

Білім беру ұйымының
атауы
Пәні: Жаратылыстану Атамұра
Бөлім: Адам
Педагогтің аты-жөні:
Баймурза Әсе л Жамбылқызы
Күні: 28.11.2024
Сынып: 2сынып
Сабақтың тақырыбы:
№ 12сабақ Жеке гигиена. Тіс-тірі ағза.
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты:
2.2.3.4 - денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтау;
2.2.3.5 - тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы маңызын анықтау
Сабақтың мақсаты
Денеге қалай күтім жасау керектігін біледі
Тіс не үшін қажет екенін түсінеді
Құндылықтар және оның
мақсаты:
Ай құндылығы: Әділдік
және жауапкершілік
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз
табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы
алғашқы түсініктің болуы
Апта дәйексөзі: Әділетте берік болсаң , аяғын таймайды!
Сабақтың барысы
Сабақтың

кезеңі//
уақыты
Педагогтің әрекеті Оқушының
әрекеті
Бағалау Ресурстар
Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді
пысықтау
5 минут
Сабақ
тың
ортасы
20 минут
Психологиялық ахуалды
жақсарту
Орнымыздан тұрамыз,
Алақанды ұрамыз,
Бір отырып, бір турып
Тез шынығып шығамыз!
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
4-тапсырма
Үйде жаттығулар жасап, бұлшық
еттердің қозғалыс үшін
маңызын бақылап келіңдер
Тақырыпты ашу
Жаңа тақырып
Сұрақ жауап:
Жекебас гигтенасы дегеіміз не?
Сен жекебас гигиенасын
сақтайсың ба?
Денеңе қалай күтім жасайың?
1-тапсырма
-Балалар, видео ролик көреді.
Сабаққа
дайындық жасап,
жақсы тілектер
тілейді.
Үй жұмысын
айтады
Сұрақтарға жауап
береді
Видео жазба
тыңдайды
Мақтап,
мадақтап отыру
Дескриптор:
Бұлшық
еттердің
қозғалыс үшін
маңызын
бақылап
келеді-1б
ҚБ:
« Смайлик» әдісі
Дескриптор:
Дене
тазалығын
сақтауды
түсінеді-1б
Суреттер

Балалар видео не туралы екен?
Қол жуу ережесі және тіс жуу
ережесі туралы.
Бұл тазалық жұмыстары неге
жатады?
Жекбас гигиенасын.
-Олай болса, балалар, біздің
бүгінгі тақырыбымыз не туралы
екен?
-Жекебас гигиенасы, тазалық
туралы.
Қол жуу ережелері қандай?
Тісті қалай күтеміз?
ФС тапсырмасы
2-тапсырма
ЕБҚ
Сен таңертең қалай жуынасың?
Таза жүру керек па?
4-тапсырма
Пазыл әдісімен суретті
құрастыру.
Сұрақтарға жауап
береді
Топпен жұмыс
жасайды.
Топпен жұмыс
жасайды.
Тісті тазалау не
үшін қажет
екенін
анықтайды-1б
Дескриптор:
Денеге күтім
жасауды
әңгімелейді-1б
Жеке бас
тазалығын
сақтауды
түсінеді-1б
Тамаша!
Дескриптор:
Ойынды топпен
орындайды-1б
Жеке
гигиенаның
маңыздылығы
анықтайды-1б
оқулық
Табан іздері
оқулық
Суреттер

Сергіту
сәті
2 минут
Қосымша
тапсырма
2минут
Суретті құрастырып,сурет
туралы әңгімелеу.
Сергіту сәті
Логикалық ойын.
5-тапсырма
Пайдалы/зиянды тағамдардың
ағзамызға әсері қандай?
Пайдалы тағамдар атаңдар?
Зиянды тағамдарды атаңдар?
Топпен жұмыс
жасайды.
Топпен жұмыс
жасайды.
Тамаша
жауаптар!
Дескриптор:
суреттер
Оқулық

Сабақты
қорыту
6-минут
Сурет боынша пайдалы/
пайдасыз тағамдарды ажырату.
Үй тапсырмасы
6-тапсырма
Тісті күтудің ережелерін
құрастырып кел.
Тісті күніне 2 рет тазалау.
Тәттіні көп жемеу.
Тіс дәрігеріне жиі көріну.
Әркім өзінің жеке тіс щеткасын
пайдалану
ҚЖ:
Бейнефильм көреміз
Мультфильм «Тісті қалай дұрыс
тазалаймыз?»
Тіс күтімі туралы ойларыңды
жаз
Үй тапсырмасын
алады
пайдалы/
пайдасыз
тағамдарды
ажыратады-1б
пайдалы/
пайдасыз
тағамдар
туралы
әңгімелеу-1б
Дескриптор:
Тісті күтудің
ережелерін
құрастырып
келеді-1б
Тамаша!
Бейнефиль
м
Кері
байланыс
парақтары

ашг
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 2-сынып жаратылыстану. Жеке гигиена. Тіс тірі ағза.


