|
Бөлім: |
Бізді қоршаған әлем |
|||||
|
Сыныбы: 1-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аңдар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
1.1.1.1 Хабарлау сұрау мақсатында баяу және анық айтылған сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және тиісінше іс-әрекет жасау (қимыл, ым-ишараны қолдану) 1.2.1.1 Сөйлесу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жабайы жануарлар туралы аттарын айтады,үй жануары мен жабайы жануарды ажыратады. Мысалдар арқылы оқуылардың ой –өрісі кеңейеді, тыңдалым, айтылым, жазылым дағдылары қалыптасады. Затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. Заттардың санын білдіретін сөздерді жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (7 мин)
|
-Мұғалім бейнебаян қосады, оқушылар жануарлармен таныса отырып, олардың қалай дыбыстайтынын бірге қайталайды. Тыңдалым https://youtu.be/F_b-zaRShhc?si=ZCSYJup02Hs6zJHf
-Оқушыларды ортаға шақыра отырып жасырылған жануарлар суреті арқылы топқа бөліп алу -Балалар біз сіздермен орманға саяхат жасай отырып гүл, жапырақ, жаңғақ, саңырауқұлақтар жинап қайтайық. Өткен сабақты еске түсіріп , үй тапсырмасын тексеру «Орманға саяхат» әдісі.
|
Оқушылар бейнежазбаны тыңдайды, аңдармен танысады, дыбысын қайталайды.
Түсті аңдардың суреті арқылы топтарға бірігеді.
-Үй тапсырмасын айтады, жауаптарына сай гүлдер жинайды.
1 топ – «Қасқырлар» 2 топ – «Арыстандар» 3 топ – «Аюлар» (жануардың суреті тұр«
Гүлдер» арқылы жауап берген оқушыларға кері байланыс беру.ған партаға бірігеді |
ҚБ: жауаптарына сай топ мүшелері гүлдер алады
|
Бейнебаян, Сурет қималары, Презентация , https://view.genially.com/672c72653e6d5ae52b7a2ff2/presentation-1-synyp-adar
|
||
|
Сабақтың ортасы (33 мин)
|
-Балалар қазір сендеге бейнежазба көрсетемін сендер қандай жануарлар туралы айтылады, тыңдай отырып атауларын есте сақтап қалуға тырысыңыздар. Тыңдалым https://youtu.be/l0n9c-jDYQ4?si=aeAswfwd4qjE1D9M -Қане балалар, қандай аңдарды атады?
Аңдар туралы алғашқы ұғым қалыптастырады. -Ендеше жаңа сабағымыз «Аңдар» туралы болмақ. -Сабақ тақырыбы, мақсаты айтылады.
«Саңырауқұлақ» әдісі бойынша топтық жұмыс. Айтылым -Топтарға конверт таратылады, бұл аңдар немен қоректенетінін сәйкестендіреді, жапсырмалайды.
-Топтар кезекпен ортаға келіп платформада орындап, қалған топтар тексереді:
https://learningapps.org/display?v=pbgcxs4ac24 платформасында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. ФС сұрағы: -Балалар осы аңдардың ішінде қайсысын үйде асырауға болады? ( аузыша жауап алу )
-Топтардың жұмыстарын мадақтап «Саңырауқұлақ» арқылы кері байланыс беру.
-Оқушылар енді қолымыздағы саңырауқұлақтарымызға қарайықшы, артында сандар берілген, сол арқылы 1-1, 2-2 жұптаса қояйық.
Жұптық жұмыс. «Жаңғақ» әдісі Презентацияда 1 тапсырма «QR» беріледі. -Тыңдау. - Біртұтас тәрбие ЖИ «3D куб QR» код арқылы аватарлардың сұрағына жауап береді. -Тәуелсіздік және отаншылдық: Өз елінің мәдениеті туралы алғашқы түсінік қалыптастыру. Жазылым №2 тапсырма. -Оқушылар мұғалімді тыңдайды, бірге қайталайды.
ЕБҚ тапсырмасы: |
Оқушылар бейнежазбаны қарап тыңдайды, аңдардың атын есте сақтайды, қайталап береді. Топ ішінде талдайды. Сәйкестендіріп жапсырмалайды. Топтар кезекпен платформада көрсетеді, өзге топтар кері байланыс береді. Дескриптор: -суреттегі аң немен қоректенетінін ой ұшқырлығына салып сәйкестендіреді. Топтар жұмыстарына қарай саңырауқұлақтар жинайды. Оқушылар 1-1, 2-2 болып жұптасады. Жұптар орманнан жапырақ жинайды
Куб лақтыру арқылы, түскен кейіпкерді код арқылы оқып сұраққа топ жауап береді. керік –жапырақ, қоян-сәбіз, аю-құлпынай, кірпі-алма, піл-шөп, маймыл-банан
Суреттерге қарап, мұғаліммен бірге қайталап , жұптар таңдаған 2 аңды сипаттап береді.
