|
Білім беру ұйымының атауы |
Н.С.Манаев атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Жер және ғарыш. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даулешова І |
|||||
|
Күні: |
14.01.26ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «А» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№17 сабақ. Ғарыш әлемі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.1 астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттай біледі |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Топқа бөлу І топ «Жұлдыз» ІІ топ «Күн» ІІІ топ «Ғаламшар» Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс ЖИ: «Аспанда не бар?» – Аспан әлемі қандай? –Қандай ғарыш денелерін атай аласың? –Олар туралы не білесің? Оқушылар Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады. Күн мен Жердің бір- бірімен қандай байланысы бар екенін анықтайды. Саралау: 1-тапсырма ФС тапсырмасы Аспан әлемі туралы түсінік береді. «Ол шексіз созыла береді. Аспан әлемінде Күн, жұлдыз, Ай, ғаламшарлар бар. Осының бәрі ғарышты құрайды. Жұлдыздар мен Ай түнде бізге жарқырап көрініп тұрады. Аспан әлемін астрономия ғылымы зерттейді. Күн, жұлдыз, Жер – ғарыш денелері. Күнді Жермен қоса сегіз ғаламшар айналады. Ғаламшарлар әртүрлі. Жер – тіршілік көзі бар, өмір сүруге болатын жалғыз ғарыш денесі. 1-тапсырма Топтық жұмыс «Ғарыш сипаты» әдісі І топ : Берілген ғаламшарлардың ерекшеліктеріне байланысты сәйкестендір ІІ топ: Берілген ғаламшарлардың атауын жаз. ІІІ топ: Берілген қағаз қималарынан ғаламшарды құрастыр. 2-тапсырма Зерттеушілік тапсырма «Зерттейік» –Жер Күнді айнала ма, әлде Күн Жерді айнала ма? Қорытынды жасаңдар. ЕБҚ Мақсаты: Ғарыш әлемі туралы біледі Ғарыш кеңістігін сурет арқылы сипаттап айт. Сергіту сәті https://youtu.be/p3GVI2Oy5o Қызықты мәлімет Ғарышта еш дыбыс естілмейді. Өйткені дыбыс толқынын тарататын ауа жоқ. Ғарыш туралы ойларыңды айтыңдар 3-тапсырма Жеке жұмыс Wordwаll сұрақтары ҚЖ: Саралау: Деңгейлік тапсырма Дәптермен жұмыс
Жер ғаламшары Күн жүйесінде 3-ші тұрғанын айтады. Ғаламшарларды ретімен нөмірлеп жазады. Күннің тіршілік үшін маңызын жазады Кері байланыс «Аспан әлемі» әдісі
|
Өлең жолдарын айтады Таңдауы бойынша топқа бөлінеді Оқулықпен жұмыс жасайды Оқушылар мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды. Түсіндірме кезінде өздерінің ой қорытындыларын қосып айтады. Анықтау жүргізеді. «Жер Күнді айнала қозғалады» деген қорытындыға келеді. Топпен жұмыс жасайды Зерттеу жүргізеді Суретті бояу Жаттығу жасайды Ғарыш туралы өз ойларын айтады Интербелсенді тақтаны пайдаланады Жауап: Күн Жерге жарық пен жылу береді. Жарық болмаса, айнала қараңғы болады. Жылу болмаса, Жер беті мұз болып қатып қалады. Кері байланыс жасайды |
Оқушыларды мақтап,мадақтап отыру Керемет! Дескриптор: Аспан денелері туралы біледі Күн мен Жердің ұқсастығын айтады Дескриптор: Өздерінің ой қорытындыларын қосып айтты Аспан әлемі туралы түсінік берді. Дескриптор: Сәйкестендіре алады. Атауын жазады. Пазл құрастырады. Дескриптор: Зерттеу жүргізе алды Қорытынды жасай алады Тамаша!
