Материалдар / Ашық сабақ 1-сынып. Монеталардың құны. Баға
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 1-сынып. Монеталардың құны. Баға

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып оқушылары монета туралы түсініктерін қалыптастырады. Сауда жасау, баға, құн түсініктері қалыптасады.
Авторы:
22 Мамыр 2023
547
24 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Антон Макаренко

Пәні:

Математика

Бөлім:

Тағам мен сусын

Педагогтің аты-жөні:

Таңатарова А.Қ

Күні:

17.04.2023 ж

Сынып:

1 «Ә» сынып


Сабақтың тақырыбы:

113 (111) сабақ. Монеталардың құны. Баға

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау;

1.5.1.6 қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеу, шығару әдісін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

Монеталарды ұсақтауды үйренеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3 минут






Өткенді пысықтау

7 минут













Сабақ

тың ортасы

25 минут





























































Қорытынды тапсырма

5 минут












































Кері байланыс

3 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

Мынау – менің жүрегім

Бәрі осыдан басталған

Мынау – басым ақылды,

Бәрін осы атқарған

Мынау – менің оң қолым,

Мынау – менің сол қолым,

Барлық істі атқарған.


Өткенді пысықтау

«Пазл» ойыны

11 ден 20 ға дейінгі сандарды шығару үшін өрнектердің мәнін табады.

Қалталардың түбінде

Сылдыр-сылдыр етеді.

Адамдарға мәңгілік

Адал қызмет етеді Монета



Тақырыпты ашу

Монеталармен қандай сауда жасап жүргендерін сұрау. Дүкенге барғанда заттың құнын қалай шығаратынын айтқызу

Белгілі бір соманы әртүрлі монеталар арқылы бірнеше тәсілмен жинауға болады

Баға заттың қанша тұратынын көрсетеді

Сонымен, Қазақстан өз төл ақшасын жасау үшін 1990 жылы теңгенің үлгісін жасайтын арнайы жұмысшы тобын құрды. Алғашқы ұлттық теңгелерді жасауды ағылшынның «Харрисон» атты фирмасы қолға алды.

Егер,мен дүкеннен 150 теңге тұратын машина сатып алғым келсе, мен не істеймін? Өткені, ондай ақша жоқ қой



Топтық жұмыс

1-тапсырма

«Ғажайып сандық»

Сандық ішінен заттарды алады.

Сол заттарға сай берілген тапсырманы орындайды.


1-топ банан 70 тг

2-топ лимон 40 тг

3-топ шырын 80 тг

4-топ қызанақ – 60 тг



Есіңде сақта!



Өзіндік жұмыс2-тапсырма

«Сәйкестендір»

Оқушыларға 100 теңгені ұсақтаудың 2 тәсілін сәйкестендіру арқылы табады




Сергіту сәті




Жұптық жұмыс

ФС тапсырмасы

3-тапсырма

Әмияндардағы монеталар саны мен теңгелер санын салыстыр.


Бұл әмиянда барлығы
2 монета бар.
Бұл әмиянда барлығы
70 теңге бар.

Бұл әмиянда барлығы
3 монета бар.
Бұл әмиянда барлығы
50 теңге бар


Ұжымдық жұмыс

«Теңге ілу» ойыны

4-тапсырма

Қысқаша жазылуы бойынша өзара кері есептерді шығарыңдар

1-топ

Болды –

Жұмсалды –

Қалды – ? тг

2-топ

Болды –

Жұмсалды – ? тг

Қалды – тг

3-топ

Болды – ? тг

Жұмсалды –

Қалды – тг





Дәптермен жұмыс





ҚЖ:

«Дәмхана» ойыны

Әмияндағы жинаған монеталарын санайды. Дәмханаға келіп өздері қалаған тәтті тоқаш, балмұздақ, шырыннан сатып алады.





Кері байланыс

«Ақша жинақтағыш»

Мен түсіндім

Мен жақсы түсінбедім

Мен дұрыс түсінбедім







Барлығы бірге айтады







Өрнектердің мәнін табады


Ақшамен жұмыс жасау жолдарын айтады






Ережені есте сақтайды.





Сұрақтарға жауап береді.






Топпен жұмыс жасайды




Монетаны ұсақтауды үйренеді











Ережені айтады





Жеке жұмыс жасайды

Сәйкестендіріп сызады




Жаттығу жасайды









Кестені толтырады

Салыстыру жасайды



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!