Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп:№62 гимназия Мерзiмі: 03.12.2019жыл №17
Тақырып:Отбасы-өмір аясы
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер:мейірімділік, адалдық, қамқорлық
Мұғалiм:Ушурова Рана Сынып:11 «А» – сыныпОқушылар саны:20
|
Сабақ мақсаты:Оқушылардың"Отбасы"құндылығы туралы түсініктерді отбасы туралы ұғымдарды кеңейту, оны суйе білуге, отбасы игілігі үшін талмай еңбек етуге үйрете отырып сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: - отбасының негізгі өмірдің ұйтқысы , киелі қасиетке ие болу сыры, отбасы тәліміндегі мейірімділіктің мәні туралы түсініктерін кеңейту; - отбасы тірлігі мен құндылықтарын атап , қадір қасиеті туралы айта отырып,өзінің ішкі дүниесіне үңілдіру, жан толғанысын тудыра отырып сезімін жетілдіру,ойлау, жинақтау, адалдық қасиеттерін түсіндіру; -отбасы тәрбиесінің мән маңызын ашып көрсете отырып, ұлттық салтты , дәстүрді түсініп құрметтеуге баулу,алдағы өмірге даярлауМейірімділікке, өз отбасына қамқор болуға тәрбиелеу. |
Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер)
күнделік, оқулық, дәптер,
қа |
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi: 5 Т – ны сақтау. (1мин) Топқа біріктіру: (2мин)1.Мейірімділік 2.Адалдық 3.Қамқорлық (суреттер арқылы топқа біріктіру) 2 .Үй тапсырмасын тексеру (10мин) Мұрап мәтіні Ғ.Мұстафин Сұрақтар: 1.Қаратайдың отбасына қандай сипаттама берер едіңіздер? 2. Отбасының берекелі болуы кімге байланысты деп ойлайсыздар? 3.Әркім өз отбасы бақытына қалай қол жеткізуге болады? |
Сабақ барысын талдау: |
|
|
|
|
3. Дәйексөз.(5 мин) Ата-ана қадірін білмеген – халық қадірін біле алмас. Халық қадірін білмеген – ата-ана қадірін біле алмас. ҒабиденМұстафин Дәйексөздіңмағынасынқалайтүсінесіздер? Өз ата анаңыздың қадірін қалай бағалайсыз? Өмірде халық сізге не үшін қажет? |
|
|
4.Әңгiмелеу( 5 мин) «Сабыр мен Дәулет» (бейнеролик)01.38 стоп - Бай кедейден нені білгісі келді? - Сабыр Даулетке табысын қалай жұмсайтынын айтты? - Сабырдың бойынан қандай қасиеттерді байқадыңыздар? - Ал сіздер өз табыстарыңызды қалай жұмсар едіңіздер? |
|
|
5.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.(15 мин) 1-топ: Бейнебаяндағы осы екі кейіпкердің бойындағы қандай қасиеттер сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашады? Ата аналарымызға деген сүйіспеншілікті монолог жолдарымен жеткізу. 2-топ «Отбасы татулы» тақырыбында эссе жазу 3-топ:Бақытты отбасының жобасын сызып көрсетіңіздер. |
|
|
6.Топпен ән айту (2мин)
Жанашырым -
ана, дара шыңым- ана |
|
|
8.Үй тапсырмасы. (1мин) Қызыл жебе мәтінін оқу |
|
|
9.Соңғы тыныштық сәтi. (1мин) Балалар бүгін сабақта адам бойындағы тағы бір асыл қасиет сүйіспеншілік туралы білдіңіздер. Балалар, жан- жағымыздағы жандарға мейіріммен қарап, қамқор бола отырып, аса сезімталдықпен түсінісе білейік! Жүрегімізсүйіспеншіліккетолыболсын. Сабақ аяқталды рахмет! Сау болыңыздар! |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 11 сынып Отбасы-өмір аясы
