|
Білім беру ұйымының атауы |
«Өркен» арнайы мектеп - интернат |
|||||
|
Пәні: |
ӘТБ |
|||||
|
Бөлім: |
Тамақтану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акмаканова М |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
3.3. Тағамды дайындау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.3.1 ұлттық тағамдар дайындау (палау, бауырсақ, тұшпара) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
II деңгей ұлттық тағамдар дайындауды (палау, бауырсақ, тұшпара) біледі; III деңгей IV деңгей Мұғалімнің көмегімен заттарды қайталап көрсетеді.Суретпен жұмыс жүргізеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы Жаңа сабақ
Сергіту сәті (2 мин) Аяқталуы |
І. Ұйымдастыру 1.Оқушылармен сәлемдесемін. 2.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалаймын. 3.Психологияық жағымды орта қалыптастыру мақсатында «Бүгін көңіл- күйлеріңіз қалай? деген сұрақты қоя отырып,оқушылардың көңіл-күйін анықтаймын. Тапсырма «Ой қозғау» стратегиясы Тыңдалым алдында оқушыларға бірнеше сұрақтар ұсынылады. 1. Өткен сабақ бойынша сұрақтар қою Суретпен жұмыс жасау Тақырыптын мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады: «Ой қозғау» стратегиясы Суретке сүйене отырып азық түліктін түрлерін атау Асхана құрал жабдықтарының қызметтерін атау Ұлттық тағамдарды атау Жаңа сабақты түсіндіру Сұраққа жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын айтады біледі Сабақта видео сабақ көрсетіледі ұлттық тағамдар дайындау (палау, бауырсақ, тұшпара); Видеода ыдыс түрлері көрсетіледі Әр ішкен астың ерекше ыдыстары болатынын түсіндіру Оқушылар сұрақтарға толық мысалдар келтіре отырып жауап беред 2 Суретпен жұмыс 1.Суреттегі ұлттық тағам түрлерін ата? 2. Күнделікті ас ішкенде қандай ыдысты қолданамыз? 3. Мерекелік дастарханның қайдай айырмашылығы бар? 4.Ыдыстарды қалай орналастыру керек? Сабақты бекіту Аудио тыңдалым. Сөздікпен жұмыс 2. Жаңа сөздерді таныстыру 3. Тапсырма Постермен жұмыс (қима қағаздарға азық-түліктердің аттары жазылады) осы азық түлікті қалай сақтаймыз? 3. Дәптермен жұмыс 4 «Жәрмеңке ойыны» Мұғалім сұрақтар қояды. Дұрыс жауап берген оқушыға жемістер таратады Жылулық шеңбері Кері байланыс Ресторан әдісі Ресторан тағамының ең тәттісі (сабақтың сәттілігі) Ресторан тағамының ең ащысы (сабақтың қыйындығы Ресторан тағамына дәмдеуіштер қосамын (сабақтын мына тұсы түсініксіз) Үйге тапсырма:Ұлттық тағам түрлерін қайталау |
Оқушылар амандасып бір біріне сәттілік тілейді Шаттық шеңбер. Алақанды ашайық, Күннің нұрын салайық. Жүрек жылуын салайық, Осы жақсы лебіздерді Бір-бірімізге сыйлайық. Кім жылдам әдісі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді Сергіту сәті Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді Оқушылар бір біріне жыл лебіздерін айтады. Кері байланыс арқылы сабақтың сәтілігін,қыйындығын,түсініксіз тұсын түртіп алау |
Қалыптастырушы бағалауТүрлі түсті жалаушалармен бағалау Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалау. Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик арқылы» бағалау |
Жалаушалар Жаңа тақырып бойынша электрондық оқулықты пайдаланамын |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: 3.3. Тағамды дайындау
Ашық сабақ: 3.3. Тағамды дайындау
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Өркен» арнайы мектеп - интернат |
|||||
|
Пәні: |
ӘТБ |
|||||
|
Бөлім: |
Тамақтану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акмаканова М |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
3.3. Тағамды дайындау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.3.1 ұлттық тағамдар дайындау (палау, бауырсақ, тұшпара) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
II деңгей ұлттық тағамдар дайындауды (палау, бауырсақ, тұшпара) біледі; III деңгей IV деңгей Мұғалімнің көмегімен заттарды қайталап көрсетеді.Суретпен жұмыс жүргізеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы Жаңа сабақ
Сергіту сәті (2 мин) Аяқталуы |
І. Ұйымдастыру 1.Оқушылармен сәлемдесемін. 2.Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалаймын. 3.Психологияық жағымды орта қалыптастыру мақсатында «Бүгін көңіл- күйлеріңіз қалай? деген сұрақты қоя отырып,оқушылардың көңіл-күйін анықтаймын. Тапсырма «Ой қозғау» стратегиясы Тыңдалым алдында оқушыларға бірнеше сұрақтар ұсынылады. 1. Өткен сабақ бойынша сұрақтар қою Суретпен жұмыс жасау Тақырыптын мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады: «Ой қозғау» стратегиясы Суретке сүйене отырып азық түліктін түрлерін атау Асхана құрал жабдықтарының қызметтерін атау Ұлттық тағамдарды атау Жаңа сабақты түсіндіру Сұраққа жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын айтады біледі Сабақта видео сабақ көрсетіледі ұлттық тағамдар дайындау (палау, бауырсақ, тұшпара); Видеода ыдыс түрлері көрсетіледі Әр ішкен астың ерекше ыдыстары болатынын түсіндіру Оқушылар сұрақтарға толық мысалдар келтіре отырып жауап беред 2 Суретпен жұмыс 1.Суреттегі ұлттық тағам түрлерін ата? 2. Күнделікті ас ішкенде қандай ыдысты қолданамыз? 3. Мерекелік дастарханның қайдай айырмашылығы бар? 4.Ыдыстарды қалай орналастыру керек? Сабақты бекіту Аудио тыңдалым. Сөздікпен жұмыс 2. Жаңа сөздерді таныстыру 3. Тапсырма Постермен жұмыс (қима қағаздарға азық-түліктердің аттары жазылады) осы азық түлікті қалай сақтаймыз? 3. Дәптермен жұмыс 4 «Жәрмеңке ойыны» Мұғалім сұрақтар қояды. Дұрыс жауап берген оқушыға жемістер таратады Жылулық шеңбері Кері байланыс Ресторан әдісі Ресторан тағамының ең тәттісі (сабақтың сәттілігі) Ресторан тағамының ең ащысы (сабақтың қыйындығы Ресторан тағамына дәмдеуіштер қосамын (сабақтын мына тұсы түсініксіз) Үйге тапсырма:Ұлттық тағам түрлерін қайталау |
Оқушылар амандасып бір біріне сәттілік тілейді Шаттық шеңбер. Алақанды ашайық, Күннің нұрын салайық. Жүрек жылуын салайық, Осы жақсы лебіздерді Бір-бірімізге сыйлайық. Кім жылдам әдісі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді Сергіту сәті Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді Оқушылар бір біріне жыл лебіздерін айтады. Кері байланыс арқылы сабақтың сәтілігін,қыйындығын,түсініксіз тұсын түртіп алау |
Қалыптастырушы бағалауТүрлі түсті жалаушалармен бағалау Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалау. Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик арқылы» бағалау |
Жалаушалар Жаңа тақырып бойынша электрондық оқулықты пайдаланамын |
||
шағым қалдыра аласыз













