Материалдар / Ашық сабақ. №28 сабақ. Тасымал. Құрау,құрау,құлыным. Ана тілі 1 сынып.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. №28 сабақ. Тасымал. Құрау,құрау,құлыным. Ана тілі 1 сынып.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздар мен болашақ мұғалімдерге жарамды дүние.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Ақпан 2024
245
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Білім беру ұйымының атауы

«16 Саламат Мұқашев атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ

Пәні:

Ана тілі

Бөлім:

Буын және тасымал

Педагогтің аты-жөні:

Оразниязова С.Т.

Күні:

14.02.24

Сынып:

1 В


Сабақтың тақырыбы:

28 сабақ. Тасымал. Құрау,құрау,құлыным

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау;

1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу

Сабақтың мақсаты

Өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлең не туралы айтылғанын анықтайды. Сөздерді дұрыс тасымалдауды біледі.

Әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады.


Құндылықтар

Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

2 минут









Өткенді пысықтау

5 минут






Сабақ

тың ортасы

20 минут




































Сергіту сәті

2 минут

























Сабақты қорыту

6минут







Қосымша тапсырма

3минут













Кері байланыс

2 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

Атша желіп көрейік,

Ауыздығын тежейік.

Құнанменен шабайық,

Мәреге бірге жетейік.

Шабандоз бала болайық,

Бас бәйгені алайық.




Өткенді пысықтау

«Табан іздері» әдісі

Сөздерді тасымалдап айт

Бота, кітап, жантақ, сабақ, тамақ, қадам, бесік, аспан, оқушы.




Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

Кіріспе әңгіме жүргізу. Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат береді.

Жылқы:

Мінсең – көлік, Ішсең – сусын, Жесең – қорек. Пайдалансаң – өнім, – деген.

Қорек деп неге айтамыз?

Жылқы сүтінен не жасаймыз? Оқушылардың жауабын тыңдайды.


1-жаттығу

Оқулықпен жұмыс

1-жаттығу. Өлеңді оқушыларға мәнерлеп оқып беру. Суретін көрсету. Сұрақ-жауап арқылы өлеңді талдау.

Өлең не туралы?

Жылқыны қалай шақырады?

Неліктен «Ер қанаты – ат» дейді? Қазақтың көшпелі тұрмысында жылқының орны ерекше. Қазақ халқы «Ер қанаты – ат» деген. Төрт түліктің ішінде жылқыны халқымыз ерекше бағалаған.




Дәптермен жұмыс

Көркем жазу

Ұ Ұ Ұ Ұ Ұ Ұ Ұ

ұ ұ ұ ұ ұ ұ ұ


2-жаттығу

Мақалды көркем жаз.



«Көңілді күн» әдісі



ЕБҚ

Жылқының суреті бойынша әңгімеле



ЕҚБ

Жылқының адамға пайдасы туралы таныстырылым жаса





3-жаттығу

Сөздерді тасымалдап жаз.

Жыл-қышы, жылқы-шы

Бұ-зау

Құлын-шақ, құ-лыншақ

Түйе-лер, тү-йелер


Топтық жұмыс

4-жаттығу

Суреттегі жасырынған үй жануарлары мен құстарды табады. Қай топ көп тапса, сол топ жеңімпаз атанады.





ҚЖ:

«Адасқан әріптер» ойыны

Әр топқа қима әріптер беріледі. Сол әріптерден тез әрі дұрыс сөз құраған топ жеңімпаз болады.

Сөздерді тасымалдап айт

Қылыж – жылқы,

Та – ат.

1-топ. Пұлатр – тұлпар.

2-топ. Марықағ – арғымақ.

3-топ. Күлгісай – сайгүлік.





Кері байланыс


Балалар атқа мінген, атпен шапқан, ауыздықты тежеген, мәреге жеткен қимылдарды жасайды



Табан іздеріне жазылған сөздерді тасымалдап айтады





Әңгімелесу өткізеді










Өлеңге талдау жасайды














Дәптермен жұмыс жүргізеді










Би билейді









Суретке қарап әңгімелейді




Жылқының пайдасын айтады






Сөздерді тасымалдап жазады



Топтық жұмыс жасайды









Әріптерден сөздер құрайды











Кері байланыс жасайды







Дескриптор:

Сөздерді тасымалдауды біледі

Тапсырманы орындайды




Дескриптор:

Жылқы малы туралы біледі

Сұрақтарға жауап береді







Дескриптор:

Өең мазмұнын түсінеді

Сұраққа жауап береді




«Бас бармақ» әдісі







Дескрипт

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!