Математика 34-сабақ.
|
Бөлімі: |
2А бөлім.Екі таңбалы сандарды қосу,азайту.Жүздіктер.Есеп. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусаева Айгул |
|
Күні: |
9.11 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
100-ге дейін санау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.5. Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. Жүздіктердіауызшақосужəнеазайту. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: 100 көлеміндегі сандарды қайталайды; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; Кейбір оқушылар орындай алады: Жүздіктерді ауызша қосу жəне азайтады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
3мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. ҚАМАЛДЫ ҚОРҒА - ОЙЫНЫ Ойнаушылар үлкен шеңбердің қатарына тұрады. Шеңбердің ортасына «Қамал», яғни мосы немесе орындық қояды да, бір ойыншы қорғаушы болады. Шеңбер бойында тұрған ойыншылар доппен қамалды атқылай бастайды, ал қорғаушы болса допты қамалға тигізбеуге тырысады. Кімде кім допты қамалға (орындыққа) тигізсе, сол бала қорғаушымен орнын алмастырады. Ойын осылайша жалғаса береді. Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Сары, жасыл, житондар |
|
Ортасы
10мин |
Жаңа сабақты түсіндіру.Сабақ мақсатымен таныстыру.
1-тапсырма:
«Зертте»ЖЖ Бір оқушы тақырып бойынша бір тұжырым айтады. Екінші оқушы оның айтқанын қайталап, өзінің тұжырымын айтады. Үшінші оқушы алдыңғы екі оқушының айтқанын қайталап, өзінің тұжырымын айтады. Сөйтіп жалғаса береді.
|
1.Кестеден 3санды таңдайды.Олардың моделін жасайды. Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды; 2. Өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді; 3. Сандардың моделін жасап, бір-біріне түсіндіреді; |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
2мин |
2- тапсырма: «Орында» ЖЖ 56+2 56+20 56-2 56-20 |
Кез-келген модельдің көмегіменекі таңбалы сандарды қосып-азайтуды көрсетеді. |
Дескриптор: 1. Тапсырмаға қарап, орындау тәсілін түсіндіреді; 2. Берілген тапсырманы орындайды; 3. Сандардың моделінің көмегімен екі таңбалы сандарды қосып, азайтуды үйренеді; 4. Кері есептер құрастырады, мәнін табады; ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Сергіту сәті 3мин |
|
|
|
https://youtu.be/Vwa5zBMF_WU |
|
5мин |
3- тапсырма: ТЖ «Есепті шығар» |
Сызба бойынша есептің шешуін табады |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы топта талқылып, орындайды; 2. берілген есептің шартын бір-біріне түсіндіреді; 3.Сызба бойынша есеп құрастырады оларды шығарады; ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
4- тапсырма: ҰЖ «Есепте» |
Кесте арқылы қрнек құрады,мәнін табады |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы орындайды; 2. Бірінші орындаған үш оқушы бағаланады; 3.Қосу, азайту компоненттеріне сүйеніп есептерді шығарады; |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
5мин |
5- тапсырма: ӨЖ «Есепті шығар» |
Ауызша жылдам есептеу қабілетін көрсетеді |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы орындайды; 2. Есептің шешуін айтып түсіндіреді; |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
3мин |
6- тапсырма: ТЖ «Анықта» |
Сызықтарға қарындаш тигізбей ,кім екенін анықтайды. |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы топта талқылайды; 2. Бір-біріне анықтау жолдарын айтып түсіндіреді; 3. Әр топ бір-бірінің жауабын тыңдап, бағалайды; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Соңы
2мин |
Үй тапсырмасы: 9-бет № 5 (2,3 бағаны ) |
|
|
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Кері байланыс 3мин |
«Білім ағашы» |
|
|
Білім ағашы парақ шасы стикер |
|
Бағалау |
Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. |
|
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2 сынып Тақырыбы: "100-ге дейін санау"
Ашық сабақ 2 сынып Тақырыбы: "100-ге дейін санау"
Математика 34-сабақ.
