|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қойтас негізгі орта мектебі» КММ |
|||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нукешева Асел Омирзаковна |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 сабақ. Қорытындылау |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдау және шығару |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шамалардың мәндерін салыстыруды, жиындардың қиылысуы мен бірігуін белгілейді Мүмкіндіктер тармағын құрады |
|||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||
|
\Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут Бағалау |
Психологиялық ахуалды жақсарту Көңіл-күйге байланысты смайликтерді қайталайды Үй тапсырмасы. Дәптерден тексеру 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(205+295)+199= 500+199= 699 105 + 599 + 195=(105+195)+599= 300+599= 899 6 + 98 + 94=(6+94)+98= 100+98=198 106 + 198 + 594=(106+594)+198= 700+198=898 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Жаңа тақырып Тақырып, сабақ мақсатымен таныстыру(слайдта) «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы. Құндылық: Тәуелсіздік және отаншылдық. Дәйексөз: Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас. (Тоқтала кету) Тілек айту. 1-тапсырма. Жиынға байланысты қайталау, бекіту сұрақтарына жауап беру. Тақтамен жұмыс. 2-тапсырма Есепті шығар. Мектептегі жөндеу жұмысына 3 килограммнан 2 құты көк және 15 килограмм ақ бояу сатып алынды. Барлығы неше килограмм бояу сатып алынды? Көк бояу – 3кг, 2 құты Ақ бояу – 15 кг Барлығы - ? кг Шешуі: 3*2+15=21кг Жауабы: 21 кг 3-тапсырма. Топтық жұмыс. «Гексагон» тапсырмасы.Ауызша Өрнектердің мәнін табуға берілген тапсырма орындайды Сергіту сәті «Дирижер» 4-тапсырма. Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептер (Баға, құн, сан) Есептерді шығарады. 5-тапсырма Шығармашылық жұмыс. «Тұмар» жасау. Сандардан үш таңбалы сандар құрастыру 6-тапсырма. Өзіндік жұмыс Ұпайларды сана. Таңбаларды пайдаланып өрнектер жаз 3+7*4=3+28=31 4*3+10-12+10=22 3*3+7*2=9+14=23 Үй тапсырмасы Үй жұмысы 9-тапсырма Өрнектерді оқып, олардың мәнін тап. 35:5+5*6=7+30=37 (22+8): 5+7=30:5+7=6+7=13 45: (15:3)+75=45:5+75=9+75=84 (48-28): (4-9)=20:5=4 Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі «Classroomskrim» платформасынан Өзіндік бағалау, дескриптор бойынша қалыптастырушы бағалау арқылы қорытындылау |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Оқушылар тыңдайды Тапсырмалар ды орындайды жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Өрнектердің мәнін тез, әрі дұрыс табуы керек Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Ұжымдық жұмыс, сандар құрастыру, тұмар жасау Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді Оқушылар смарт сағат бойынша өзіндік қорытынды бағалайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Смарт сағат » әдісі
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор:2-3 амалмен орындалатын есепті шығарады-1б
Керемет! Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Жарайсыңдар! ДескриптоР: Берілген цифрларды пайдаланып,үш таңбалы сандарға мүмкіндіктер тармағын құрайды-1б Дескриптор: Таңбаларды пайдаланып өрнектер жазады-1б
Бағалау |
Суреттер Оқу құралдары
Wordwall платформасы Оқулық Сурет Сызбалар Қимылдар Wordwall платформасы Оқулық Тұмар суреті Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, 29-сабақ Қорытындылау, 3-сынып
Ашық сабақ, 29-сабақ Қорытындылау, 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қойтас негізгі орта мектебі» КММ |
|||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нукешева Асел Омирзаковна |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 сабақ. Қорытындылау |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдау және шығару |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шамалардың мәндерін салыстыруды, жиындардың қиылысуы мен бірігуін белгілейді Мүмкіндіктер тармағын құрады |
|||||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||
|
\Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут Бағалау |
Психологиялық ахуалды жақсарту Көңіл-күйге байланысты смайликтерді қайталайды Үй тапсырмасы. Дәптерден тексеру 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(205+295)+199= 500+199= 699 105 + 599 + 195=(105+195)+599= 300+599= 899 6 + 98 + 94=(6+94)+98= 100+98=198 106 + 198 + 594=(106+594)+198= 700+198=898 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Жаңа тақырып Тақырып, сабақ мақсатымен таныстыру(слайдта) «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы. Құндылық: Тәуелсіздік және отаншылдық. Дәйексөз: Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас. (Тоқтала кету) Тілек айту. 1-тапсырма. Жиынға байланысты қайталау, бекіту сұрақтарына жауап беру. Тақтамен жұмыс. 2-тапсырма Есепті шығар. Мектептегі жөндеу жұмысына 3 килограммнан 2 құты көк және 15 килограмм ақ бояу сатып алынды. Барлығы неше килограмм бояу сатып алынды? Көк бояу – 3кг, 2 құты Ақ бояу – 15 кг Барлығы - ? кг Шешуі: 3*2+15=21кг Жауабы: 21 кг 3-тапсырма. Топтық жұмыс. «Гексагон» тапсырмасы.Ауызша Өрнектердің мәнін табуға берілген тапсырма орындайды Сергіту сәті «Дирижер» 4-тапсырма. Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептер (Баға, құн, сан) Есептерді шығарады. 5-тапсырма Шығармашылық жұмыс. «Тұмар» жасау. Сандардан үш таңбалы сандар құрастыру 6-тапсырма. Өзіндік жұмыс Ұпайларды сана. Таңбаларды пайдаланып өрнектер жаз 3+7*4=3+28=31 4*3+10-12+10=22 3*3+7*2=9+14=23 Үй тапсырмасы Үй жұмысы 9-тапсырма Өрнектерді оқып, олардың мәнін тап. 35:5+5*6=7+30=37 (22+8): 5+7=30:5+7=6+7=13 45: (15:3)+75=45:5+75=9+75=84 (48-28): (4-9)=20:5=4 Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі «Classroomskrim» платформасынан Өзіндік бағалау, дескриптор бойынша қалыптастырушы бағалау арқылы қорытындылау |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Оқушылар тыңдайды Тапсырмалар ды орындайды жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Өрнектердің мәнін тез, әрі дұрыс табуы керек Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Ұжымдық жұмыс, сандар құрастыру, тұмар жасау Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді Оқушылар смарт сағат бойынша өзіндік қорытынды бағалайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Смарт сағат » әдісі
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор:2-3 амалмен орындалатын есепті шығарады-1б
Керемет! Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Жарайсыңдар! ДескриптоР: Берілген цифрларды пайдаланып,үш таңбалы сандарға мүмкіндіктер тармағын құрайды-1б Дескриптор: Таңбаларды пайдаланып өрнектер жазады-1б
Бағалау |
Суреттер Оқу құралдары
Wordwall платформасы Оқулық Сурет Сызбалар Қимылдар Wordwall платформасы Оқулық Тұмар суреті Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||||
шағым қалдыра аласыз