Ашық сабақ 11 сынып Отбасы-өмір аясы
Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп:№62 гимназия Мерзiмі: 03.12.2019жыл №17
Тақырып:Отбасы-өмір аясы
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер:мейірімділік, адалдық, қамқорлық
Мұғалiм:Ушурова Рана Сынып:11 «А» – сыныпОқушылар саны:20
|
Сабақ мақсаты:Оқушылардың"Отбасы"құндылығы туралы түсініктерді отбасы туралы ұғымдарды кеңейту, оны суйе білуге, отбасы игілігі үшін талмай еңбек етуге үйрете отырып сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: - отбасының негізгі өмірдің ұйтқысы , киелі қасиетке ие болу сыры, отбасы тәліміндегі мейірімділіктің мәні туралы түсініктерін кеңейту; - отбасы тірлігі мен құндылықтарын атап , қадір қасиеті туралы айта отырып,өзінің ішкі дүниесіне үңілдіру, жан толғанысын тудыра отырып сезімін жетілдіру,ойлау, жинақтау, адалдық қасиеттерін түсіндіру; -отбасы тәрбиесінің мән маңызын ашып көрсете отырып, ұлттық салтты , дәстүрді түсініп құрметтеуге баулу,алдағы өмірге даярлауМейірімділікке, өз отбасына қамқор болуға тәрбиелеу. |
Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер)
күнделік, оқулық, дәптер,
қа |
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi: 5 Т – ны сақтау. (1мин) Топқа біріктіру: (2мин)1.Мейірімділік 2.Адалдық 3.Қамқорлық (суреттер арқылы топқа біріктіру) 2 .Үй тапсырмасын тексеру (10мин) Мұрап мәтіні Ғ.Мұстафин Сұрақтар: 1.Қаратайдың отбасына қандай сипаттама берер едіңіздер? 2. Отбасының берекелі болуы кімге байланысты деп ойлайсыздар? 3.Әркім өз отбасы бақытына қалай қол жеткізуге болады? |
Сабақ барысын талдау: |
|
|
|
|
3. Дәйексөз.(5 мин) Ата-ана қадірін білмеген – халық қадірін біле алмас. Халық қадірін білмеген – ата-ана қадірін біле алмас. ҒабиденМұстафин Дәйексөздіңмағынасынқалайтүсінесіздер? Өз ата анаңыздың қадірін қалай бағалайсыз? Өмірде халық сізге не үшін қажет? |
|
|
4.Әңгiмелеу( 5 мин) «Сабыр мен Дәулет» (бейнеролик)01.38 стоп - Бай кедейден нені білгісі келді? - Сабыр Даулетке табысын қалай жұмсайтынын айтты? - Сабырдың бойынан қандай қасиеттерді байқадыңыздар? - Ал сіздер өз табыстарыңызды қалай жұмсар едіңіздер? |
|
|
5.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.(15 мин) 1-топ: Бейнебаяндағы осы екі кейіпкердің бойындағы қандай қасиеттер сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашады? Ата аналарымызға деген сүйіспеншілікті монолог жолдарымен жеткізу. 2-топ «Отбасы татулы» тақырыбында эссе жазу 3-топ:Бақытты отбасының жобасын сызып көрсетіңіздер. |
|
|
6.Топпен ән айту (2мин)
Жанашырым -
ана, дара шыңым- ана |
|
|
8.Үй тапсырмасы. (1мин) Қызыл жебе мәтінін оқу |
|
|
9.Соңғы тыныштық сәтi. (1мин) Балалар бүгін сабақта адам бойындағы тағы бір асыл қасиет сүйіспеншілік туралы білдіңіздер. Балалар, жан- жағымыздағы жандарға мейіріммен қарап, қамқор бола отырып, аса сезімталдықпен түсінісе білейік! Жүрегімізсүйіспеншіліккетолыболсын. Сабақ аяқталды рахмет! Сау болыңыздар! |
|

шағым қалдыра аласыз


















