|
Мектеп: |
Шахта орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім: |
Бекмағанбетова Бақтыгүл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиын дегеніміз не? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құрып, жіктейді; екі жиынның бірігуін және жиыннан оның бөлігін ажыратып, көрнекі түрде кескіндейді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
К І.Барлық оқушылар біледі. нәтиже |
Жиын элементтерін атайды, анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ.Оқушылар дың басым бөлігі біледі. |
Жиындардың элементтеріне, элементтің қай жиынға тиесілі екеніне мысал келтіреді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІІ. Кейбір оқушылар біледі |
Екі жиынның бірігуінен және бір жиыннан артық бөлігін жою арқылы жаңа жиынның құрылуын көрсете алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Заттардың ортақ белгілерін анықтайды.Ортақ белгілері бойынша жиын құрады немесе жіктейді. Заттар жиынын жұп құрастыра отырып салыстырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жиын , элемент |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Жиын ұғымымен және элементтерімен таныстыру; әртүрлі заттарды жиынға біріктіру ұғымын қалыптастыру, жиын элементтерін бөле білуге жаттықтыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Вилеоролик, слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық. Ойға толсын санамыз, Бестік болсын бағамыз. Баласындай бір үйдің, Тату болсын арамыз. -Оқушылар аттармен бірге қандай ұлтты ойындар ойналады? -Бәйге, Көкпар, Қыз қуу, Аударыспақ т,б -Өте жақсы.Олай болса мен бүгін сіздерді осы қазақтың ұлттық ойындары арқылы топқа бөлетін боламын: 1-топ: «Аударыспақ» 2-топ: «Бәйге» 3-топ: «Қыз қуу» 4-топ: «Көкпар» -Ендеше сіздер таңдап алынған аттардың ішінде осындай ойындарға қатысатын жүйрік аттар бар екен. Сол аттарды тауып алайық, артындағы сұрақтарға жауап берейік. 1-ат: Екі тышқанның неше құлағы бар? 2-ат: Екі қоян мен екі тауықта барлығы неше аяқ бар? 3-ат:Әженің Гүлназ деген немересі, Марғау деген мысығы, Ақтөс деген иті бар. Әженің неше немересі бар? |
Аттардың суреттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту. Жоспар:
Оқушылардың әкелген жеміс-жидектері мен көгөністерін екі себетке бөліп салғызып, қандай жиын болғанын сұраймыз. Жиын элементтерін ататамыз. Видеоролик. Жиын дегеніміз не? Ойын: «Кім зерек?» -Жиын қалай аталады? -Жиынның элементтерін ата -Қандай жиынға бөлуге болады? -«Үй жануарлар» жиынына қандай элементтер жатады? - «Жабайы жануарлар» жиынына қандай жануарлар жатады? |
Аудиожазба Жануарлар суреттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин 2 мин 8 мин |
Бекіту. Жиын дегеніміз не?------------------------ Жиын элементі деген не?--------------- І деңгей Жиынның аты мен элемент атауын тап:
Дескриптор:
ІІ деңгей
Жиынның атауы:_________ Жиында неше элемент:_________ Үлкен фигуралар:____________ Кіші фигуралар:______________ Шаршылар:__________________ Үшбұрыштар:_______________
Дескриптор: Жиынның атын атап, элементтерін санайды; Үлкен фигулар мен кіші фигураларды санай алады; Шаршылар мен үшбұрыштарды айыра
алады. ІІІ деңгей. «Жыл мезгілдер» жиынының элементтерін жаз: 1. 2. 3. 4. «Көктем айлары» жиынының элементтерін жаз: 1. 2. 3. «Апта күндері» жиынының элементтерін жаз: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Дескриптор:
Сергіту сәті: «Көңілді күн» Т.Ж. 1-топ. Жиын аты мен элементтерін ата.
2-топ. Жиынның атауын тап.Жиын құрастыр.
3-топ:Дыбыстар жиынынын жиындарға ажырат.
