|
Бөлім: |
Бізді қоршаған әлем |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Жақсыбаева Н.С. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Үй жануарлары |
|||||
|
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасы бойынша оқу мақсаттары: |
1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсінеді. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: тақырып бойынша сөйлесімге түсе алады. |
||||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әркеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ басы (5-10 мин.) |
Амандасу. Сәлеметсіздер ме, балалар! (Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.) «Білім керек бәріне» Корабльді басқарып, Көк жүзіне самғасам. Тауды бұзып, тас жарып, Мұхиттарды жалғасам. Таңдандырар бар елді Ғажап үйлер сала алсам. Жасартатын әжемді Дәрі де ойлап таба алсам... Сырлары көп ғылымның Шешілмеген әлі де. Тереңдігі білімнің Керек екен бәріне! Фариза Оңғарсынова «Көңіл ашар»
жаттығуы. Сәлем алтын күн, Сәлем жер ана, Сәлем достарым! Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып, «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
|
||
|
Өткен тақырып бойынша қайталау жүргізеді. |
Өткен тақырыптар бойынша бір-бірімен тілдесімге (диалогқа) түседі. |
Үш шапалақ
|
Оқулық |
|||
|
Сабақ алды жұмыс (5-10 мин.) |
Ойтүрткі. Сендер жаңа үнтаспада ненің дауысын естідіңдер? (сиыр,қой,ит,мысық). Бір сөзбен бұл жануарларды қалай атаймыз? Дұрыс, үй жануарлары деп атаймыз. Ендеше бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Балалар өздері сабақ тақырыбын айтады. -Бүгін сабақта біз жаңа сөздермен танысамыз және әр түрлі тапсырмалар арқылы сөздік қорымыз байытамыз, сөздерді буынға бөлуге және сөз тіркесін құрастыруға үйренеміз. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
«Үй жануарларының дыбысы» жазылған аудио жазбаны тыңдайды, жаңа сабақ тақырыбын болжайды. |
«Бас бармақ»
|
Үнтаспа |
||
|
Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен сөздік жұмысын жүргізеді. сиыр-
корова мысық - кошка ит - собака үй жануарлары - домашние животные |
Сөздерді буынға бөліп оқиды, хормен қайталайды, тізбекпен қайталайды |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
Сөздік дәптері, оқулық, слайд |
|||
|
Сабақ ортасы (15-20 минут) |
Тапсырмалармен жұмыс жасатады. 1-тапсырма.«Ойлан, сұраққа жауап бер». 1-10 дейін сандарды санатып, қайталатады. Суретте қанша жануар барын анықтатады. |
Берілген суреттерде қанша жануар барын санап айтады. |
Дескриптор: 1.Неше? сұрағына дұрыс жауап беру -2 балл. 2.Жануарларды санай алу-1 балл. |
Қима қағаздар |
||
|
2-тапсырма. Не артық? тапсырмасын орындатады. |
Берілген суреттерден артық суретті анықтайды, атын атайды. |
Дескриптор: 1.Суреттерді атай аталу-2 балл. 2.Артық суретті таба алу – 1 балл. |
Қима қағаздар |
|||
|
«Сергіту сәтін» өткізеді. Көңілді әуеннің сүйемелдеуімен сергіту жаттығуын орындатады Бала, бала, балақан. Қайда қане алақан? Саусақтарың әйбат, Былай былай ойнат, Топ-топ, топ-топ басайық Жалаудан күн жасайық. |
Мұғаліммен бірге сергіту сәті жаттығуларын орындайды. |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
Көңілді әуен https://www.youtube.com/watch?v=744V_ESD7-Y |
|||
|
3-тапсырма. Сәйкестендіру тапсырмасын орындатады. |
Үй жануарларын көлеңкесіне қарап сәйкестендіреді. |
Дескриптор: 1.Қандай жануар екендігін білу – 2 балл. 2. Суреттерді сәйкестендіре алу – 1 балл. |
Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы (5-10 минут) |
«Кім жылдам?» әдісі бойынша жаңа тақырыпқа бекіту жүргізеді. Допты балаларға лақтырып, орыс тіліндегі баламасын айтса, оқушлар қазақша нұсқасын айтуы керек. «Қошақаным» әнін орындатады. |
Жаңа сөздердің қазақша аудармасын айтады. Коза – .............. Лошадь –................. Верблюд –...................... Овца –............................. Кошка –........................... Собака -.......................... |
Дескриптор: Сөздердің аудармасын дұрыс дыбыстай отырп айту – 1 балл |
Доп
|
||
|
Рефлексия «Алма ағашы» әдісімен кері байланыс жүргізеді. |
|
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
Сурет |
|||
|
|
Үй тапсырмасын түсіндіреді. Үй тапсырмасы: жаңа сөздерді жаттау. |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 1- сынып Үй жануарлары
