар сурет бойынша сабақ тақырыбын анықтайды Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу. Бейнежазбаны қарайды |
|
https://youtu.be/eeYLWUtRhtI |
|
|
|
|
Қолдану Жеке жұмыс Оқушылар өз түсінгенін практикалық түрде қолдануына бағыт беру үшін слайдта арнайы есеп көрсетіледі. Оқушылар есепті шығару арқылы тақырыпты практикалық түрде қолдануды үйренеді. Сонымен қатар есепті шығару барысында мұғалім оқушыларға бағыт бағдар беріп отырады
|
Әр оқушы берілген тапсырманы орындайды Дескриптор: - туындының анықтамасын біледі; -алғашқы функциясын таба алады; -алғашқы функцияның қасиеттерін біледі. 3 балл |
|
|
|
|
|
|
Тақтада жұмыс 2-жаттығу Функцияның туындысын табыңыз:
1)
2) 3)
y’= |
Тапсырмаларды тақтаға орындайды
Дескриптор: - туындының анықтамасын біледі - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысын табу ережесін қолданады; 3 балл |
|
|
|
|
|
|
Жұптық жұмыс Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік береді.
|
Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады Дескриптор: 1)нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін біледі; 2)нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін қолданады; 3 балл |
Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды. |
|
|
|
|
|
Өткен тақырыпты бекіту мақсатында оқушылар Wordwall платформасында интерактивті тапсырма орындайды
|
Интерактивті тапсырманы орындайды Әр бір дұрыс жауапқы 1 балл |
|
https://wordwall.net/resource/67996283 |
|
|
|
соңы |
Кері байланыс
Бағалау Үй тапсырмасы№13.2, №13.3, 105 бет |
Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу Mentimeter.com арқылы кері байланыс береді «Ою әдісі» арқылы бағалау |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Mentimeter.com
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















