Материалдар / Ашық сабақ. 1 сынып Маған ұнайтын өлеңдер. Сөз
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. 1 сынып Маған ұнайтын өлеңдер. Сөз

Материал туралы қысқаша түсінік
Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
674
16 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сауат ашу.

1-бөлім. Өзім туралы


Мектеп: «Ақтерек ауылындағы орта мектеп МДШО және Жаманты бастауыш мектебімен» КММ


КММ


Күні: 09.09.

Мұғалім: Байжунисова Д.Д.

Сынып: 1 « А»

Қатысқандар:24

Қалғандар:0

Сабақтың тақырыбы

Маған ұнайтын өлеңдер. Сөз.


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1 Тыңдалған материалдың мазмұнын түсіну


1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің не туралы екенін анықтау



1.4 Оқиғаны болжау






1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау

1.7 Тыңдалған

материал бойынша өз пікірін айту


1.1.7.1 Тыңдалған материалдардың мазмұны туралы өз пікірін білдіру (қызықты, қызықты емес, неліктен)


3.12 Каллиграфиялық нормаларды сақтау

1.3.12.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін жазу

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Жаңа білімді түсініп меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Ойлау деңгейлері

Білу

Түсіну

Қолдану

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Тыңдалған материал мазмұны туралы өз пікірін білдіре алады

/ қызықты, қызықсыз/

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Жазу жолын анықтай алады

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды еңбекті құрметтеуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек , дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым. Электронды оқулықтан «Қайдан келдің бауырсақ?» тақырыптық ойын тапсырмалары

Тілдік құзыреттілік

Лексика және тірек сөздер

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Нан тышқан еңбек


Талқылауға арналған сұрақтар:

1 . Нан қайдан келеді?

2. Нан болмаса не істер едің?

3. Нанда кімнің еңбектері бар?

4. Тышқан нені ұқты?

5. Нанда ненің иісі бар?

6. Нанды не істеуіміз керек?

7. Өзгеге сен не айтар едің?



Алдыңғы білім



1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну

1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды)

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Музыка әуенін тыңдату

Өтебай Тұрманжановтың «Қайдан келдің , Бауырсақ?» өлеңін электронды оқулық арқылы тыңдату

Жаңа тақырыпты игеруге көмектесу. Бүгінгі сабақ «Ас атасы –нан»

Топқа бөліну/мазайка/суретке байланысты


Шаттық шеңбер




АКТ





Бидай.Нан. Адам.




Сабақтың ортасы

8 минут





1 Ертегіні мұқият тыңда.

Оқушылармен пікірталас ұйымдастыру.

2 Ары қарай не болатынын суреттердің көмегімен болжап көр.

Комбайншы не деуі мүмкін?

Ойыңды топпен бөлісіп көр.


Таныстырылым, оқулықпен жұмыс




Дескриптор

Тапсырма «Кел сөйлесейік» / жұптық жұмыс/

Әр жұп қалаған сурет бойынша

Рөльдік ойын арқылы диалог құрастырады


1. Балалар сурет бойынша диалог құра алады



Сергіту сәті

1 минут

Жиғанымыз дән

Айналамыз толған дән

Береріміз халыққа

Қуат пен нәр


Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

8 минут




Дескриптор




Тапсырма: 1топ «Бидай» Суретті бояйды

2 топ «Нан» суреттерді оқиға ретімен қояды/Мултьфильм құрастыру

  1. топ «Адам» Рөльдік қойылым



1.Тақыраптың мазмұнын анықтай алады

2. Өз пікірін білдіре алады

3. Оқиға барысын болжай алады


Дайын тақырыптық суреттер, бетперде- лер, бояуға арналған плакат




Дәптермен жұмыс




Дескриптор

Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін жазу



Жолдың сызығын сақтап дұрыс жаза алады





Оқулық, дәптерлер.

Сергіту сәті





Нан қоқымын шашпаңдар,

Жерде жатса баспаңдар,

Теріп алып қастерлеп,

Торғайларға тастаңдар







Аяқталуы


16 минут



3 тапсырма

Нанды құрметтеу ережелерін құру 3 топ 3 ереже

1 ....

2. ...

3 . ...




Суреттер беру арқылы ереже құру


Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

«Бағдаршам»

Shape1 Түсінбедім

Shape2


Сұрағым бар


Shape3



Түсіндім





Оқушылар смайликтер арқылы

«Дастарханда шашылып ,

Жатты аппақ бауырсақ»

Бауырсақтарды жапсырады




Бағдаршам











смайликтер

Қосымша мəліметтер

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Оқушыларға топтық, жұптық жеке , жаппысыныптық жұмыстаро ұйымдастыру арқылы тақырып туралы терең мағұлмат беруді қола аламын

Оқушылардың барлығының

іс әрекетке қамтылуын ұйымдастырамын. Оқушыларды тапсырма барысындағы әрекеттері толық

қадағаланады

Қазақ тілі, орыс тілі

Ағылшын тілі дүниетану,





Рефлексия


Сабақ туралы өз пікірім

Сұрақтарға жауап беру

Сабақ / Оқу мақсаттары шынай ма?

+

Бүгін оқушылар не білді?

+

Сыныптағы ахуал қандай болды?

+

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

+

Алынған ақпаратты талдап, қорыту және қорытынды жасау дағдысы қалыптаса бастады. Уақыт регламентін тиімді пайдалануды жетілдіру.Оқушылармен жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру

Мен берілген уақытқа үлгердім бе ?

+

Мен жоспарыма қандай түзетулер енгізіздім және неге?

-

Қорытынды бағамдау;

Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да оқуды да ескеру)

  1. Топта тақырыпты өз беттерінше талдап, саралай білу.

  2. Топтармен жұмыс

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алмады(оқытуды да , оқуды да ескеру)

  1. Тапсырмаға берілген

Сабақ барысында мен сынып және жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?

Оқушылар топта жұмыс жасай отырып өз бетінше білім алу дағдысын қалыптастырудағы маңыздылығы





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!