Ашық сабақ 1- сынып Үй жануарлары
|
Бөлім: |
Бізді қоршаған әлем |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Жақсыбаева Н.С. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Үй жануарлары |
|||||
|
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасы бойынша оқу мақсаттары: |
1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсінеді. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: тақырып бойынша сөйлесімге түсе алады. |
||||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әркеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ басы (5-10 мин.) |
Амандасу. Сәлеметсіздер ме, балалар! (Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.) «Білім керек бәріне» Корабльді басқарып, Көк жүзіне самғасам. Тауды бұзып, тас жарып, Мұхиттарды жалғасам. Таңдандырар бар елді Ғажап үйлер сала алсам. Жасартатын әжемді Дәрі де ойлап таба алсам... Сырлары көп ғылымның Шешілмеген әлі де. Тереңдігі білімнің Керек екен бәріне! Фариза Оңғарсынова «Көңіл ашар»
жаттығуы. Сәлем алтын күн, Сәлем жер ана, Сәлем достарым! Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып, «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
|
||
|
Өткен тақырып бойынша қайталау жүргізеді. |
Өткен тақырыптар бойынша бір-бірімен тілдесімге (диалогқа) түседі. |
Үш шапалақ
|
Оқулық |
|||
|
Сабақ алды жұмыс (5-10 мин.) |
Ойтүрткі. Сендер жаңа үнтаспада ненің дауысын естідіңдер? (сиыр,қой,ит,мысық). Бір сөзбен бұл жануарларды қалай атаймыз? Дұрыс, үй жануарлары деп атаймыз. Ендеше бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Балалар өздері сабақ тақырыбын айтады. -Бүгін сабақта біз жаңа сөздермен танысамыз және әр түрлі тапсырмалар арқылы сөздік қорымыз байытамыз, сөздерді буынға бөлуге және сөз тіркесін құрастыруға үйренеміз. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
«Үй жануарларының дыбысы» жазылған аудио жазбаны тыңдайды, жаңа сабақ тақырыбын болжайды. |
«Бас бармақ»
|
Үнтаспа |
||
|
Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен сөздік жұмысын жүргізеді. сиыр-
корова мысық - кошка ит - собака үй жануарлары - домашние животные |
Сөздерді буынға бөліп оқиды, хормен қайталайды, тізбекпен қайталайды |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
Сөздік дәптері, оқулық, слайд |
|||
|
Сабақ ортасы (15-20 минут) |
Тапсырмалармен жұмыс жасатады. 1-тапсырма.«Ойлан, сұраққа жауап бер». 1-10 дейін сандарды санатып, қайталатады. Суретте қанша жануар барын анықтатады. |
Берілген суреттерде қанша жануар барын санап айтады. |
Дескриптор: 1.Неше? сұрағына дұрыс жауап беру -2 балл. 2.Жануарларды санай алу-1 балл. |
Қима қағаздар |
||
|
2-тапсырма. Не артық? тапсырмасын орындатады. |
Берілген суреттерден артық суретті анықтайды, атын атайды. |
Дескриптор: 1.Суреттерді атай аталу-2 балл. 2.Артық суретті таба алу – 1 балл. |
Қима қағаздар |
|||
|
«Сергіту сәтін» өткізеді. Көңілді әуеннің сүйемелдеуімен сергіту жаттығуын орындатады Бала, бала, балақан. Қайда қане алақан? Саусақтарың әйбат, Былай былай ойнат, Топ-топ, топ-топ басайық Жалаудан күн жасайық. |
Мұғаліммен бірге сергіту сәті жаттығуларын орындайды. |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
Көңілді әуен https://www.youtube.com/watch?v=744V_ESD7-Y |
|||
|
3-тапсырма. Сәйкестендіру тапсырмасын орындатады. |
Үй жануарларын көлеңкесіне қарап сәйкестендіреді. |
Дескриптор: 1.Қандай жануар екендігін білу – 2 балл. 2. Суреттерді сәйкестендіре алу – 1 балл. |
Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы (5-10 минут) |
«Кім жылдам?» әдісі бойынша жаңа тақырыпқа бекіту жүргізеді. Допты балаларға лақтырып, орыс тіліндегі баламасын айтса, оқушлар қазақша нұсқасын айтуы керек. «Қошақаным» әнін орындатады. |
Жаңа сөздердің қазақша аудармасын айтады. Коза – .............. Лошадь –................. Верблюд –...................... Овца –............................. Кошка –........................... Собака -.......................... |
Дескриптор: Сөздердің аудармасын дұрыс дыбыстай отырп айту – 1 балл |
Доп
|
||
|
Рефлексия «Алма ағашы» әдісімен кері байланыс жүргізеді. |
|
Мадақтау сөздері Жарайсың! Тамаша! Керемет! т.б. |
Сурет |
|||
|
|
Үй тапсырмасын түсіндіреді. Үй тапсырмасы: жаңа сөздерді жаттау. |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















