Материалдар / Ашық сабақ 2сынып

Ашық сабақ 2сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білужәнеқолдану. 2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету. 2.1.2.2 көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау;
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Дені саудың – жаны сау”

Пәні:

Математика

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

А.Куанышпекова

Сынып:2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

5-ке көбейту кестесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білужәнеқолдану.

2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету.

2.1.2.2 көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау;

Сабақтың мақсаты

Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыру

Үлгіге қарап, мысалдарды шығару

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(ин)

Психологиялық дайындық

Сабағымызды бастайық,

Еш бір асып-таспайық.

Біліктілікті көрсетіп,

Білімділікті қолдайық.


Хормен қайталайды


Қолдау


Жағымды әуен

Сабақтың ортасы

(5 мин)
















13 мин

Үй тапсырмасын тексеру

8, 35 –бет

Өрнектердің мәнін тап.

Дескриптор:

-өрнектердің мәнін табады(1б)

Жаңа сабақ

Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Санды 5 – ке көбейту кестесін құруды және қолдануды үйренесің

1-тапсырма

Суретке қарайық.

-Әр қатарда неше шаршыдан ?

-Неше қатар берілген ?

Қосу амалын көбейту амалымен алмастырып, мәнін табайық.

Қолдану

«Пазл» әдісі .

ЕБҚ оқушыға тапсырма :

2-ге көбейту кестесін құрастыру .

Дескриптор:

-көбейту кестесін толтырады(1б)

-бөлу кестесін толтырады(1б)

2-тапсырма

Ұжымдық жұмыс .

Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр.

-Берілген санды 5 бөлу үшін көбейту кестесін қолданады .

5 * 6 = 30 25 : 5 = 5

5 * 7 = 35 30 : 5 = 6

5 * 8 = 40 35 : 5 = 7

5 * 9 = 45 40 : 5 = 8

Дескриптор:

-үлгі бойынша көбейтуді амалын орындайды (1б)

- үлгі бойынша бөлуді амалын орындайды .(1б)


3-тапсырма .

к
өбейту кестесін пайдаланып бірінші кестені толтыр .

Өзара кері амалдарды қолданады

Топтық жұмыс

1-топ

Үлгіге қарап, мысалдарды шығар.

40 * 5 = 4 онд. * 5= 2 жүзд.= 200

200 : 5= 2 жүзд. : 5 = 4 онд. =40

2 кг * 5 = 2бірл.кг * 5= 1онд.кг = 10кг

10л: 5 = 1 онд.л : 5 = 2бірл.л = 2л.

30 мин : 5 = 3онд. : 5 = 6 бірл.мин = 6 мин.

25 ц : 5 = 2онд.5бірл.: 5 = 5бірл. ц = 5 ц

2- топ

30, 5, 6 және 5, 1, 5 сандарын пайдаланып, үш тура теңдік құр.

30:6=5 5*2=10

30: 5=6 10:5=2

5*6=30 10:2=5

Дескриптор:

-сандарды пайдаланып бірінші тура теңдік құрады(1б)

- сандарды пайдаланып екінші тура теңдік құрады(1б)

Өрнектердің мәнін табады






Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін табады









Шаршыларды санайды .

Әр қатарды анықтайды .





Пазл құрастыру арқылы 5 –ке көбейту кестесін құрастырады





көбейту кестесін пайдаланып бірінші кестені толтырады .

Өзара кері амалдарды қолданады .






үлгі бойынша көбейтуді шығарады

үлгі бойынша бөлуді шығарады










сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады

теңдікті құру жолын түсінеді


Мадақтау






Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!








Жарайсың !

Өте жақсы орындадың!






ҚБ :

Бас бармақ







ҚБ : 1-10 б


Жарайсың!,







Керемет!













Жақсы!

Талпын!


Бірін-бірі бағалау


Жұмыс дәптері


Оқулық

3,4

36,37-бет


Шаршылар

Суреті


























Оқулық слайд

Түсіндірме








А3 маркер




Үлгі



Көрнекілік



Слайд түсіндірме

7 мин








2- тапсырма

Жеке жұмыс

Кестені толтыр.

Көбейтуге өзара кері амалды қолдануға нұсқау беру

Дескриптор:

-Кестені толтырады (1б)

- Көбейту амалын қолданады(1б)


Кестені толтырады

Бөлінгішті анықтайды .

Бөлгішті анықтайды .

Кестені толтыру үшін көбейту амалын қолданады


«Басбармақ» арқылы


Оқулық


Көбейту кестесі

Кесте


5-есеп

Сергіту сәті





10 мин



Сабақтың соңы

Бекіту




Саралау тапсырмасы :

«Анықта» әдісі

6-есеп .

Дәптерге қабырғасының ұзындығы 6см тең шаршы сыз.

ЕБҚ оқушыға тапсырма :

8-есеп

Қандай сан шыққанын анықта.

10+35=45

45:9=5





Қабырғалары тең шаршы сызады .


Қосу амалымен орындайды .

Қосындының мәнін 9-ға бөледі .


Дескриптор:

- шаршы сызады (1б)

ҚБ : 1-10 б

ЕБҚ Оқушыны бағалау :1 -10 б

Тамаша !

Оқулық

6, 35 –бет


8 есеп




Смайликтер

Рефлекция

5 мин

« Алма ағашы» әдісі

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

7, 37-бет

Бүгінгі сабақта қандай мақсатқа жеткендігін пысықтайды .Кері байланыс береді .

Біз қандай мақсатқа жеттік?

Біз не үйрендік ?

Сұрақтарына жауап береді .

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!


Алма ағашы

Алма суреттері



Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!