САБАҚ:Жануарлар қалай көбейеді? | Мектеп:№4 орта |
Күні:19.10.2017ж | Мұғалімнің есімі:М.П.Ершекенова |
СЫНЫП: 2 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: 0 |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 2.2.2.3 - жануарлардың көбею жолдарын түсіндіру;2.2.2.4 - жануарлардың сан алуандығын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Тілдік мақсат | уылдырық-икра- |
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,тарих. |
Жоспарланғанкезеңдері уақыты | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру Сәлем сөздің атасы «Суреттер галереясы»Өткенге шолу-Не білдің? -Не үйрендің? - Күзгі жапырақтар теру Топқа бөлуЖапырақтағы суреттер бойынша топқа бөлінеді «Бес қадам» әдісіКім көп біледі? Жапырақтағы суреттер бойынша не білетіні туралы айтады Әр топ жеке-жеке айтып топтарына отыра кетеді. 1-топ «Құстар»2-топсүтқоректілер 3-топ балықтар4-топ бунақденелілер «Кім тез?» ойыны2 минут ішінде қима қағазға аттарын жазу Смайликпен бағалауОйашар «Болжау» әдісі---Жануарлар қалай көбейеді? ---Жануарлардың барлығы бірдей болса не болар еді? | суреттер бүктемелерқималар
жапырақтарсуреттер |
Сабақтың ортасы | Білу және түсіну 10 минутОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқулықпен жұмыс24-беттегі суретке назар аудару,әңгімелеу«Топтастыру » Есіне сақта
Сүткоректілер---баласын тірі туадыҚұстар-бауырымен жорғалаушылар---жұмыртка саладыСуды мекендейтіндер---уылдырық шашады | Слайд
Тірек сызбаБалыұтардың уылдырығын көрсету |
| Видео тамашалауТоптық жұмыс «Пирамида»Суреттерді жапсыруДәптермен жұмыс | Пирамида кағазы суреттерДәптерҚималар сандар |
Сабақтың соңы | Өз бетімен жұмысӨзін –өзі бағалауЖұптық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар Қалыптастырушы бағалауДескриптор Білім алушы- жұмыртқалау арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды;- уылдырық шашу арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды;- балалау арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды.Рефлексия кері байланыс |
ПарақтарБағалау парақшасы
қоржындар |
Үйге тапсырма: Мазмұндау.дәптердегі жқмбақты шешу жаттау |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланыс |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |