Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ 1 сынып Дүниетану Күн тәртібі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Пәні: Дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: . Өзім туралы Сынып : 1 |
Мектеп: Ы.Алты Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы №204 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Избасарова А Қатысқандар саны : Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Күн тәртібі |
||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізген оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме ) |
1.1.2.4 күн тәртібін сақтау маңызын түсіндіру және күн тәртібін құру 1.1.2.5 тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолдану |
||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар : Күн тәртібін сақтаудың қажеттілігі туралы айтады Тәулік бөліктерін,апта күндерін ажыратады. . Көптеген оқушылар : Күн тәртібін құрастырады. Кейбір оқушылар: Өз жеке күн тәртібін құрастырады. Күн тәртібін сақтаудың адам денсаулығына маңыздылығын дәлелдейді. |
||||||||||||||||||||||
Ойлау деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
Күн тәртібін сақтау маңыздылығы туралы әңгімелейді. Күн тәртібі құрастырады |
||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Басқаларды тыңдап, диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады Тақырыптар бойынша сөздік қорын дамытады Пәнге қатысты Күн тәртібі , тәулік,апта Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер Күн тәртібінің болғаны дұрыс па? Неліктен күн тәртібін құрамыз? Апта атауларын білесің бе? |
||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Топпен ,жұппен жұмыс барысында оқушыларды өзгерлердің көзқарастарына құрметпен қарауға ,ынтымақтастыққа, күн тәртібін сақтауда адам денсаулығына жауапкершілікпен қарауға баулу |
||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математика жұмыс дәптеріндегі «Менің бір күнім »тапсырмасында оқушылар іс әрекеттерді уақытқа сәйкестендіреді Жаратылыстану «Кеңес бер» тапсырмасында «Адам»тарауымен байланысты |
||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Күн тәртібі ,апта атаулары ,тәулік ұғымдары қалыптасқан |
||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин |
1.Ынтымақтыстық атмосферасын құру Таңертең ерте тұрамын, Беті қолды жуамын. Таңғы асымды ішіп ап, Мен мектепке барамын. Ешқайда мен кешікпей, Сақтаймын мен күн ретін.. Оқушылар шеңберге тұрып ,қимылмен көрсетеді. 2. «Ширату» «Күн тәртiбi» жaйлы бейнеролик -Бейнеролик не жайлы болды? -Күндіз сен не істейсің? -Кешке не істегенді жақсы көресің? - Бір аптада неше күн болады? -Күн тәртібі дегенді қалай түсінесің? Неліктен күн тәртібін құрамыз? Күн тәртібінің маңыздылығы бар ма? ҚБ. ««Stop –kaдр» әдісі бағалау әдісі арқылы бағалау Сағат не үшін қажет? Олай болса сағаттың қасындағы түрлі түсті қима қағаздарды алып топтарға орналасамыз І топ «Таң» ( қызыл түс ) ІІ топ « Түс » ( сары түс ) ІІІ топ « Кеш» ( көк түс ) Топ
ережесі |
Шаттық шеңбері. https://www.youtube.com/watch?v=D8w8nUtG-KM
Суреттер Ереже |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30мин |
Ұжымдық жұмыс «Әңгіме құрастыр» әдісі Суретке мұқият қара. Асланның күн тәртібі туралы әңгімеле.Ол таңертең,күндіз,кешке және түнде не істейді?
Кері байланыс Мұғалімнің ауызша кері байланысы. Жарайсыңдар! Өте тамаша! Керемет! Күн тәртібі –бір тәулік ішіндегі белгілі бір әрекеттердің реті.Күн тәртібін сақтайтын адамдаркөбірек іс тындырып, аз шаршайды. Күн тәртібі адамды ұқыптылыққа ,тәртіптілікке,жауапкершілікке үйретеді. Онда демалуға да уақыт бөлінеді.Күн тәртібін сақтау маңызды.Ол уақытты дұрыс пайдалануға көмектеседі Қ/б «Допты лақтыру»арқылы бағалау Топтық жұмыс Ітоп «Кеңес бер»
Неліктен бала сабақта ұйықтап отыр деп ойлайсың?Оған қандай кеңес берер едің? ІІ топ «Суреттер сөйлейді » әдісі Берілген суреттерді тәулік бөліктері бойынша ажыратып орналастырыңдар
ІІІ топ «Ойлан,топтас,талқыла» әдісі Тізбектегі бос ұяшықтарға күн тәртібін дұрыс құрастырыңдар.Өз күн тәртібің туралы айт.
Кері байланыс: -Оқушыларға кеңес берерде қиналдың ба? -Тапсырманы орындауда қиындықтар кездесті ме? ҚБ «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» әдісі бағалау Қосымша ақпарат Ұйқы –адамның демалу сәті.Түнгі ұйқы кезінде миымыз тынығып,күш жинаймыз. Ұйқысы қанған баланың оқуға деген қабілеті артады. Сергіту сәті «Апта күндері» Жұптық жұмыс «Қай жұп жылдам» ойыны Тәулік бөліктерін,апта күндерін ажыратып жазыңдар
Дүйсенбі, таңертең, жұма , түс, сейсенбі , кеш, сәрсенбі, сенбі, түн ,жексенбі.
Қ/б «Эталон жауап» Барлық сөздердің кестеге сәйкес ажыратылып жазылып экранда көрсетіледі. Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс №4 жұмыс парағы «Менің бір күнім» -Суретші таңертең, күндіз, кешке жасалатын істерді шатастырып алды. -Оларды ретімен сызық арқылы қосып шық. Таңертең
Күндіз
Кеште №5 жұмыс парағы «Қызықты демалыс күні» О қушылар сызықтың көмегімен балалар қайда бара жатқанын анықтайды. Оқушылар өздерінің демалыс күнін қалай өткізетіні туралы айтады
ҚБ «Серпілген сауал» әдісі бағалау
Жеке жұмыс Қалыптастырушы бағалауға арналған Бағалау критерийі:
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |