|
Пән: Математика Орта мерзімді жоспар бөлімі: Сәндік-қолданбалы өнер Күні.10.01.2020ж Сынып: 3 « А » |
Мектеп:Қайназар ауылындағы №2 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні :Ургеничбаева П А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тиімді есептеу үшін көбейтудің қасиеттерін пайдалану |
|
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
3.1.2.3көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c) =ab+ac; a(b-c) =ab-ac |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану Көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c) =ab+ac; a(b-c) =ab-ac |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану түсінеді 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін біледі Көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c) =ab+ac; a(b-c) =ab-ac қолданады |
|||||
|
Тілдік құзыретілігі |
Пәнге тән лексика мен терминология: сан деңгейі; • санның квадраты; • санның кубы; • көбейтудің терімділік қасиеті; • көбейтудің үлестірімділік қасиеті. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
дүниетану |
|||||
|
Құндылықтарын дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|||||
|
Алдыңғы сабақ |
Өзіңді тексер |
|||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Сынып топтық жұмыс жасау үшін жабдықталған |
|||||
|
Саралау (дифференсациясы) |
Түрлі қолдау көрсету,сұрақтар қою,әңгімелесу арқылы |
|||||
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Көмектесу,бақылау,бірін бірі бағалау,сұрақтар қою,кері байланыс |
|||||
|
Ресурстар |
Оқулық (қандай бет) таныстырылым ,қима қағаздар |
|||||
|
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер мен жабдықтар |
Ноутбук ,үлестірмелі қағаздар |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекеттер кезеңдері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. «Ой қозғау» Сабақтың тақырыбын өрнектің мәнін табу арқылы ашамын. |
Шаттық шеңбері |
||||
|
Ортасы 10 минут 10 минут 10 минут 5 минут |
Қолдану.Балмұздақ әдісі Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) 1-тапсырма:ҰЖ (60+10):2=60:2+10:2=35 (600+100):2=600:2+100:2=350 (600+100):20=600:20+100:20=80 Дескриптор 1.Өрнектің мәнін тиімді тәсілдермен орындайды ҚБ.Бақылау,сұрақтар қою,көмектесу Рефлексия.Берілген сұрақтарды талқылайды. 2-есепті шығар ЖЖ Ауызша түсіндіре отырып есепте. 600:5=150 90:2=45 900:2=450 700:5=140 500:4=125 500:2=250 900:20=45 300:2=115 Дескриптор: Ауызша түсіндіре отырып есептей алады ҚБ.Бақылау,сұрақтар қою,көмектесу Рефлексия.Берілген сұрақтарды талқылайды. 4-6 тапсырма ҰЖ Есеп бойынша өрнек құрып,оны шығар. Дескриптор Есеп бойынша өрнек құрып шығарады Тиімді тәсілдермен орындайды. 7-тапсырма Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.Саған силықтары бар қапшықтар дайындау керектігін көз алдыңа елестет. А)Сенде 24 шоколад пен 30 мұзкәмпит бар.Барлық кәмпитті теңдей бөліп 6 қорапқа салуың керек.Әр қорапқа неше кәмпиттен саласың? Ш: (24+30):6=24:6+30:6=9 Ж:Әр қорапқа 9 кәмпиттен салды |
Оқулық, түрлі-түсті маркерлер, |
||||
|
Аяқталуы 3 минут |
Ой қорытыу. «Галлерияда ой шарлау» Оқушылар бірін біріне өтілген тақырып бойынша сұрақ қояды.Егер жауап бере алмаса келесі оқының жаннннына барып және сол сұрақты қояды.Үйге тапсырма 3 Кері байланыс алма ағашы |
|
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Менөзжоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 3 cынып қмж
|
Пән: Математика Орта мерзімді жоспар бөлімі: Сәндік-қолданбалы өнер Күні.10.01.2020ж Сынып: 3 « А » |
Мектеп:Қайназар ауылындағы №2 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні :Ургеничбаева П А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тиімді есептеу үшін көбейтудің қасиеттерін пайдалану |
|
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
3.1.2.3көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c) =ab+ac; a(b-c) =ab-ac |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану Көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c) =ab+ac; a(b-c) =ab-ac |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану түсінеді 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін біледі Көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c) =ab+ac; a(b-c) =ab-ac қолданады |
|||||
|
Тілдік құзыретілігі |
Пәнге тән лексика мен терминология: сан деңгейі; • санның квадраты; • санның кубы; • көбейтудің терімділік қасиеті; • көбейтудің үлестірімділік қасиеті. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
дүниетану |
|||||
|
Құндылықтарын дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|||||
|
Алдыңғы сабақ |
Өзіңді тексер |
|||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Сынып топтық жұмыс жасау үшін жабдықталған |
|||||
|
Саралау (дифференсациясы) |
Түрлі қолдау көрсету,сұрақтар қою,әңгімелесу арқылы |
|||||
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Көмектесу,бақылау,бірін бірі бағалау,сұрақтар қою,кері байланыс |
|||||
|
Ресурстар |
Оқулық (қандай бет) таныстырылым ,қима қағаздар |
|||||
|
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер мен жабдықтар |
Ноутбук ,үлестірмелі қағаздар |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақтағы жоспарланған іс әрекеттер кезеңдері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. «Ой қозғау» Сабақтың тақырыбын өрнектің мәнін табу арқылы ашамын. |
Шаттық шеңбері |
||||
|
Ортасы 10 минут 10 минут 10 минут 5 минут |
Қолдану.Балмұздақ әдісі Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) 1-тапсырма:ҰЖ (60+10):2=60:2+10:2=35 (600+100):2=600:2+100:2=350 (600+100):20=600:20+100:20=80 Дескриптор 1.Өрнектің мәнін тиімді тәсілдермен орындайды ҚБ.Бақылау,сұрақтар қою,көмектесу Рефлексия.Берілген сұрақтарды талқылайды. 2-есепті шығар ЖЖ Ауызша түсіндіре отырып есепте. 600:5=150 90:2=45 900:2=450 700:5=140 500:4=125 500:2=250 900:20=45 300:2=115 Дескриптор: Ауызша түсіндіре отырып есептей алады ҚБ.Бақылау,сұрақтар қою,көмектесу Рефлексия.Берілген сұрақтарды талқылайды. 4-6 тапсырма ҰЖ Есеп бойынша өрнек құрып,оны шығар. Дескриптор Есеп бойынша өрнек құрып шығарады Тиімді тәсілдермен орындайды. 7-тапсырма Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.Саған силықтары бар қапшықтар дайындау керектігін көз алдыңа елестет. А)Сенде 24 шоколад пен 30 мұзкәмпит бар.Барлық кәмпитті теңдей бөліп 6 қорапқа салуың керек.Әр қорапқа неше кәмпиттен саласың? Ш: (24+30):6=24:6+30:6=9 Ж:Әр қорапқа 9 кәмпиттен салды |
Оқулық, түрлі-түсті маркерлер, |
||||
|
Аяқталуы 3 минут |
Ой қорытыу. «Галлерияда ой шарлау» Оқушылар бірін біріне өтілген тақырып бойынша сұрақ қояды.Егер жауап бере алмаса келесі оқының жаннннына барып және сол сұрақты қояды.Үйге тапсырма 3 Кері байланыс алма ағашы |
|
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Менөзжоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
шағым қалдыра аласыз