Жұптардың жұмыстарын мадақтап «Жаңғақ» арқылы кері байланыс беру.
Сергіту сәті: Музыкалық сергіту сәті орындалады
Үлгі: Екі керік. (екі сөзін дәптерге жазады.)
Жеке жұмыстарды тексеріп мадақтап, жапырақ арқылы кері байланыс беру. Заттың санын білдіретін сөзді табады, ермексазбен санды жазады көрсетеді
Үлгі бойынша заттың санын білдіретін сөзді дәптерге жазады. |
ҚБ: Топпен орындап дұрыс орындаған топтар саңырауқұлақтар алады Дескриптор: -суреттегі аң немен қоректенетінін ой ұшқырлығына салып сәйкестендіреді
ҚБ Дескриптор: -Өмірде көрген, білгенін қолдана отырып жауап береді.
Дескриптор: -естігенді қайталай алады -аңды түрі,түсі, іс-әрекетіне сай сипаттай алады ҚБ:
Дескриптор-тыңдайды, қайталайды.-заттың санын анықтайды -санды сөзбен жаза алады.
Дескриптор: - тыңдайды, қайталайды. -заттың санын анықтайды -санды ермексазбен жазады
ҚБ тапсырмасы Жеке жұмыс «Жапырақтар» әдісі |
Бейнематериал, презентация
Конверт, суретте, А4 парақ, желім, платформа тапсырмасы
https://learningapps.org/display?v=pbgcxs4ac24
«QR» код, сурет қималары, презентация,
https://learningapps.org/display?v=pbgcxs4ac24
ЖИ «3D куб QR»
Оқулық, дәптер, қалам, ермексаз |
||
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Рефлексия «Орманға саяхат» әдісі арқылы оқушылар қандай тапсырма түрі ұнағанын айтады. -Орманнан не ала алдыңдар? -Орманнан не жинай алмадыңдар? (Балалардың жауабын тыңдау) |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін сұрақтарға жауап беру арқылы кері байланыс береді
4-тапсырма, 51-бет
|
Жапырақ, жаңғақ, саңырауқұла, гүл |
Сурет қималары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 1- сынып "Аңдар" тақырыбы
Ашық сабақ 1- сынып "Аңдар" тақырыбы
|
Бөлім: |
Бізді қоршаған әлем |
|||||
|
Сыныбы: 1-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аңдар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
1.1.1.1 Хабарлау сұрау мақсатында баяу және анық айтылған сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және тиісінше іс-әрекет жасау (қимыл, ым-ишараны қолдану) 1.2.1.1 Сөйлесу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жабайы жануарлар туралы аттарын айтады,үй жануары мен жабайы жануарды ажыратады. Мысалдар арқылы оқуылардың ой –өрісі кеңейеді, тыңдалым, айтылым, жазылым дағдылары қалыптасады. Затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. Заттардың санын білдіретін сөздерді жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (7 мин)
|
-Мұғалім бейнебаян қосады, оқушылар жануарлармен таныса отырып, олардың қалай дыбыстайтынын бірге қайталайды. Тыңдалым https://youtu.be/F_b-zaRShhc?si=ZCSYJup02Hs6zJHf
-Оқушыларды ортаға шақыра отырып жасырылған жануарлар суреті арқылы топқа бөліп алу -Балалар біз сіздермен орманға саяхат жасай отырып гүл, жапырақ, жаңғақ, саңырауқұлақтар жинап қайтайық. Өткен сабақты еске түсіріп , үй тапсырмасын тексеру «Орманға саяхат» әдісі.
|
Оқушылар бейнежазбаны тыңдайды, аңдармен танысады, дыбысын қайталайды.
Түсті аңдардың суреті арқылы топтарға бірігеді.
-Үй тапсырмасын айтады, жауаптарына сай гүлдер жинайды.
1 топ – «Қасқырлар» 2 топ – «Арыстандар» 3 топ – «Аюлар» (жануардың суреті тұр«
Гүлдер» арқылы жауап берген оқушыларға кері байланыс беру.ған партаға бірігеді |
ҚБ: жауаптарына сай топ мүшелері гүлдер алады
|
Бейнебаян, Сурет қималары, Презентация , https://view.genially.com/672c72653e6d5ae52b7a2ff2/presentation-1-synyp-adar
|
||
|
Сабақтың ортасы (33 мин)
|
-Балалар қазір сендеге бейнежазба көрсетемін сендер қандай жануарлар туралы айтылады, тыңдай отырып атауларын есте сақтап қалуға тырысыңыздар. Тыңдалым https://youtu.be/l0n9c-jDYQ4?si=aeAswfwd4qjE1D9M -Қане балалар, қандай аңдарды атады?
