Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
К.Қасымұлы атындағы №82 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем.
|
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28 сабақ. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы:
Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңіл күй асығы» Қызыл – қуаныш Көк-тыныштық Жасыл – шабыт Оқушылар өз көңіл-күйіне сай түсті таңдайды және сол түске сай топқа бөлінеді. Топтың атаулары: «Алшы» тобы «Бүк» тобы «Шік» тобы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 61-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу. Жәй сөйлем мен құрмалас сөйлемдерді wordwall.да сәйкестендіреді.
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын тексертеді
|
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жәй сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырата алды
|
Суреттер Асық wordwall |
||
|
Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 3 минут |
Тақырыпты ашу D-ID studio арқылы мұғалімнің сәттілік тілеуі «Bilimland. Kz» жай және құрмалас сөйлем ережелерін еске түсіру 64-жаттығу. Мақал-мәтелді оқып, мағынасын түсіндіріп,көркем жазады. Еңбек түбі-береке,көптің түбі –мереке.Жақсы адам-елдің ырысы,жақсы жер-жанның тынысы.Батыр туса -ел ырысы, жаңбыр жауса - жер ырысы. 65-жаттығу «Сыңарын тап» әдісі арқылы тапсырманы орындау. Бір топ бала іске жұмыла кірісіп,коньки тебетін мұзайдын жасап жатты. Олар алаңның қарын күреп,тегістеді. Мұзайдын дайын болғаннан кейін балалар конькилерін аяқтарына байлап,сырғанақ тебуге кірісті.Одан кейін екі топ құрып,хоккей ойнамақшы болды. Сергіту сәті 66- жаттығу «Суреттер сөйлесін» әдісі Суреттерге қарап сызба бойынша сөйлем құрайды.
67-жаттығу «Сыйқырлы сандықша» Сандықта сөйлемдер берілген.Оқушылар алып сөйлемді оқып,түрін табады.Тапқан оқушыларға сыйлық беріледі. Үйге тапсырма 68-жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау «Білім қоржыны»
|
Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып көшіріп жазады Мәтінді оқып жалғасын табады. Асық арқылы бейнеде көрсетілген геометриялық пішіндерді орындау Сызбаны пайдаланып құрмалас сөйлемді дәлелдейді Жеке жұмыс жасайды Сандықтан асықты алып сөйлемді оқып,түрін айтады. Әңгіме құрайды Сабақты түсінген, түсінбегеніне қарай кері байланыс береді. |
Дескриптор: Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренді.-1б Жатқа жазуды білді-1б Дескриптор: Мәтінді көркем оқиды. Сөйлеммің жалғасын табады.-1б Құрмалас сөйлемді ажырата алды-1б Асықпен баланы дамыту Дескриптор: Құрмалас сөйлемді құрап дәлелдейді -1б Сызба бойынша сөйлем құрады-1б Дескриптор: Сөйлем түрлерін ажырата біледі-1б |
оқулық ЖИ «D-ID studio»
Қазақ тілі жай және құрмалас сөйлем Оқулық Қолғаптың суреттері
видео Плакат ,маркер оқулық сандық,асықтар
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ №28 сабақ. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. 4сынып
Ашық сабақ №28 сабақ. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. 4сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
К.Қасымұлы атындағы №82 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем.
|
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28 сабақ. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы:
Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңіл күй асығы» Қызыл – қуаныш Көк-тыныштық Жасыл – шабыт Оқушылар өз көңіл-күйіне сай түсті таңдайды және сол түске сай топқа бөлінеді. Топтың атаулары: «Алшы» тобы «Бүк» тобы «Шік» тобы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 61-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу. Жәй сөйлем мен құрмалас сөйлемдерді wordwall.да сәйкестендіреді.
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын тексертеді
|
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жәй сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырата алды
|
Суреттер Асық wordwall |
||
|
Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 3 минут |
Тақырыпты ашу D-ID studio арқылы мұғалімнің сәттілік тілеуі «Bilimland. Kz» жай және құрмалас сөйлем ережелерін еске түсіру 64-жаттығу. Мақал-мәтелді оқып, мағынасын түсіндіріп,көркем жазады. Еңбек түбі-береке,көптің түбі –мереке.Жақсы адам-елдің ырысы,жақсы жер-жанның тынысы.Батыр туса -ел ырысы, жаңбыр жауса - жер ырысы. 65-жаттығу «Сыңарын тап» әдісі арқылы тапсырманы орындау. Бір топ бала іске жұмыла кірісіп,коньки тебетін мұзайдын жасап жатты. Олар алаңның қарын күреп,тегістеді. Мұзайдын дайын болғаннан кейін балалар конькилерін аяқтарына байлап,сырғанақ тебуге кірісті.Одан кейін екі топ құрып,хоккей ойнамақшы болды. Сергіту сәті 66- жаттығу «Суреттер сөйлесін» әдісі Суреттерге қарап сызба бойынша сөйлем құрайды.
67-жаттығу «Сыйқырлы сандықша» Сандықта сөйлемдер берілген.Оқушылар алып сөйлемді оқып,түрін табады.Тапқан оқушыларға сыйлық беріледі. Үйге тапсырма 68-жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау «Білім қоржыны»
|
Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып көшіріп жазады Мәтінді оқып жалғасын табады. Асық арқылы бейнеде көрсетілген геометриялық пішіндерді орындау Сызбаны пайдаланып құрмалас сөйлемді дәлелдейді Жеке жұмыс жасайды Сандықтан асықты алып сөйлемді оқып,түрін айтады. Әңгіме құрайды Сабақты түсінген, түсінбегеніне қарай кері байланыс береді. |
Дескриптор: Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренді.-1б Жатқа жазуды білді-1б Дескриптор: Мәтінді көркем оқиды. Сөйлеммің жалғасын табады.-1б Құрмалас сөйлемді ажырата алды-1б Асықпен баланы дамыту Дескриптор: Құрмалас сөйлемді құрап дәлелдейді -1б Сызба бойынша сөйлем құрады-1б Дескриптор: Сөйлем түрлерін ажырата біледі-1б |
оқулық ЖИ «D-ID studio»
Қазақ тілі жай және құрмалас сөйлем Оқулық Қолғаптың суреттері
видео Плакат ,маркер оқулық сандық,асықтар
|
||
шағым қалдыра аласыз

















