Оқу ісінің меңгерушісі: Габбасова Г.Қ
|
Бөлім : Менің туған өлкем |
Мектеп: Ғани Мұратбаев атындағы орта мектебі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Құрманалиева Р.С |
||||
|
Күні: |
03.12.2025 жыл |
||||
|
Сыныбы: 2 «В » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лепті сөйлем |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.1.4.1 Тірек сөздерді қатыстар отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, қолдану |
||||
|
Құндылық |
Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ Апта дәйексөзі: «Бірлігі күшті ел озады» |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин)
|
Мұғалім: Біз қандаймыз?
Үй тапсырмасы 12-жаттығу. Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айт. Өз ойыңды дәлелде. Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. Өткен сабақты пысықтау:
|
Психологиялық ахуал: Біз қандаймыз?
Біз қандаймыз,қандаймыз? Жылы жарқын жаздаймыз! Біз қандаймыз, қандаймыз? Бір-бірімізді қолдаймыз! Пікіріміз құнды! Қателесуге қорықпаймыз!
Үй тапсырмасын пысықтайды.
Дескриптор: 1. Хабарлы сөйлемдерді табады-1 2.Сұраулы сөйлемдерді табады-1. 3. Лепті сөйлемдерді табады-1 Смайлик |
ҚБ: дескриптор бойынша бағалау |
https://wordwall.net/resource/82796207
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Күннің көзін ашу» әдісі Бұлттарға лепті сөйлемдер жазу Алақай, менің арманым орындалды! Бұл кітап өте қызықты екен! Мұндай әдемі гүлдерді бұрын көрмегенмін! Балақай, сен не деген ақылдысың! Бұл не деген жауапсыздық! Қап, мен бүлдіріп алдым!
Лепті сөйлем ЖИ көмегімен видеоролик Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс
Жауабы: Жер Сөйлемде таңдану болғандықтан леп белгісі қойылады. Жер туралы видео
Топтық жұмыс: Тақырыптың өзекті мәселелерін нақтылау мақсатында оқушылар топтық тапсырма орындайды.
Тақтамен жұмыс: «Таңда да құрастыр» Адасқан сөздерді орнына қойып, тыныс белгілерін тап. Алақай, келді ауылдан атам. Оқыды кітапты жақсы ол. Оқыдың ба ертегі кітап сен.
Жеке жұмыс: «Адасқан сөйлемдер» танымдық ойыны Мен бүгін мектепке бардым Анам дәмді тамақ әзірледі Қарлығаш ұясына қайта оралды Орманда көптеген аңдар мекендейді Құстар жылы жаққа ұшып кетті Сен мектепке бардың ба Сабақ қашан басталады Достық ұғымын қалай түсінесің Сүйікті пәнің қандай Кітапханаға бірге барасың ба Алақай, әкем алыс сапардан келді Мына гүлдің иісін-ай Жарайсың, өте жақсы орындадың Өкінішті, мен үлгермей қалдым Біздің сыныптың балалары неткен өнерлі Мына балықтың үлкенін-ай Біздің сыныпта жиырма екі оқушы бар Қыс мезгілінде күн қысқа болады Қыста қар неге жауады Демалыста қандай жоспарларың бар Қандай ғажап табиғат Көмектесіңізші, өтінемін Ой, қандай сүйкімді балапан Не деген ақылды бала едің
Сабақты бекіту: «Боулинг» әдісі арқылы болады.
|
Бұлттарды ала отырып, сөйлемдерді оқып талдайды.
Дескриптор: 1.Жұмбақты оқып, шешуін табады-1 2.Қатесіз көшіріп жазып, леп белгісі неліктен қойылғанын айтады-1
Дескриптор: Берілген бөліктерден керекті сөздерді пайданып, әңгімені жалғастыра алады-1 Мәтінге ат қоя біледі-1ұпай.
Дескриптор: 1. Адасқан сөздерді орнына қойады-1 2. Тыныс белгісін табады-1
Дескриптор: Тиісті тыныс белгілерін қояды-1 сөйлемдердің орнын табады-1
Дескриптор: 1.Берілген сұрақтарға жауап береді-1 Қорытынды жасайды-1 |
ҚБ:Дұрыс орындаған оқушыларды дескриптор бойынша асықпен бағалау
ҚБ: Топпен дұрыс орындаған оқушыларды дескриптор бойынша асықпен бағалау
Қб: тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды дескриптор бойынша бағалау.
|
Презентация
Видео
Оқулық
https://youtu.be/QlhDL_3w6Rc?si=UxCBKEYHJINbdano
Суреттер
Видео
Презентация
Суреттер
https://view.genially.com/673cdc7dcecb1504b31010b4/interactive-content-bowling-quiz
Суреттер |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Рефлексия: «Асық» кері байланысы -Сабақты түсінген, түсінбегенін экранға басу арқылы көрсетеді. Жасыл-барлығы түсінікті Сары-сұрағым бар Қызыл-түсінбедім.