Дескриптор: Ғарыш туралы өз ойларын айтты Ғарыш туралы білімдері толықты Керемет! Дескриптор: 1-деңгей – Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын зерделей алады. 2-деңгей – Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын зерделеуде қиналады. 3-деңгей Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын зерделей алмайды. «Аспан әлемі» әдісі |
Зымыран макеті Суреттер
Бейнебаян https://youtu.be/UE5sfiJfxG8
Оқулық
Оқулық Батман қағаздар
Пазл Маркер
https://youtu.be/p-3GVI2Oy5o Суреттер https://share.google/nZSNQt54x3Xx4b2Dg Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 1 сынып Жаратылыстану “Ғарыш әлемі”
Ашық сабақ 1 сынып Жаратылыстану “Ғарыш әлемі”
|
Білім беру ұйымының атауы |
Н.С.Манаев атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Жер және ғарыш. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даулешова І |
|||||
|
Күні: |
14.01.26ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «А» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№17 сабақ. Ғарыш әлемі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.1 астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттай біледі |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Топқа бөлу І топ «Жұлдыз» ІІ топ «Күн» ІІІ топ «Ғаламшар» Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс ЖИ: «Аспанда не бар?» – Аспан әлемі қандай? –Қандай ғарыш денелерін атай аласың? –Олар туралы не білесің? Оқушылар Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады. Күн мен Жердің бір- бірімен қандай байланысы бар екенін анықтайды. Саралау: 1-тапсырма ФС тапсырмасы Аспан әлемі туралы түсінік береді. «Ол шексіз созыла береді. Аспан әлемінде Күн, жұлдыз, Ай, ғаламшарлар бар. Осының бәрі ғарышты құрайды. Жұлдыздар мен Ай түнде бізге жарқырап көрініп тұрады. Аспан әлемін астрономия ғылымы зерттейді. Күн, жұлдыз, Жер – ғарыш денелері. Күнді Жермен қоса сегіз ғаламшар айналады. Ғаламшарлар әртүрлі. Жер – тіршілік көзі бар, өмір сүруге болатын жалғыз ғарыш денесі. 1-тапсырма Топтық жұмыс «Ғарыш сипаты» әдісі І топ : Берілген ғаламшарлардың ерекшеліктеріне байланысты сәйкестендір ІІ топ: Берілген ғаламшарлардың атауын жаз. ІІІ топ: Берілген қағаз қималарынан ғаламшарды құрастыр. 2-тапсырма Зерттеушілік тапсырма «Зерттейік» –Жер Күнді айнала ма, әлде Күн Жерді айнала ма? Қорытынды жасаңдар. ЕБҚ Мақсаты: Ғарыш әлемі туралы біледі Ғарыш кеңістігін сурет арқылы сипаттап айт. Сергіту сәті https://youtu.be/p3GVI2Oy5o Қызықты мәлімет Ғарышта еш дыбыс естілмейді. Өйткені дыбыс толқынын тарататын ауа жоқ. Ғарыш туралы ойларыңды айтыңдар 3-тапсырма Жеке жұмыс Wordwаll сұрақтары ҚЖ: Саралау: Деңгейлік тапсырма Дәптермен жұмыс
Жер ғаламшары Күн жүйесінде 3-ші тұрғанын айтады. Ғаламшарларды ретімен нөмірлеп жазады. Күннің тіршілік үшін маңызын жазады Кері байланыс «Аспан әлемі» әдісі
|
Өлең жолдарын айтады Таңдауы бойынша топқа бөлінеді Оқулықпен жұмыс жасайды Оқушылар мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды. Түсіндірме кезінде өздерінің ой қорытындыларын қосып айтады. Анықтау жүргізеді. «Жер Күнді айнала қозғалады» деген қорытындыға келеді. Топпен жұмыс жасайды Зерттеу жүргізеді Суретті бояу Жаттығу жасайды Ғарыш туралы өз ойларын айтады Интербелсенді тақтаны пайдаланады Жауап: Күн Жерге жарық пен жылу береді. Жарық болмаса, айнала қараңғы болады. Жылу болмаса, Жер беті мұз болып қатып қалады. Кері байланыс жасайды |
Оқушыларды мақтап,мадақтап отыру Керемет! Дескриптор: Аспан денелері туралы біледі Күн мен Жердің ұқсастығын айтады Дескриптор: Өздерінің ой қорытындыларын қосып айтты Аспан әлемі туралы түсінік берді. Дескриптор: Сәйкестендіре алады. Атауын жазады. Пазл құрастырады. Дескриптор: Зерттеу жүргізе алды Қорытынды жасай алады Тамаша!
Дескриптор: Ғарыш туралы өз ойларын айтты Ғарыш туралы білімдері толықты Керемет! Дескриптор: 1-деңгей – Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын зерделей алады. 2-деңгей – Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын зерделеуде қиналады. 3-деңгей Күн мен Жердің ұқсастығы мен айырмашылығын зерделей алмайды. «Аспан әлемі» әдісі |
Зымыран макеті Суреттер
Бейнебаян https://youtu.be/UE5sfiJfxG8
Оқулық
Оқулық Батман қағаздар
Пазл Маркер
https://youtu.be/p-3GVI2Oy5o Суреттер https://share.google/nZSNQt54x3Xx4b2Dg Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||





шағым қалдыра аласыз



