А, С, Е, Р, М, Б, Ы, Ә, О, Т, Н, П, Ү
4-топ: Жиынның атауын тауып, артық элементті қоршап сыз. Жиын элементтерін салыстыр.
|
Парақша Кестелер Суреттер Фигуралардың суреттері Сергіту сәтіне арналған жинақ Кестелер Тірек-сызбалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Бағалау. Жетістік баспалдағы |
Жетістік баспалдағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы
Таушық ауылы Шахта орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі
Бекмағанбетова Бақтыгүл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2-сынып Жиын
Ашық сабақ 2-сынып Жиын
|
Мектеп: |
Шахта орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім: |
Бекмағанбетова Бақтыгүл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиын дегеніміз не? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құрып, жіктейді; екі жиынның бірігуін және жиыннан оның бөлігін ажыратып, көрнекі түрде кескіндейді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
К І.Барлық оқушылар біледі. нәтиже |
Жиын элементтерін атайды, анықтайды; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ.Оқушылар дың басым бөлігі біледі. |
Жиындардың элементтеріне, элементтің қай жиынға тиесілі екеніне мысал келтіреді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІІ. Кейбір оқушылар біледі |
Екі жиынның бірігуінен және бір жиыннан артық бөлігін жою арқылы жаңа жиынның құрылуын көрсете алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Заттардың ортақ белгілерін анықтайды.Ортақ белгілері бойынша жиын құрады немесе жіктейді. Заттар жиынын жұп құрастыра отырып салыстырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жиын , элемент |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Жиын ұғымымен және элементтерімен таныстыру; әртүрлі заттарды жиынға біріктіру ұғымын қалыптастыру, жиын элементтерін бөле білуге жаттықтыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Вилеоролик, слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық. Ойға толсын санамыз, Бестік болсын бағамыз. Баласындай бір үйдің, Тату болсын арамыз. -Оқушылар аттармен бірге қандай ұлтты ойындар ойналады? -Бәйге, Көкпар, Қыз қуу, Аударыспақ т,б -Өте жақсы.Олай болса мен бүгін сіздерді осы қазақтың ұлттық ойындары арқылы топқа бөлетін боламын: 1-топ: «Аударыспақ» 2-топ: «Бәйге» 3-топ: «Қыз қуу» 4-топ: «Көкпар» -Ендеше сіздер таңдап алынған аттардың ішінде осындай ойындарға қатысатын жүйрік аттар бар екен. Сол аттарды тауып алайық, артындағы сұрақтарға жауап берейік. 1-ат: Екі тышқанның неше құлағы бар? 2-ат: Екі қоян мен екі тауықта барлығы неше аяқ бар? 3-ат:Әженің Гүлназ деген немересі, Марғау деген мысығы, Ақтөс деген иті бар. Әженің неше немересі бар? |
Аттардың суреттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту. Жоспар:
Оқушылардың әкелген жеміс-жидектері мен көгөністерін екі себетке бөліп салғызып, қандай жиын болғанын сұраймыз. Жиын элементтерін ататамыз. Видеоролик. Жиын дегеніміз не? Ойын: «Кім зерек?» -Жиын қалай аталады? -Жиынның элементтерін ата -Қандай жиынға бөлуге болады? -«Үй жануарлар» жиынына қандай элементтер жатады? - «Жабайы жануарлар» жиынына қандай жануарлар жатады? |
Аудиожазба Жануарлар суреттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин 2 мин 8 мин |
Бекіту. Жиын дегеніміз не?------------------------ Жиын элементі деген не?--------------- І деңгей Жиынның аты мен элемент атауын тап:
Дескриптор:
ІІ деңгей
Жиынның атауы:_________ Жиында неше элемент:_________ Үлкен фигуралар:____________ Кіші фигуралар:______________ Шаршылар:__________________ Үшбұрыштар:_______________
Дескриптор: Жиынның атын атап, элементтерін санайды; Үлкен фигулар мен кіші фигураларды санай алады; Шаршылар мен үшбұрыштарды айыра
алады. ІІІ деңгей. «Жыл мезгілдер» жиынының элементтерін жаз: 1. 2. 3. 4. «Көктем айлары» жиынының элементтерін жаз: 1. 2. 3. «Апта күндері» жиынының элементтерін жаз: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Дескриптор:
Сергіту сәті: «Көңілді күн» Т.Ж. 1-топ. Жиын аты мен элементтерін ата.
2-топ. Жиынның атауын тап.Жиын құрастыр.
3-топ:Дыбыстар жиынынын жиындарға ажырат.
А, С, Е, Р, М, Б, Ы, Ә, О, Т, Н, П, Ү
4-топ: Жиынның атауын тауып, артық элементті қоршап сыз. Жиын элементтерін салыстыр.
|
Парақша Кестелер Суреттер Фигуралардың суреттері Сергіту сәтіне арналған жинақ Кестелер Тірек-сызбалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Бағалау. Жетістік баспалдағы |
Жетістік баспалдағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы
Таушық ауылы Шахта орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі
Бекмағанбетова Бақтыгүл
шағым қалдыра аласыз
үтілетін


