Бағалау: «Асық» бағалау әдісі арқылы бағалайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін сұрақтарға жауап беру арқылы кері байланыс береді
Үйге тапсырма:15-жаттығу.107-бет |
|
Презентация
Кері байланыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2 сынып “Лепті сөйлем“
Ашық сабақ 2 сынып “Лепті сөйлем“
Оқу ісінің меңгерушісі: Габбасова Г.Қ
|
Бөлім : Менің туған өлкем |
Мектеп: Ғани Мұратбаев атындағы орта мектебі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Құрманалиева Р.С |
||||
|
Күні: |
03.12.2025 жыл |
||||
|
Сыныбы: 2 «В » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лепті сөйлем |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.1.4.1 Тірек сөздерді қатыстар отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, қолдану |
||||
|
Құндылық |
Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ Апта дәйексөзі: «Бірлігі күшті ел озады» |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин)
|
Мұғалім: Біз қандаймыз?
Үй тапсырмасы 12-жаттығу. Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айт. Өз ойыңды дәлелде. Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. Өткен сабақты пысықтау:
|
Психологиялық ахуал: Біз қандаймыз?
Біз қандаймыз,қандаймыз? Жылы жарқын жаздаймыз! Біз қандаймыз, қандаймыз? Бір-бірімізді қолдаймыз! Пікіріміз құнды! Қателесуге қорықпаймыз!
Үй тапсырмасын пысықтайды.
Дескриптор: 1. Хабарлы сөйлемдерді табады-1 2.Сұраулы сөйлемдерді табады-1. 3. Лепті сөйлемдерді табады-1 Смайлик |
ҚБ: дескриптор бойынша бағалау |
https://wordwall.net/resource/82796207
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Күннің көзін ашу» әдісі Бұлттарға лепті сөйлемдер жазу Алақай, менің арманым орындалды! Бұл кітап өте қызықты екен! Мұндай әдемі гүлдерді бұрын көрмегенмін! Балақай, сен не деген ақылдысың! Бұл не деген жауапсыздық! Қап, мен бүлдіріп алдым!
Лепті сөйлем ЖИ көмегімен видеоролик Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс
Жауабы: Жер Сөйлемде таңдану болғандықтан леп белгісі қойылады. Жер туралы видео
Топтық жұмыс: Тақырыптың өзекті мәселелерін нақтылау мақсатында оқушылар топтық тапсырма орындайды.
Тақтамен жұмыс: «Таңда да құрастыр» Адасқан сөздерді орнына қойып, тыныс белгілерін тап. Алақай, келді ауылдан атам. Оқыды кітапты жақсы ол. Оқыдың ба ертегі кітап сен.
Жеке жұмыс: «Адасқан сөйлемдер» танымдық ойыны Мен бүгін мектепке бардым Анам дәмді тамақ әзірледі Қарлығаш ұясына қайта оралды Орманда көптеген аңдар мекендейді Құстар жылы жаққа ұшып кетті Сен мектепке бардың ба Сабақ қашан басталады Достық ұғымын қалай түсінесің Сүйікті пәнің қандай Кітапханаға бірге барасың ба Алақай, әкем алыс сапардан келді Мына гүлдің иісін-ай Жарайсың, өте жақсы орындадың Өкінішті, мен үлгермей қалдым Біздің сыныптың балалары неткен өнерлі Мына балықтың үлкенін-ай Біздің сыныпта жиырма екі оқушы бар Қыс мезгілінде күн қысқа болады Қыста қар неге жауады Демалыста қандай жоспарларың бар Қандай ғажап табиғат Көмектесіңізші, өтінемін Ой, қандай сүйкімді балапан Не деген ақылды бала едің
Сабақты бекіту: «Боулинг» әдісі арқылы болады.
|
Бұлттарды ала отырып, сөйлемдерді оқып талдайды.
Дескриптор: 1.Жұмбақты оқып, шешуін табады-1 2.Қатесіз көшіріп жазып, леп белгісі неліктен қойылғанын айтады-1
Дескриптор: Берілген бөліктерден керекті сөздерді пайданып, әңгімені жалғастыра алады-1 Мәтінге ат қоя біледі-1ұпай.
Дескриптор: 1. Адасқан сөздерді орнына қойады-1 2. Тыныс белгісін табады-1
Дескриптор: Тиісті тыныс белгілерін қояды-1 сөйлемдердің орнын табады-1
Дескриптор: 1.Берілген сұрақтарға жауап береді-1 Қорытынды жасайды-1 |
ҚБ:Дұрыс орындаған оқушыларды дескриптор бойынша асықпен бағалау
ҚБ: Топпен дұрыс орындаған оқушыларды дескриптор бойынша асықпен бағалау
Қб: тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды дескриптор бойынша бағалау.
|
Презентация
Видео
Оқулық
https://youtu.be/QlhDL_3w6Rc?si=UxCBKEYHJINbdano
Суреттер
Видео
Презентация
Суреттер
https://view.genially.com/673cdc7dcecb1504b31010b4/interactive-content-bowling-quiz
Суреттер |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин)
|
Рефлексия: «Асық» кері байланысы -Сабақты түсінген, түсінбегенін экранға басу арқылы көрсетеді. Жасыл-барлығы түсінікті Сары-сұрағым бар Қызыл-түсінбедім.
Бағалау: «Асық» бағалау әдісі арқылы бағалайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін сұрақтарға жауап беру арқылы кері байланыс береді
Үйге тапсырма:15-жаттығу.107-бет |
|
Презентация
Кері байланыс |
|
шағым қалдыра аласыз

