|
Бөлімі: |
2А бөлім.Екі таңбалы сандарды қосу,азайту.Жүздіктер.Есеп. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусаева Айгул |
|
Күні: |
9.11 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
100-ге дейін санау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.5. Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. Жүздіктердіауызшақосужəнеазайту. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: 100 көлеміндегі сандарды қайталайды; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; Кейбір оқушылар орындай алады: Жүздіктерді ауызша қосу жəне азайтады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
3мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. ҚАМАЛДЫ ҚОРҒА - ОЙЫНЫ Ойнаушылар үлкен шеңбердің қатарына тұрады. Шеңбердің ортасына «Қамал», яғни мосы немесе орындық қояды да, бір ойыншы қорғаушы болады. Шеңбер бойында тұрған ойыншылар доппен қамалды атқылай бастайды, ал қорғаушы болса допты қамалға тигізбеуге тырысады. Кімде кім допты қамалға (орындыққа) тигізсе, сол бала қорғаушымен орнын алмастырады. Ойын осылайша жалғаса береді. Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Сары, жасыл, житондар |
|
Ортасы
10мин |
Жаңа сабақты түсіндіру.Сабақ мақсатымен таныстыру.
1-тапсырма:
«Зертте»ЖЖ Бір оқушы тақырып бойынша бір тұжырым айтады. Екінші оқушы оның айтқанын қайталап, өзінің тұжырымын айтады. Үшінші оқушы алдыңғы екі оқушының айтқанын қайталап, өзінің тұжырымын айтады. Сөйтіп жалғаса береді.
|
1.Кестеден 3санды таңдайды.Олардың моделін жасайды. Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды; 2. Өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді; 3. Сандардың моделін жасап, бір-біріне түсіндіреді; |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
2мин |
2- тапсырма: «Орында» ЖЖ 56+2 56+20 56-2 56-20 |
Кез-келген модельдің көмегіменекі таңбалы сандарды қосып-азайтуды көрсетеді. |
Дескриптор: 1. Тапсырмаға қарап, орындау тәсілін түсіндіреді; 2. Берілген тапсырманы орындайды; 3. Сандардың моделінің көмегімен екі таңбалы сандарды қосып, азайтуды үйренеді; 4. Кері есептер құрастырады, мәнін табады; ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Сергіту сәті 3мин |
|
|
|
https://youtu.be/Vwa5zBMF_WU |
|
5мин |
3- тапсырма: ТЖ «Есепті шығар» |
Сызба бойынша есептің шешуін табады |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы топта талқылып, орындайды; 2. берілген есептің шартын бір-біріне түсіндіреді; 3.Сызба бойынша есеп құрастырады оларды шығарады; ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
4- тапсырма: ҰЖ «Есепте» |
Кесте арқылы қрнек құрады,мәнін табады |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы орындайды; 2. Бірінші орындаған үш оқушы бағаланады; 3.Қосу, азайту компоненттеріне сүйеніп есептерді шығарады; |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
5мин |
5- тапсырма: ӨЖ «Есепті шығар» |
Ауызша жылдам есептеу қабілетін көрсетеді |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы орындайды; 2. Есептің шешуін айтып түсіндіреді; |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
3мин |
6- тапсырма: ТЖ «Анықта» |
Сызықтарға қарындаш тигізбей ,кім екенін анықтайды. |
Дескриптор: 1. Берілген тапсырманы топта талқылайды; 2. Бір-біріне анықтау жолдарын айтып түсіндіреді; 3. Әр топ бір-бірінің жауабын тыңдап, бағалайды; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Соңы
2мин |
Үй тапсырмасы: 9-бет № 5 (2,3 бағаны ) |
|
|
2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Кері байланыс 3мин |
«Білім ағашы» |
|
|
Білім ағашы парақ шасы стикер |
|
Бағалау |
Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. |
|
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі:
шағым қалдыра аласыз
















