Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз к мен г |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.3 дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді, ұяң) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу; 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- дауыссыз дыбыс түрлерін ажыратады, дауыссыз к – г дыбыстарының емлесін сақтап жазады; - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
I.Ұйымдастыру: Жұмыс ережесін құру. Нейрожаттығу (Т)Алдыңғы білімге шолу: «Адасқан әріптер» әдісі Дауыссыз дыбыстардың түрлерін ажыратады, қайталайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. |
Жұмыс ережесімен танысады. Сабаққа дайындалады.
Қалам немесе қарындашпен нейрожаттығу жасайды, сұраққа жауап береді. Парақтағы берілген артық дыбыс пен үнді дауыссыз дыбыстарды тауып бояйды. |
Мұғалімнің кері байланысы Топтар бірін-бірі мадақтайды |
Таныстырылым, оқулық, таратпа қағаздар, қарындаш. |
|
|
Сабақтың ортасы 33 минут
|
Жаңаны ашу: (ЖЖ) «Жұбыңды тап» әдісі Берілген сөзді оқы, жұбыңды тап, салыстыр, өз қорытындыңды айт. Дәптермен жұмыс: Көркем жазу Кк Гг Бас бармақ, Балаң үйрек, Шылдыр шүмек, Кішкентай бөбек. Сергіту минуты Мәтінмен жұмыс: «Жасанды интеллект» кейіпкер Қожа Мәтінді тыңда, сұрақтарға жауап бер: «Шеңбер»әдісі -Мәтінде кім жайында айтылған? -Мәтінге ат қой -Қарамен жазылған сөздерде қандай дыбыстар өзгеріске ұшыраған деп ойлайсың? |
Сөздерді салыстырып, сөз соңындағы к дыбысы неліктен г дыбысына өзгергенін айтады. Санамақты оқиды, жатқа айтады, «к» дыбысына аяқталған сөздерге дауысты дыбыс жалғап жазады. Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Білім алушы - бағандағы сөздерді салыстырады; - қорытынды жасайды. «Жасыл қалам» әдісі Дескриптор: Білім алушы - к дыбысына аяқталған сөздерді дұрыс табады; - дауысты дыбыс арқылы сөзді өзгертіп жазады; -қорытынды жасап,ережені қайталайды. Дескриптор: Білім алушы - берілген сұраққа нақты жауап береді; - мәтінге ат қояды; - қарамен жазылған сөздерге талдау жасайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия -Не қиын болды? (1 дәлел келтір) -Не қызықты болды? (1 дәлел келтір) |
Ойларын қорытады, тұжырымдайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2-сынып Қазақ тілі "Дауыссыз к мен г"
Ашық сабақ 2-сынып Қазақ тілі "Дауыссыз к мен г"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз к мен г |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.3 дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді, ұяң) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу; 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- дауыссыз дыбыс түрлерін ажыратады, дауыссыз к – г дыбыстарының емлесін сақтап жазады; - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
I.Ұйымдастыру: Жұмыс ережесін құру. Нейрожаттығу (Т)Алдыңғы білімге шолу: «Адасқан әріптер» әдісі Дауыссыз дыбыстардың түрлерін ажыратады, қайталайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. |
Жұмыс ережесімен танысады. Сабаққа дайындалады.
Қалам немесе қарындашпен нейрожаттығу жасайды, сұраққа жауап береді. Парақтағы берілген артық дыбыс пен үнді дауыссыз дыбыстарды тауып бояйды. |
Мұғалімнің кері байланысы Топтар бірін-бірі мадақтайды |
Таныстырылым, оқулық, таратпа қағаздар, қарындаш. |
|
|
Сабақтың ортасы 33 минут
|
Жаңаны ашу: (ЖЖ) «Жұбыңды тап» әдісі Берілген сөзді оқы, жұбыңды тап, салыстыр, өз қорытындыңды айт. Дәптермен жұмыс: Көркем жазу Кк Гг Бас бармақ, Балаң үйрек, Шылдыр шүмек, Кішкентай бөбек. Сергіту минуты Мәтінмен жұмыс: «Жасанды интеллект» кейіпкер Қожа Мәтінді тыңда, сұрақтарға жауап бер: «Шеңбер»әдісі -Мәтінде кім жайында айтылған? -Мәтінге ат қой -Қарамен жазылған сөздерде қандай дыбыстар өзгеріске ұшыраған деп ойлайсың? |
Сөздерді салыстырып, сөз соңындағы к дыбысы неліктен г дыбысына өзгергенін айтады. Санамақты оқиды, жатқа айтады, «к» дыбысына аяқталған сөздерге дауысты дыбыс жалғап жазады. Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Білім алушы - бағандағы сөздерді салыстырады; - қорытынды жасайды. «Жасыл қалам» әдісі Дескриптор: Білім алушы - к дыбысына аяқталған сөздерді дұрыс табады; - дауысты дыбыс арқылы сөзді өзгертіп жазады; -қорытынды жасап,ережені қайталайды. Дескриптор: Білім алушы - берілген сұраққа нақты жауап береді; - мәтінге ат қояды; - қарамен жазылған сөздерге талдау жасайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия -Не қиын болды? (1 дәлел келтір) -Не қызықты болды? (1 дәлел келтір) |
Ойларын қорытады, тұжырымдайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













