|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 63 сабақ. Жж дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ии дыбысы мен әрпін меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Оқу тапсырмасын орындауда табандылық, еңбекқорлықтың болуы Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңілді шеңбер» ойыны. Үлкенді тыңдаймыз Кім жүйрік әдісі. Жылқылар жарысы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасатамын
Тақырыпты ашу Бұрыштар әдісі Сынып бөлмесіне Ии дыбысынан басталатын суреттер мен сөздерді іліп қоямын.Оқушылардан сыныпта не көріп тұрғанын сұраймын Ілінген суреттерді айтады. Жаңа сабақ «Стоп-Кадр» әдісі арқылы видеотаныстырылым жасатамын. Оқылым Ти ие иек ки ит Тиін шие тиек киік кит «Қайда мекен етеді» мәтінін оқы. Кім, не, қайда мекен ететінін болжа. «Менің ойымша...» деп баста «Аялдама» әдісі арқылы топтық жұмыс жасатамын І аялдама Интернет желісінен Ии дыбысынан басталатын сөздер іздеп жазады. ІІ аялдама И-Й дыбыстарын ажыратады. ІІІ аялдама Шашыраған әріптерден сөз құрастырады ІV аялдама Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. «Нейрожаттығу» әдісі Әуенге қосылып, ым-ишара жасайды. Жұптық жұмыс Берілгенсөздерден сөйлем құрастыру. Әр жұптағы оқушыларға сөздерді тастаймын соларды біріктіріп сөйлем жасап шығады. Ие керек итке. Жазылым Жазу дәптерінде берілген тапсырманы орындау. Оқулықтың 80 бетіндегі қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазу. ЕБҚ Ии дыбысы мен әрпін бастырып жазу ҚЖ: Көру диктанты Инелік пайдалы жәндік. Мен оның суретін салдым. Ұжымдық жұмыс Саралау тапсырмасы Араларды сәйкестендіру арқылы топтастырады.
|
Оқушылар мұғалімнің айтқанын тыңдап, «Көңілді шеңбер» ойынын ойнайды. Әр бағандағы тапсырмаларды орындайды. Сынып бөлмесіндегі ілулі тұрған суреттердің атауын атайды. Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды Сөйлеу мәнеріне үйренеді Топтық тапсырмаларды орындайды. Сергіту жаттығуын жасайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды. Жеке жұмыс істейді Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқиды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Ии дыбысы және әрпін таниды, оқиды Сөздерді тұтастай оқи алды
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды. Дескриптор: Мәтінге талдау жасайды Оқиғаның соңын болжауды үйренді Дескриптор Әр топқа берілген тапсырмаларды орындайды. І. Ии дыбысынан сөздер іздеп табады. ІІ. И-Й дыбыстарын ажыратады. ІІІ. Ии дыбысы бар сөздерді теріп жазады. ІV. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Дескриптор Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Көру диктантын жазу ережелерін біледі «Білім гүлі» әдісі |
суреттер суреттер Суреттер оқулық оқулық оқулық Жұмыс дәптері Әуен Оқулық Оқулық Жұмыс парағы Гүл стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ 1 сынып Әліппе Ии әрпі мен дыбысы
ашық сабақ 1 сынып Әліппе Ии әрпі мен дыбысы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 63 сабақ. Жж дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ии дыбысы мен әрпін меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Оқу тапсырмасын орындауда табандылық, еңбекқорлықтың болуы Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңілді шеңбер» ойыны. Үлкенді тыңдаймыз Кім жүйрік әдісі. Жылқылар жарысы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасатамын
Тақырыпты ашу Бұрыштар әдісі Сынып бөлмесіне Ии дыбысынан басталатын суреттер мен сөздерді іліп қоямын.Оқушылардан сыныпта не көріп тұрғанын сұраймын Ілінген суреттерді айтады. Жаңа сабақ «Стоп-Кадр» әдісі арқылы видеотаныстырылым жасатамын. Оқылым Ти ие иек ки ит Тиін шие тиек киік кит «Қайда мекен етеді» мәтінін оқы. Кім, не, қайда мекен ететінін болжа. «Менің ойымша...» деп баста «Аялдама» әдісі арқылы топтық жұмыс жасатамын І аялдама Интернет желісінен Ии дыбысынан басталатын сөздер іздеп жазады. ІІ аялдама И-Й дыбыстарын ажыратады. ІІІ аялдама Шашыраған әріптерден сөз құрастырады ІV аялдама Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. «Нейрожаттығу» әдісі Әуенге қосылып, ым-ишара жасайды. Жұптық жұмыс Берілгенсөздерден сөйлем құрастыру. Әр жұптағы оқушыларға сөздерді тастаймын соларды біріктіріп сөйлем жасап шығады. Ие керек итке. Жазылым Жазу дәптерінде берілген тапсырманы орындау. Оқулықтың 80 бетіндегі қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазу. ЕБҚ Ии дыбысы мен әрпін бастырып жазу ҚЖ: Көру диктанты Инелік пайдалы жәндік. Мен оның суретін салдым. Ұжымдық жұмыс Саралау тапсырмасы Араларды сәйкестендіру арқылы топтастырады.
|
Оқушылар мұғалімнің айтқанын тыңдап, «Көңілді шеңбер» ойынын ойнайды. Әр бағандағы тапсырмаларды орындайды. Сынып бөлмесіндегі ілулі тұрған суреттердің атауын атайды. Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды Сөйлеу мәнеріне үйренеді Топтық тапсырмаларды орындайды. Сергіту жаттығуын жасайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды. Жеке жұмыс істейді Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқиды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Ии дыбысы және әрпін таниды, оқиды Сөздерді тұтастай оқи алды
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды. Дескриптор: Мәтінге талдау жасайды Оқиғаның соңын болжауды үйренді Дескриптор Әр топқа берілген тапсырмаларды орындайды. І. Ии дыбысынан сөздер іздеп табады. ІІ. И-Й дыбыстарын ажыратады. ІІІ. Ии дыбысы бар сөздерді теріп жазады. ІV. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Дескриптор Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Көру диктантын жазу ережелерін біледі «Білім гүлі» әдісі |
суреттер суреттер Суреттер оқулық оқулық оқулық Жұмыс дәптері Әуен Оқулық Оқулық Жұмыс парағы Гүл стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз


















