|
Бөлім |
Тағам мен сусын Дені саудың – жаны сау |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
12.04.2023ж. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
К.К.Аймышова |
||||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру / Саяхатқа алатын тағамдар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; 1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: -11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыруды «=», «>», «<» белгілерін қолдануды біледі. Оқушылардың көпшілігі: -20-ға дейін жұптап санауда өсу, кему ретімен санай алады. Кейбір оқушылар: -сан құрамын қолдануда өз бетінше тапсырмалар құрастыра алады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Суретке қарай әртүрлі амандастыру 1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі -Саяхатқа шығып көрдіңдер ме? - Саяхатқа қандай тағамдар алған дұрыс? -Олай болса бізде саяхатқа керекті заттарды алайық. Түтікшені алады. Әрбір саяхатшы қанша түтікшеден алды сана.Сандарды ата. Қайсысының түтікшесі көп? Сандарды өсу ретімен ата. Сандарды 1-ге арттыр. Сандарды 1-ге кеміт. Осы сандардың көршілерін ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 20-ға дейін санайсың. |
-суретке қарай әртүрлі амандасады
-түтікшені санайды -түтікшесі көп саяхатшыны атайды. -сандарды өсу ретімен атайды. -сандарды 1-ге арттырып, кемітеді. -осы сандардың көршілерін атайды
|
Мадақтау. Керемет! Жарайсыңдар! «Cмайлик» арқылы бағалау Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді
|
Интербелсенді тақта Оқулық №1 98 –бет Түтікшелер |
|
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті
|
2-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Есепте. |
1. қосудың мәнін есептейді 2. азайтудың мәнін есептейді |
«Жұлдызша» арқылы бағалау Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді |
Оқулық №2, 99-бет Себет суреті, жемістер суреті |
|
|
3 – тапсырма Жұппен жұмыс «Салыстыр» әдісі Салыстыр «Нейрожаттығу» қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1.қосудың мәндерін салыстырады 2.қосу мен азайтудың мәндерін салыстырады
Қол жаттығуларын жасайды |
«Бағдаршам» арқылы өзін-өзі бағалау Дескриптор: -қосудың мәндерін салыстырады -қосу мен азайтудың мәндерін салыстырады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №4 99 –бет Маймыл, банан суреті Интербелсенді тақта |
||
|
4-тапсырма. Дәптермен жұмыс |
1. қосудың мәнін есептейді 2. азайтудың мәнін есептейді 3. бос орындарға тиісті сандарды жазады |
« Смайлик» арқылы бағалау Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді -бос орындарға тиісті сандарды жазады |
Жазу дәптері, қаламсап |
||
|
Сабақтың соңы |
«Кел, ойнайық» әдісі 1.Біртаңбалы немесе екітаңбалы сан. 2.Санның «көршілері». 3. Санның құрамы.
Кері байланыс «Шар» рефлексиясы -Бүгінгі сабақ ұнады ма? - Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?
|
1.Біртаңбалы немесе екітаңбалы сандарды атайды. 2.Санның көршілерін табады. 3. Санның құрамын табады
Сұрақтарға жауап береді |
«Медаль» арқылы бағалау Стикер |
1-ден 20-ға дейінгі сандар.
Стикерлер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 1 сынып Математика
Ашық сабақ 1 сынып Математика
|
Бөлім |
Тағам мен сусын Дені саудың – жаны сау |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
12.04.2023ж. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
К.К.Аймышова |
||||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру / Саяхатқа алатын тағамдар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; 1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: -11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыруды «=», «>», «<» белгілерін қолдануды біледі. Оқушылардың көпшілігі: -20-ға дейін жұптап санауда өсу, кему ретімен санай алады. Кейбір оқушылар: -сан құрамын қолдануда өз бетінше тапсырмалар құрастыра алады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Суретке қарай әртүрлі амандастыру 1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі -Саяхатқа шығып көрдіңдер ме? - Саяхатқа қандай тағамдар алған дұрыс? -Олай болса бізде саяхатқа керекті заттарды алайық. Түтікшені алады. Әрбір саяхатшы қанша түтікшеден алды сана.Сандарды ата. Қайсысының түтікшесі көп? Сандарды өсу ретімен ата. Сандарды 1-ге арттыр. Сандарды 1-ге кеміт. Осы сандардың көршілерін ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 20-ға дейін санайсың. |
-суретке қарай әртүрлі амандасады
-түтікшені санайды -түтікшесі көп саяхатшыны атайды. -сандарды өсу ретімен атайды. -сандарды 1-ге арттырып, кемітеді. -осы сандардың көршілерін атайды
|
Мадақтау. Керемет! Жарайсыңдар! «Cмайлик» арқылы бағалау Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді
|
Интербелсенді тақта Оқулық №1 98 –бет Түтікшелер |
|
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті
|
2-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Есепте. |
1. қосудың мәнін есептейді 2. азайтудың мәнін есептейді |
«Жұлдызша» арқылы бағалау Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді |
Оқулық №2, 99-бет Себет суреті, жемістер суреті |
|
|
3 – тапсырма Жұппен жұмыс «Салыстыр» әдісі Салыстыр «Нейрожаттығу» қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1.қосудың мәндерін салыстырады 2.қосу мен азайтудың мәндерін салыстырады
Қол жаттығуларын жасайды |
«Бағдаршам» арқылы өзін-өзі бағалау Дескриптор: -қосудың мәндерін салыстырады -қосу мен азайтудың мәндерін салыстырады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №4 99 –бет Маймыл, банан суреті Интербелсенді тақта |
||
|
4-тапсырма. Дәптермен жұмыс |
1. қосудың мәнін есептейді 2. азайтудың мәнін есептейді 3. бос орындарға тиісті сандарды жазады |
« Смайлик» арқылы бағалау Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді -бос орындарға тиісті сандарды жазады |
Жазу дәптері, қаламсап |
||
|
Сабақтың соңы |
«Кел, ойнайық» әдісі 1.Біртаңбалы немесе екітаңбалы сан. 2.Санның «көршілері». 3. Санның құрамы.
Кері байланыс «Шар» рефлексиясы -Бүгінгі сабақ ұнады ма? - Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?
|
1.Біртаңбалы немесе екітаңбалы сандарды атайды. 2.Санның көршілерін табады. 3. Санның құрамын табады
Сұрақтарға жауап береді |
«Медаль» арқылы бағалау Стикер |
1-ден 20-ға дейінгі сандар.
Стикерлер |
|
шағым қалдыра аласыз













