«Бекітемін» «Келісемін» ӘБ отырысында
Мектеп директоры Мектеп директорының қаралды
Бисенгалиева М.С. ғылыми- әдістемелік ісі ӘБ жетекшісі
--------------------- жөніндегі орынбасары Оразалиева Н.К.
« » ------- 2023 ж Джолдасова Ж.А. ______________
______________ « » ------- 2023 ж
« » ------- 2023 ж
Ашық сабақ әзірлемесі
Пәні: математика
Тақырыбы: Жүздіктер.Жүздіктермен санау.Жүздіктерді қосу және азайту
Мектеп:Д.М.Карбышев атындағы №16 орта мектебі
Сыныбы:2«В»
Мұғалім:Касымова Г.А.
Тараз қаласы
-
Мектебі:
Пәні: Математика
Д.М.Карбышев атындағы №16 орта мектеп
Бөлім: Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есептер
Педагогтің аты-жөні
Касымова Г.А.
Күні
13 .11. 2023ж
Сынып
2 «В»
Сабақтың тақырыбы
Жүздік. Жүздіктермен санау. Жүздіктерді қосу және азайту
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
2.1.1.4. Санаудың ірі бірлігі – жүзді құру, 1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру.
2.1.2.5 бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайту/300+200 (3 жүзд.+2 жүзд.), 170-130 (17 онд.-13 онд.) түрінде ауызша қосу және азайтуды орындау
Сабақтың мақсаты
-Санаудың жаңа бірлігі-жүздің қалай құрылғанын біледі және жүздіктермен санауды, жүздіктерді жазуды, салыстыруды, қосуды және азайтуды үйренеді;
Білу және түсіну
Қолдану
Жинақтау
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңдері
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал қалыптастыру

Сандар арқылы топқа бөлу
1 топ «Бірліктер»
2 топ «Ондықтар»
3 топ «Жүздіктер»
«Кір жайғыш» әдісі. Өткен сабақты бекіту
Қима қағазбен жұмыс
Сандарды баған түрінде қосу және азайту
Оқушылар сәлемдеседі
Оқушылар өлең шумақтарын бірге қосылып айтады
Сандарды баған түрінде қосуды және азайтуды орындайды
Мадақтау
Слайд
Сурет
Сабақтың
ортасы
Тақтамен жұмыс
Өзіндік жұмыс
Ұжымдық жұмыс
Топтық жұмыс

Сергіту сәті
Жұптық жұмыс
(қима қағазбен жұмыс )
Білу және түсіну
Сөздерді жасыру арқылы жаңа сабақты ашу.
Жүздіктер. Жүздіктермен санау.
Материалды тыңдау
Мың санының жазылу мен оқылуына назар аударады.
Кез келген разрядтың әрбір 10 бірлігі одан жоғары разрядтың 1 бірлігін құрайтынын түсінгендері
маңызды.
«Бір минут» әдісі
– 10 санында неше бірлік бар?
– 100 санында неше ондық бар? Неше бірлік бар?
– 1000 санында неше жүздік бар? Неше ондық бар?
Неше бірлік бар?
–Қалай анықтадың? Тексеріп көр.
«Қолдану» тәсілі
Дәптермен жұмыс
Қарашаның 11-і
Сынып жұмысы
146
147
«Кім жылдам?» ойыны Тақтамен жұмыс
1-тапсырма
1 топ
20 + 30 = 2 онд. + 3 онд. = 5 онд.=50
60 – 40 = 6 онд. – 4 онд. = 2 онд. = 20
2 топ
300 + 700 = 3 жүзд. + 7 жүзд. = 10 жүзд. = 1000
300 + 70 = 30 онд. + 7 онд. = 37 онд. = 370
3 топ
65 онд. - 2 онд. = 63 онд. = 630
23 онд. + 77 онд. = 100 онд. = 1000
«Принтер» әдісі
2-тапсырма. Амалдарды орындайды.
1 топ
(600+100)-200= 500
(900-500)+300=700
2 топ
(89онд.-9онд.)+200=1000
(57 онд+3онд.)+300=900
3 топ
(800-400)+200=600
(75онд+5онд)-300=500
«Банкамат әдісі» логикалық есептері шығару
«Жинақтау» тәсілі
3-тапсырма. Сандарды салыстыр
1 топ
10 онд.= 100бірл.
2 топ
500 <900
10онд = 1жүзд
3 топ
50< 90
1 жүзд <1 мыңд
Бейнежазбаға қарап, сандардың құрамын еске түсіреді.
1 бірл.=1
1 онд.=10
1 жүзд.=100
1 мыңд.=1000
3-тапсырмада сандарды
салыстырады, зерттейді,
баяндайды, жазады, әр
санның ондығын көрсететін
цифрды анықтайды,
ондықтарды, жүздіктерді
қосу мен азайту тәсілдерін
түсіндіреді, амалдар
орындайды.
2-тапсырмада амалдарды
орындайды.
Логикалық есептерді орындау
3-тасырмада сандарды
салыстырады.
Дескриптор
Топ ережесін сақтайды;
1.Тура теңдікті дұрыс қалпына келтіреді;
Бағалау критерийі:
Санаудың жаңа бірлігі-жүздің қалай құрылғанын біледі және жүздіктермен санауды, жүздіктерді жазуды, салыстыруды, қосуды және азайтуды үйренеді
Дескриптор:
1-тапсырма сандарды
салыстырады
баяндайды, жазады
ҚБ. Балдық жүйе
Дескриптор:
Тапсырма
амалдарды
орындайды.
Өзін- өзі бағалайды
2-тапсырма
сандарды
салыстырады
Жұптық бағалау
.Дескриптор:

