|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуртаева Гулмира |
|
|
Күні: 07.02.2024ж |
|
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
14-сабақ. Пайдалы тағам |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты алады, ақпаратты сұрауға сөз тіркестерін қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: ақпаратты сұрауға сөз тіркестерін қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты алады. |
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. |
Оқушылар бірінің артына бірі тұрып, |
ҚБ: Тамаша! |
оқулық |
|
(5 мин) |
Бала, бала, баламыз, Орнымыздан тұрамыз |
мұғалімнің қимылдарын қайталайды. |
|
|
|
|
Жоғары қолды көтеріп, |
|
|
|
|
|
Алақанды ұрамыз. |
|
|
|
|
|
Үйге берілген тапсырманы тексеру , жаттау сұрау. |
Дескриптор:
- сөйлем құрастырып жазады (2 бал) |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: бал, тамақтану, жаңғақ, есте сақтау. 1- тапсырма. Тыңдайық. Өз ойыңды айт. Жеке жұмыс Менің атым – Ринат Менің үнемі ішім ауырады. Анам: «Мұның себебі дұрыс тамақтанбаудан», – дейді. Маған сендердің көмектерің қажет. 2- тапсырма. Айтайық. Топтық жұмыс «Топтастыру » әдісімен пайдалы және зиянды тағамдардың суретіне қарап ажырат. 3- тапсырма. Жазайық. Жеке жұмыс «Пирамида» әдісімен дұрыс тамақтанудың пирамидасына тағам аттарын жазу. Сергіту сәті. Өн бойымды тік ұстап, таянамын бүйірді. Бастап кетем дұрыстап, Бір! Екі! Бір! Екі! |
Жаңа сөздерді есте сақтайды. Мәтінді тыңдап, өз ойын айтады.
Сұраққа жауап бер.
Дескриптор:
(2 бал) Дескриптор:
(2 бал) (қимылмен жаттығу жасайды) |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
ҚБ: Өзін өзі бағалау |
тақырыпқа сәйкес суреттер тақта буклет, жаңғақ суреті, түрлі фломастер «Тамақтану ережесі» суреттер |
|
|
4-тапсырма . Оқиық Мәтінмен жұмыс. Жаңғақ суреттерімен екі топқа бөлініп, постер жасап қорғайды. Тақырыпқа сай ақпараттарды дереккөздерден іздеп табады. Жаңғақтың пайдасы туралы әңгімелеп береді. Жаңғақтың пайдасы туралы ақпараттарды жинақтап, постер жасап қорғайды. Суретін салуға да болады. Сұраққа жауап бер. • Жаңғақ туралы не білдің? Әңгімеле. 5-тапсырма. Жазайық. Дәптермен жұмыс. Суреттерге қара. Тамақтану ережесін құрастыр. Үлгі: Уақытымен тамақтану керек.
|
Дескриптор:
(2 бал) Дескриптор: -суретке қарап, тамақтану ережесін құрады . (2 бал) |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
ҚБ: топ бірін-бірі бағалайды |
тақырыпқа сәйкес суреттер буклет, жаңғақ суреті, түрлі фломастер «Тамақтану ережесі», суреттер |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Бағалау . Смарт сағаттағы балды есептеу сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мақтап мадақтау. Үйге тапсырма беру Кері байланыс. «БББ» кестесі. |
Нені білдім? Нені үйрендім? Нені білгім келеді? |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2-сынып Пайдалы тағамдар
Ашық сабақ 2-сынып Пайдалы тағамдар
|
Бөлім |
ДЕНІ САУДЫҢ – ЖАНЫ САУ |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нуртаева Гулмира |
|
|
Күні: 07.02.2024ж |
|
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
14-сабақ. Пайдалы тағам |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты алады, ақпаратты сұрауға сөз тіркестерін қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: ақпаратты сұрауға сөз тіркестерін қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты алады. |
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. |
Оқушылар бірінің артына бірі тұрып, |
ҚБ: Тамаша! |
оқулық |
|
(5 мин) |
Бала, бала, баламыз, Орнымыздан тұрамыз |
мұғалімнің қимылдарын қайталайды. |
|
|
|
|
Жоғары қолды көтеріп, |
|
|
|
|
|
Алақанды ұрамыз. |
|
|
|
|
|
Үйге берілген тапсырманы тексеру , жаттау сұрау. |
Дескриптор:
- сөйлем құрастырып жазады (2 бал) |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: бал, тамақтану, жаңғақ, есте сақтау. 1- тапсырма. Тыңдайық. Өз ойыңды айт. Жеке жұмыс Менің атым – Ринат Менің үнемі ішім ауырады. Анам: «Мұның себебі дұрыс тамақтанбаудан», – дейді. Маған сендердің көмектерің қажет. 2- тапсырма. Айтайық. Топтық жұмыс «Топтастыру » әдісімен пайдалы және зиянды тағамдардың суретіне қарап ажырат. 3- тапсырма. Жазайық. Жеке жұмыс «Пирамида» әдісімен дұрыс тамақтанудың пирамидасына тағам аттарын жазу. Сергіту сәті. Өн бойымды тік ұстап, таянамын бүйірді. Бастап кетем дұрыстап, Бір! Екі! Бір! Екі! |
Жаңа сөздерді есте сақтайды. Мәтінді тыңдап, өз ойын айтады.
Сұраққа жауап бер.
Дескриптор:
(2 бал) Дескриптор:
(2 бал) (қимылмен жаттығу жасайды) |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
ҚБ: Өзін өзі бағалау |
тақырыпқа сәйкес суреттер тақта буклет, жаңғақ суреті, түрлі фломастер «Тамақтану ережесі» суреттер |
|
|
4-тапсырма . Оқиық Мәтінмен жұмыс. Жаңғақ суреттерімен екі топқа бөлініп, постер жасап қорғайды. Тақырыпқа сай ақпараттарды дереккөздерден іздеп табады. Жаңғақтың пайдасы туралы әңгімелеп береді. Жаңғақтың пайдасы туралы ақпараттарды жинақтап, постер жасап қорғайды. Суретін салуға да болады. Сұраққа жауап бер. • Жаңғақ туралы не білдің? Әңгімеле. 5-тапсырма. Жазайық. Дәптермен жұмыс. Суреттерге қара. Тамақтану ережесін құрастыр. Үлгі: Уақытымен тамақтану керек.
|
Дескриптор:
(2 бал) Дескриптор: -суретке қарап, тамақтану ережесін құрады . (2 бал) |
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
ҚБ: топ бірін-бірі бағалайды |
тақырыпқа сәйкес суреттер буклет, жаңғақ суреті, түрлі фломастер «Тамақтану ережесі», суреттер |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Бағалау . Смарт сағаттағы балды есептеу сабаққа белсене қатысқан оқушыларды мақтап мадақтау. Үйге тапсырма беру Кері байланыс. «БББ» кестесі. |
Нені білдім? Нені үйрендім? Нені білгім келеді? |
|
|
шағым қалдыра аласыз














