Ашық сабақ 1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі.

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ 1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі.

Материал туралы қысқаша түсінік
1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі. Зерттеу сұрағы: Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлын қандай ортақ идея біріктірді? 7.3.1.5 қазақ халқының отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау 7.3.1.6 ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға беру 1836-38жж Бөкей Ордасындағы отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық басталуы мен барысы туралы зерттейді
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

Т.Жүргенов атындағы ЖОББМ

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

7.2 Отарлау және ұлт-азаттық күрес

Педагогтің аты-жөні:

Аязбаева Нурия

Күні:

5.12.2023

Сынып: 7 а

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі.

Зерттеу сұрағы: Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлын қандай ортақ идея біріктірді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.3.1.5 қазақ халқының отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау

7.3.1.6 ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға беру

Сабақтың мақсаты

1836-38жж Бөкей Ордасындағы отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық басталуы мен барысы туралы зерттейді

Тарихи концепт

Себеп-салдар

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру


Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Балдар казір сендерге тақтадан смайликтер көрсетіледі сол смайликтердің көңіл күйін сендер көрсетулеріңді сұраймын.

Бағалаумен таныстыру.

Сыныпты топқа бөлу

(castlost)

Үй тапсырмасын тексеру

Wordwall- бағдарламасы бойынша тексеру

Қызығушылықты ояту.

«Миға шабуыл»

Оқушыларға сурет көрсетіледі

Сол жердемін деп елестетіңіз

Сіз нені көріп тұрсыз?

Сіз нені естіп тұрсыз? Сіз нені иіскей аласыз?

Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырылады. Сабақтың тарихи концептісі мен зерттеу сұрағына назар аударылады.

Зерттеу сұрағы:

Исатай мен Махамбеттің ортақ идеясы қандай болды?

Оқушылар смайликтердегі көңіл күйді көрсетеді






Дескриптор:

-реформаларға қатысты мағлұматтарды сәйкестендіреді-2 балл









Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу





Мадақтау






Презентация


https://wordwall.net/ru/myactivities











Презентация

Жаңа білім





Жаңа тақырыпқа байланысты бейнематериал көрсетіледі

Бейнематериал бойынша сұрақ қойылады

1.Бөкей Ордасы деген қай жер?

2.Көтеріліс қай жылдары болды?

3.Басшылар кімдер?

4.Көтеріліске кімдер шықты?


Мәтінмен жұмыс

Зерттеу сұрағы:

Исатай мен Махамбеттің ортақ идеясы қандай болды?

Зерттеу және талдау


Топтық жұмыс



1-топ

Исатай Тайманұлы бастаған шаруалар көтерілісінің себептері

«Фишбоун» әдісі

2-топ

Көтерілістің басталуы мен барысы

«Ауызша әңгімелеу»















3-топ

Исатай мен Махамбетке тұлғалық қасиеттеріне баға беру

«Ыстық орындық» тапсырмасы бойынша Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлын қандай ортақ идея біріктірді?» тақырыбында рольдік ойын

топтан бір оқушы мәселен, «Мен Исатайды қолдап, қолыма қару алуымның себебі......» деген тірек сөйлемдер негізінде Махамбет ақын-батырдың кейпіне еніп, өз тобының ойын жеткізеді.



















Дескриптор:

  • Көтерілістің негізгі және жанама себептерін көрсетеді-6 балл






Дескриптор:

  • Көтерілісті басуға жіберілген жазалау отрядтарының кемінде 1 басшысын атайды. -2 балл

  • Көтерілістің негізгі ошақтарын, шайқас болған жерлерді картадан көрсетеді.-2балл

  • Көтерілісшілер мен жазалаушылар арасындағы болған1 шайқасты әңгімелейді-2 балл



Дескриптор:

  • Қос батырды біріктірген ортақ мақсаттың кемінде 1-іне мысал беру-2балл

  • Қос батыр туралы өзіндік 2 пікір ұсыну.-4балл





ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады































https://bilimland.kz/kk/subject/qazaqstan-tarihy/7-synyp/18361838-zhyldardahy-bokej-ordasyndahy-qazaqtardyng-koterilisi?mid=60:simple






Презентация


















презентация

Бекіту






LearningApps.org - бағдарламасында тексеру


D-ID studio арқылы сабақты қорытындылау


Бекіту тапсырмасын орындау



Сабақты платформада қорытындылау-2 балл

https://learningapps.org/myapps.php


Кері байланыс

«Парковка» әдісі арқылы

  • Ұсыныс

  • Пікір

  • Сұрақ



Тақырып бойынша ұсыныс,пікір немесе сұрақ жазады


Оқушылар өз деңгейлерін бағалайды



суреттер




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.04.2024
513
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі