«Бекітемін»
Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Маханбетжанова.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. №76 негізгі мектебі.
|
Бөлім |
7.2 Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Н.К.Балмаганбетова |
|
|
Күні |
10.12.2025. |
|
|
Сынып - 7 |
Қатысушылар саны: - 7 |
Қатыспағандар саны: - 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі. Зерттеу сұрағы: Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлын қандай ортақ идея біріктірді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
7.3.1.5 қазақ халықының отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау; 7.3.1.6 ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға беру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық көтерілістің басталуы, барысы, салдары мен нәтижесі туралы зерттейді; |
|
|
Құндылықтар |
Ынтымақ, бірлік: көтерілістегі қазақтардың топтасуы. |
|
|
Апта дәйексөзі |
Бірлігі күшті ел озады |
|
Сабақтың барысы.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру бөлімі 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу, сыныппен жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру, сыныпты түгендеу, сабаққа зейінің аударту; ІІ. Үй тапсырмасын бекіту. Wordwall платформасында 10 тест тапсырмасын орындау арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. ІІІ.Оқушылардың қызығушылығын ояту. Қазақ тілі, әдебиеті пәнінің мұғалімі С.Абиева Махамбеттің «Мен, мен, мен едім...» өлеңін оқиды. -Балалар бұл кімнің өлеңі? - Махамбет қай батырдың адал досы болды? - Исатай мен Махамбеттің көтеріліс кезінде кім хан болды? Махамбет, Исатай , Жәңгір хан суреттері көрсетіледі.
Осы негізде жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады. |
Мұғаліммен амандасады, бір-біріне ыстық лебіздерін білдіреді. Wordwall платформасындағы 10 тест тапсырмасын орындайды. «Ой қозғау» сұрақтарына жауап береді. |
Мұғалім ауызша бағалайды. «Керемет», «Жарайсыңдар!» |
Интербел сенді тақта |
|
Жаңа сабақ 25 минут |
Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен, бағалау критерилерімен таныстырылады.
BilimLand платформасы арқылы бейнематериал қарау.
Оқушыларды «Жебе» әдісі арқылы топқа бөлу.
І топ тапсырмасы
ІІ топ тапсырмасы
ЖЖ. Зерттеу сұрағы: Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлын қандай ортақ идея біріктірді? І жұп тапсырмасы
ІІ жұп тапсырмасы
ІІІ жұп тапсырмасы
ЖЖ. Тест тапсырмалары.
|
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен, бағалау критерийларымен танысады. Көрсетілген бейнематериал арқылы оқушылар өз ойларын ортаға салады. Тапсырманы орындау барысында қолданады. Дескрипторлар: Исатай мен Махамбет бастаған көтерілістің 1-себебін анықтайды 2-себебін анықтайды 3-себебін анықтайды 4-себебін анықтайды Ұқсастығын анықтайды Айырмашылығын анықтайды Интербелсенді тақта арқылы оқушылар топқа бөлінеді. Дескрипторлар: Мәтінді оқиды Көтерілістің нәтижесін анықтайды Жеңілу себебі мен салдарын анықтайды Деректерді оқи отырып, Махамбет пен Исатайға көтеріліс басшылары ретінде баға береді Дескрипторлар: Картадан 1-негізгі оқиғаны анықтайды, барысын түсіндіреді; 2-негізгі оқиғаны анықтайды, барысын түсіндіреді; 3-негізгі оқиғаны анықтайды, барысын түсіндіреді. Исатай мен Махамбеттің ортақ идеяларын айтады. Оқиғаның маңыздылығы мен салдарын айтады. Көтерілістің жағымды және жағымсыз жақтарын айтады. ҚБ арналған 10 балдық тапсырмаларды орындайды. Әр сұрақтың дұрыс жауабын таңдайды. |
Мұғалім ауызша бағалайды. Оқушылар бір бірін бағалайды Мұғалімнің кері байланыс беруі. «Бағалау» парағы қолданылады. |
№1 слайд Интербел-сенді тақта Бейнематериал сілтемесі https://youtu.be/oWG9L0Wtk08?feature=shared Интербел-сенді тақта Тапсырмалар жазылған таратпа қағаздар, карталар Тапсырма жазылған таратпа қағаздар |
|
Сабақты бекіту. 7 минут |
|
ЖИ арқылы берілген Исатай мен Махамбет сөздеріне талдау жасайды, сқрақтарға жауап береді. |
|
Интербел сенді тақта |
|
Кері байланыс 5 минут |
«Бұлттағы көңіл күй» әдісі
|
Бұлттарға оқушылар өз пікірлерін жазып, кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі.
Ашық сабақ. 1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі.
«Бекітемін»
Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Маханбетжанова.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. №76 негізгі мектебі.
|
Бөлім |
7.2 Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Н.К.Балмаганбетова |
|
|
Күні |
10.12.2025. |
|
|
Сынып - 7 |
Қатысушылар саны: - 7 |
Қатыспағандар саны: - 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
1836-1838 жылдардағы Бөкей Ордасындағы қазақтардың көтерілісі. Зерттеу сұрағы: Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлын қандай ортақ идея біріктірді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
7.3.1.5 қазақ халықының отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау; 7.3.1.6 ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға беру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық көтерілістің басталуы, барысы, салдары мен нәтижесі туралы зерттейді; |
|
|
Құндылықтар |
Ынтымақ, бірлік: көтерілістегі қазақтардың топтасуы. |
|
|
Апта дәйексөзі |
Бірлігі күшті ел озады |
|
Сабақтың барысы.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру бөлімі 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу, сыныппен жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру, сыныпты түгендеу, сабаққа зейінің аударту; ІІ. Үй тапсырмасын бекіту. Wordwall платформасында 10 тест тапсырмасын орындау арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. ІІІ.Оқушылардың қызығушылығын ояту. Қазақ тілі, әдебиеті пәнінің мұғалімі С.Абиева Махамбеттің «Мен, мен, мен едім...» өлеңін оқиды. -Балалар бұл кімнің өлеңі? - Махамбет қай батырдың адал досы болды? - Исатай мен Махамбеттің көтеріліс кезінде кім хан болды? Махамбет, Исатай , Жәңгір хан суреттері көрсетіледі.
Осы негізде жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады. |
Мұғаліммен амандасады, бір-біріне ыстық лебіздерін білдіреді. Wordwall платформасындағы 10 тест тапсырмасын орындайды. «Ой қозғау» сұрақтарына жауап береді. |
Мұғалім ауызша бағалайды. «Керемет», «Жарайсыңдар!» |
Интербел сенді тақта |
|
Жаңа сабақ 25 минут |
Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен, бағалау критерилерімен таныстырылады.
BilimLand платформасы арқылы бейнематериал қарау.
Оқушыларды «Жебе» әдісі арқылы топқа бөлу.
І топ тапсырмасы
ІІ топ тапсырмасы
ЖЖ. Зерттеу сұрағы: Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлын қандай ортақ идея біріктірді? І жұп тапсырмасы
ІІ жұп тапсырмасы
ІІІ жұп тапсырмасы
ЖЖ. Тест тапсырмалары.
|
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен, бағалау критерийларымен танысады. Көрсетілген бейнематериал арқылы оқушылар өз ойларын ортаға салады. Тапсырманы орындау барысында қолданады. Дескрипторлар: Исатай мен Махамбет бастаған көтерілістің 1-себебін анықтайды 2-себебін анықтайды 3-себебін анықтайды 4-себебін анықтайды Ұқсастығын анықтайды Айырмашылығын анықтайды Интербелсенді тақта арқылы оқушылар топқа бөлінеді. Дескрипторлар: Мәтінді оқиды Көтерілістің нәтижесін анықтайды Жеңілу себебі мен салдарын анықтайды Деректерді оқи отырып, Махамбет пен Исатайға көтеріліс басшылары ретінде баға береді Дескрипторлар: Картадан 1-негізгі оқиғаны анықтайды, барысын түсіндіреді; 2-негізгі оқиғаны анықтайды, барысын түсіндіреді; 3-негізгі оқиғаны анықтайды, барысын түсіндіреді. Исатай мен Махамбеттің ортақ идеяларын айтады. Оқиғаның маңыздылығы мен салдарын айтады. Көтерілістің жағымды және жағымсыз жақтарын айтады. ҚБ арналған 10 балдық тапсырмаларды орындайды. Әр сұрақтың дұрыс жауабын таңдайды. |
Мұғалім ауызша бағалайды. Оқушылар бір бірін бағалайды Мұғалімнің кері байланыс беруі. «Бағалау» парағы қолданылады. |
№1 слайд Интербел-сенді тақта Бейнематериал сілтемесі https://youtu.be/oWG9L0Wtk08?feature=shared Интербел-сенді тақта Тапсырмалар жазылған таратпа қағаздар, карталар Тапсырма жазылған таратпа қағаздар |
|
Сабақты бекіту. 7 минут |
|
ЖИ арқылы берілген Исатай мен Махамбет сөздеріне талдау жасайды, сқрақтарға жауап береді. |
|
Интербел сенді тақта |
|
Кері байланыс 5 минут |
«Бұлттағы көңіл күй» әдісі
|
Бұлттарға оқушылар өз пікірлерін жазып, кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз




