3-тапсырма
азайту мен қосу
компоненттері нің
арасындағы байланыс
негізінде торкөздің орнына
тиісті санды анықтайды
ҚБ: «Қол шапалақ»

Слайд



Слайд

Сабақтың соңы
Кері байланыс:
4- тапсырма. «Қобдиша» әдісі арқылы тапсырмаларын орындау
1 топ Тең сандарды сәйкестендір
500 4жүзд.
700 50 онд.
90онд. 7 жүзд.
2 топ Өрнектің мәнін тап
9
жүзд.-4 жүзд.=
=3 топ Толық жүздіктерді атаулы сандармен ауыстырып жаз.
1жүзд., 2жүзд., 3жүзд., 4жүзд., 5жүзд.,6жүзд., 7жүзд., 8жүзд., 9жүзд.
Дескриптор
1.Тапсырманы дұрыс орындайды
2.Тапсырманы дұрыс орындайды
3.Тапсырманы дұрыс орындайды.
ҚБ: «Басбармақ»
Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖИ арқылы жасауБөлісу1 - айлықМатериал тарифі-96% жеңілдік000500ҚМЖАшық сабақТәрбие сағатыПрезентацияБЖБ, ТЖБ тесттерКөрнекіліктерБалабақшаға арнарлған құжаттарМақала, ЭссеДидактикалық ойындаржәне тағы басқа 400 000 материалБарлық 400 000 материалдарды шексіз
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз1 990 ₸ 49 000₸1 айға қосылуМатериалға шағымдануБұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жариялаған:Касымова Гульнур Агабековна23 Желтоқсан 2023
646
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңізАшық сабақ. 2 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылдыАшық сабақ. 2 сынып
Материал туралы қысқаша түсінікАшық сабақ.2 сынып.Математика.Жүздік.Жүздіктермен санауМатериалдың қысқаша нұсқасы«Бекітемін» «Келісемін» ӘБ отырысында
Мектеп директоры Мектеп директорының қаралды
Бисенгалиева М.С. ғылыми- әдістемелік ісі ӘБ жетекшісі
--------------------- жөніндегі орынбасары Оразалиева Н.К.
« » ------- 2023 ж Джолдасова Ж.А. ______________
______________ « » ------- 2023 ж
« » ------- 2023 ж
Ашық сабақ әзірлемесі
Пәні: математика
Тақырыбы: Жүздіктер.Жүздіктермен санау.Жүздіктерді қосу және азайту
Мектеп:Д.М.Карбышев атындағы №16 орта мектебі
Сыныбы:2«В»
Мұғалім:Касымова Г.А.
Тараз қаласы
-
Мектебі:
Пәні: Математика
Д.М.Карбышев атындағы №16 орта мектеп
Бөлім: Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есептер
Педагогтің аты-жөні
Касымова Г.А.
Күні
13 .11. 2023ж
Сынып
2 «В»
Сабақтың тақырыбы
Жүздік. Жүздіктермен санау. Жүздіктерді қосу және азайту
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
2.1.1.4. Санаудың ірі бірлігі – жүзді құру, 1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру.
2.1.2.5 бір таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу және азайту/300+200 (3 жүзд.+2 жүзд.), 170-130 (17 онд.-13 онд.) түрінде ауызша қосу және азайтуды орындау
Сабақтың мақсаты
-Санаудың жаңа бірлігі-жүздің қалай құрылғанын біледі және жүздіктермен санауды, жүздіктерді жазуды, салыстыруды, қосуды және азайтуды үйренеді;
Білу және түсіну
Қолдану
Жинақтау
Сабақтың барысы
-