Білім беру ұйымының
атауы
Пәні: Жаратылыстану Атамұра
Бөлім: Адам
Педагогтің аты-жөні:
Баймурза Әсе л Жамбылқызы
Күні: 28.11.2024
Сынып: 2сынып
Сабақтың тақырыбы:
№ 12сабақ Жеке гигиена. Тіс-тірі ағза.
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты:
2.2.3.4 - денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтау;
2.2.3.5 - тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы маңызын анықтау
Сабақтың мақсаты
Денеге қалай күтім жасау керектігін біледі
Тіс не үшін қажет екенін түсінеді
Құндылықтар және оның
мақсаты:
Ай құндылығы: Әділдік
және жауапкершілік
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз
табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы
алғашқы түсініктің болуы
Апта дәйексөзі: Әділетте берік болсаң , аяғын таймайды!
Сабақтың барысы
Сабақтың

кезеңі//
уақыты
Педагогтің әрекеті Оқушының
әрекеті
Бағалау Ресурстар
Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді
пысықтау
5 минут
Сабақ
тың
ортасы
20 минут
Психологиялық ахуалды
жақсарту
Орнымыздан тұрамыз,
Алақанды ұрамыз,
Бір отырып, бір турып
Тез шынығып шығамыз!
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
4-тапсырма
Үйде жаттығулар жасап, бұлшық
еттердің қозғалыс үшін
маңызын бақылап келіңдер
Тақырыпты ашу
Жаңа тақырып
Сұрақ жауап:
Жекебас гигтенасы дегеіміз не?
Сен жекебас гигиенасын
сақтайсың ба?
Денеңе қалай күтім жасайың?
1-тапсырма
-Балалар, видео ролик көреді.
Сабаққа
дайындық жасап,
жақсы тілектер
тілейді.
Үй жұмысын
айтады
Сұрақтарға жауап
береді
Видео жазба
тыңдайды
Мақтап,
мадақтап отыру
Дескриптор:
Бұлшық
еттердің
қозғалыс үшін
маңызын
бақылап
келеді-1б
ҚБ:
« Смайлик» әдісі
Дескриптор:
Дене
тазалығын
сақтауды
түсінеді-1б
Суреттер

Балалар видео не туралы екен?
Қол жуу ережесі және тіс жуу
ережесі туралы.
Бұл тазалық жұмыстары неге
жатады?
Жекбас гигиенасын.
-Олай болса, балалар, біздің
бүгінгі тақырыбымыз не туралы
екен?
-Жекебас гигиенасы, тазалық
туралы.
Қол жуу ережелері қандай?
Тісті қалай күтеміз?
ФС тапсырмасы
2-тапсырма
ЕБҚ
Сен таңертең қалай жуынасың?
Таза жүру керек па?
4-тапсырма
Пазыл әдісімен суретті
құрастыру.
Сұрақтарға жауап
береді
Топпен жұмыс
жасайды.
Топпен жұмыс
жасайды.
Тісті тазалау не
үшін қажет
екенін
анықтайды-1б
Дескриптор:
Денеге күтім
жасауды
әңгімелейді-1б
Жеке бас
тазалығын
сақтауды
түсінеді-1б
Тамаша!
Дескриптор:
Ойынды топпен
орындайды-1б
Жеке
гигиенаның
маңыздылығы
анықтайды-1б
оқулық
Табан іздері
оқулық
Суреттер

Сергіту
сәті
2 минут
Қосымша
тапсырма
2минут
Суретті құрастырып,сурет
туралы әңгімелеу.
Сергіту сәті
Логикалық ойын.
5-тапсырма
Пайдалы/зиянды тағамдардың
ағзамызға әсері қандай?
Пайдалы тағамдар атаңдар?
Зиянды тағамдарды атаңдар?
Топпен жұмыс
жасайды.
Топпен жұмыс
жасайды.
Тамаша
жауаптар!
Дескриптор:
суреттер
Оқулық

Сабақты
қорыту
6-минут
Сурет боынша пайдалы/
пайдасыз тағамдарды ажырату.
Үй тапсырмасы
6-тапсырма
Тісті күтудің ережелерін
құрастырып кел.
Тісті күніне 2 рет тазалау.
Тәттіні көп жемеу.
Тіс дәрігеріне жиі көріну.
Әркім өзінің жеке тіс щеткасын
пайдалану
ҚЖ:
Бейнефильм көреміз
Мультфильм «Тісті қалай дұрыс
тазалаймыз?»
Тіс күтімі туралы ойларыңды
жаз
Үй тапсырмасын
алады
пайдалы/
пайдасыз
тағамдарды
ажыратады-1б
пайдалы/
пайдасыз
тағамдар
туралы
әңгімелеу-1б
Дескриптор:
Тісті күтудің
ережелерін
құрастырып
келеді-1б
Тамаша!
Бейнефиль
м
Кері
байланыс
парақтары

ашг
шағым қалдыра аласыз