Аңдар туралы алғашқы ұғым қалыптастырады. -Ендеше жаңа сабағымыз «Аңдар» туралы болмақ. -Сабақ тақырыбы, мақсаты айтылады.
«Саңырауқұлақ» әдісі бойынша топтық жұмыс. Айтылым -Топтарға конверт таратылады, бұл аңдар немен қоректенетінін сәйкестендіреді, жапсырмалайды.
-Топтар кезекпен ортаға келіп платформада орындап, қалған топтар тексереді:
https://learningapps.org/display?v=pbgcxs4ac24 платформасында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. ФС сұрағы: -Балалар осы аңдардың ішінде қайсысын үйде асырауға болады? ( аузыша жауап алу )
-Топтардың жұмыстарын мадақтап «Саңырауқұлақ» арқылы кері байланыс беру.
-Оқушылар енді қолымыздағы саңырауқұлақтарымызға қарайықшы, артында сандар берілген, сол арқылы 1-1, 2-2 жұптаса қояйық.
Жұптық жұмыс. «Жаңғақ» әдісі Презентацияда 1 тапсырма «QR» беріледі. -Тыңдау. - Біртұтас тәрбие ЖИ «3D куб QR» код арқылы аватарлардың сұрағына жауап береді. -Тәуелсіздік және отаншылдық: Өз елінің мәдениеті туралы алғашқы түсінік қалыптастыру. Жазылым №2 тапсырма. -Оқушылар мұғалімді тыңдайды, бірге қайталайды.
ЕБҚ тапсырмасы: |
Оқушылар бейнежазбаны қарап тыңдайды, аңдардың атын есте сақтайды, қайталап береді. Топ ішінде талдайды. Сәйкестендіріп жапсырмалайды. Топтар кезекпен платформада көрсетеді, өзге топтар кері байланыс береді. Дескриптор: -суреттегі аң немен қоректенетінін ой ұшқырлығына салып сәйкестендіреді. Топтар жұмыстарына қарай саңырауқұлақтар жинайды. Оқушылар 1-1, 2-2 болып жұптасады. Жұптар орманнан жапырақ жинайды
Куб лақтыру арқылы, түскен кейіпкерді код арқылы оқып сұраққа топ жауап береді. керік –жапырақ, қоян-сәбіз, аю-құлпынай, кірпі-алма, піл-шөп, маймыл-банан
Суреттерге қарап, мұғаліммен бірге қайталап , жұптар таңдаған 2 аңды сипаттап береді.
Жұптардың жұмыстарын мадақтап «Жаңғақ» арқылы кері байланыс беру.
Сергіту сәті: Музыкалық сергіту сәті орындалады
Үлгі: Екі керік. (екі сөзін дәптерге жазады.)
Жеке жұмыстарды тексеріп мадақтап, жапырақ арқылы кері байланыс беру. Заттың санын білдіретін сөзді табады, ермексазбен санды жазады көрсетеді
Үлгі бойынша заттың санын білдіретін сөзді дәптерге жазады. |
ҚБ: Топпен орындап дұрыс орындаған топтар саңырауқұлақтар алады Дескриптор: -суреттегі аң немен қоректенетінін ой ұшқырлығына салып сәйкестендіреді
ҚБ Дескриптор: -Өмірде көрген, білгенін қолдана отырып жауап береді.
Дескриптор: -естігенді қайталай алады -аңды түрі,түсі, іс-әрекетіне сай сипаттай алады ҚБ:
Дескриптор-тыңдайды, қайталайды.-заттың санын анықтайды -санды сөзбен жаза алады.
Дескриптор: - тыңдайды, қайталайды. -заттың санын анықтайды -санды ермексазбен жазады
ҚБ тапсырмасы Жеке жұмыс «Жапырақтар» әдісі |
Бейнематериал, презентация
Конверт, суретте, А4 парақ, желім, платформа тапсырмасы
https://learningapps.org/display?v=pbgcxs4ac24
«QR» код, сурет қималары, презентация,
https://learningapps.org/display?v=pbgcxs4ac24
ЖИ «3D куб QR»
Оқулық, дәптер, қалам, ермексаз |
||
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Рефлексия «Орманға саяхат» әдісі арқылы оқушылар қандай тапсырма түрі ұнағанын айтады. -Орманнан не ала алдыңдар? -Орманнан не жинай алмадыңдар? (Балалардың жауабын тыңдау) |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін сұрақтарға жауап беру арқылы кері байланыс береді
4-тапсырма, 51-бет
|
Жапырақ, жаңғақ, саңырауқұла, гүл |
Сурет қималары |
||
шағым қалдыра аласыз














