Материалдар / Ашық сабақ 1 сынып Математика Кеңістік фигуралар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 1 сынып Математика Кеңістік фигуралар

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге арналған сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2020
682
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Пәні: Математика Мектеп: №204 орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімі: Избасарова Алтын

1 В Геометриялық фигуралар Қатысқан оқушылар саны:

Сыныбы: 1 Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кеңістік фигуралар.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.1.2.Жазық фигуралармен (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларымен (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) танысады және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіреді.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындайды:

-Кеңістік фигураларының түрлерімен танысады;

-Айналадағы заттардан,берілген суреттерден кеңістік фигураларын табады;

-Фигураларды түрлеріне қарай ажыратады.

Көптеген оқушылар орындайды:

-Кеңістік фигураларын ермексаздан, қатырма қағаздан және түтікшеден құрастырады.

Жазық және кеңістік фигураларды қоршаған ортадағы ұқсас заттармен сәйкестендіреді.

Кейбір оқушылар орындайды:

- Заттағы кеңістік фигураларын ажаратады, санын анықтайды

Бағалау критерийлері

Жазық және кеңістік фигураларын ажыратады.

Геометриалық фигуралар мен қоршаған ортадағы ұқсас заттардың пішініне ұқсастығын анықтайды

Тілдік мақсаттар

Геометриялық пішінді анықтауға мүмкіндік беретін қасиеттерді талқылау.

Тірек сөздер: фигура, цилиндр, пирамида, конус, куб.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Қандай геометриялық фигураларды білеміз?

  • Бұл пішіндердің қандай ортақ белгілері бар?

  • Оларды неліктен бірге топтау қажет?

Құндылықтарға баулу

Жұмыс барысында оқушылар бір-бірін құрметтеуге,өз ойын ашық айтуға және ынтымақтастыққа,өз табиғатын қорғауға,еңбектенуге баулу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,көркем еңбек.


Бастапқы білім

Геометриялық фигураларды ажыратады.





Сабақ барысы:

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

35 минут

Сабақтың жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


І Ынтымақтастық атмосферасын құру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Шаттық шеңбері

Достарымның барлығын,

Сыйлап, жақсы көремін.

Алақаным арқылы

Жылуымды беремін.

Топқа біріктіру

СРавнобедренный треугольник 1




Овал 1




ынып оқушылары жазық фигуралар арқылы топқа бөлінеді.

Прямоугольник 1








1-топ Дөңгелек тобы

2-топ Төртбұрыш тобы

3-топ Үшбұрыш тобы

«Ой қозғау» әдісі арқылы


  • Қандай геометриялық фигураларды білеміз?

  • Бұл пішіндердің қандай ортақ белгілері бар?

Өздерің сынып бөлмесінен көре алатын жазық пішіндерді атаңыз.

  • Жазық фигуралардан басқа қандай кеңістік фигураларын білеміз?

Прямоугольник 2

Фигуралар





Прямоугольник 3

Жазық


Прямая со стрелкой 1 Прямоугольник 4

Кеңістік


Прямая со стрелкой 2



Равнобедренный треугольник 2




Прямоугольник 5





Овал 2

Муец4м2


.Жазық фигуралар жазықтықта жатады.Кеңістік фигуралар жазықтықтың үстінен жоғары көрініп орналасады.Жазық фигуралар кеңістік фигуралардың бастырылған ізі екенін ескерейік.

Кеңістік фигуралары- цилиндр, пирамида, текше, конус шар. Кеңістік фигураларын қолға ұстауға болады.

Үстелге қойғанда көрініп тұрады.Олардың көлеңкесін көруге болады.











Жазық

фигура














Жазық фигуралар














Кеңістік фигуралар

Сабақтың ортасы

25 мин



Ұжымдық жұмыс

«Бөлмедегі заттардың сыры» ойыны

Сынып ішінен кеңістік фигураларына ұқсас заттарды табу. Олардың ерекшеліктерін табу.

Кері байланыс :

- Сынып ішінде кеңістік фигураларына ұқсас қандай заттар бар?

-Неліктен кеңістік фигурасына ұқсайды?

Бағалау «Серпілген сауал» әдісі арқылы

Топтық жұмыс

«Ойлан- жұптас- бөліс» әдісі арқылы

  1. «Дөңгелек» тобы

Суретке қараңдар.Жазық фигураларды бір банкаға ,кеңістік фигураларды екінші банкаға жинау

2 «Төртбұрыш» тобы. Берілген суреттерден цилиндрге ұқсайтын пішіндерді табу.Және ермексаздан цилиндр жасау.


3. «Үшбұрыш» тобы. Берілген суреттерден текшеге ұқсас пішіндерді табу және түтікшеден текше құрастыру.


Кері байланыс:

-Қандай кеңістік фигураларын білесіңдер?

-Жазық фигураларының кеңістік фигураларынан қандай айырмашылығы бар?

Бағалау «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі бойынша топтар бірін-бірі бағалайды.

Сергіту минуты

Сергіту сәті «Бала, бала балапан» интербелсенді тақтада көрсетіледі.

Жұптық жұмыс

Сәйкестендіру әдісі

Тапсырма

Кеңістік денелерінің атауын тауып,

оларды ұқсас заттармен сәйкестендіріп сыз.

Кері байланыс:

- Суретте не бейнеленген?

- Шарға қандай заттар сәйкес келеді?

-Кубқа қандай заттар ұқсайды?

- Цилиндрге ұқсайтын заттарды ата.

Бағалау. « Сұрақты қағып ал » әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.

Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс

Кеңістік фигуралар мен оған сәйкес заттарды сызықпен қос.

Рисунок 1

Бағалау; Жетістік баспалдағы


Жеке жұмыс

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары

1-тапсырма

Жазық фигураларды сары, ал кеңістік денелерін көк түспен боя.Фигураларды ата.


Дескриптор:

-Жазық фигураларды сары түске бояйды.

-Кеңістік денелерді көк түске бояйды.

2-тапсырма

Қоршаған ортадағы кеңістік фигуралардың заттармен ұқсастығын анықтау


Дескриптор:

Кеңістік фигураларының қоршаған ортадағы заттармен ұқсастығын анықтайды.

Бағалау – дескриптор арқылы кері байланыс беру

Қабілеті жоғары оқушылар үшін:

Саралау; Қарқын

Тапсырма

Суретке қара. Әрбір берілген фигурадан қанша кеңістік фигурасының бар екенін анықта






заттар
















Суреттер













































htts://m.youtube.com>watch












суреттер




























Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия








Мұғалім қорытындысы




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!