Ашық сабақ 3 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Тыңдалған мәтін бойынша ашық және жабық сұрақтарға жауап береді; Ч,щ әріптерінің емлесін біледі; Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін

Мектеп - лицейінің директоры

_____________ Т.К. Кадыр









Ашық сабақ



Пәні: Қазақ тілі

Тақырыбы: Ч,щ дыбыстары

Күні: 17.10.2023

Сынып: 3 «А»

Пән мұғалімі: Рахманова А.А

Кабинет №35



























Бөлім

«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» бөлімі

Сабақтың тақырыбы

Жақсы мен жаманды білемін

27- сабақ «Ч,щ дыбыстары»

( Қазақ тілі 1 -бөлім. Оқулық 56 - 60 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж.

Күні:

Сынып:

17.10.2023

3 «А»

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру;

3.4.1.3* ч, щ әріптері бар сөздердің емлесін білу.

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;

3.3.3.1* оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру

Сабақтың мақсаты

Тыңдалған мәтін бойынша ашық және жабық сұрақтарға жауап береді;

Ч,щ әріптерінің емлесін біледі;

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;

Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады;



Ойлау дағдысының деңгейі

Қолдану


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Психалогиялық ахуал

Топқа бөлу

Алдыңғы білімге шолу жасау

«Микрафон» әдісі

Сабақтың қызығушылықты ояту кезеңі

Ой шақыру. «Қара жәшік» әдісі

Щеткада бар,

Шегеде жоқ.

Ащыда бар,

Тәттіде жоқ.

Чемоданда бар,

Сөмкеде жоқ.

Чапаевта бар,

Ақтаевта жоқ.

Ч,Щ дыбыстары туралы жұмбақ оқу.

-жауаптарыңның дұрыстығын тексеру үшін қара жәшікті ашайық.


Сабақтың тақырыбы: «Ч,щ дыбыстары».

Оқу мақсаты:

-Ч,щ әріптері бар сөздердің емлесімен танысады;

-Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағылтталған сұрақтар құрастырады, және жауап береді

-Оқыған , тыңдаған материал бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрады;


Музыка ырғағымен жиһаз қимылдарын жасайды








Жұмбақтың шешуін табады














Сабақ тақырыбы, мақсатымен танысады

ҚБ:Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады










Қара жәшік












Сабақ

тың ортасы







.






















































Жаңа тақырыпты ұғындыру.

Оза оқыту технологиясы бойынша алдын ала оқушыларға тапсырма беріледі

Ұжымдық жұмыс

«Тілші» әдісі

Ш,Щ,Ч дыстары туралы ережелермен таныстырады




Жеке жұмыс. 32-жаттығу

«Дұрыс немесе бұрыс» әдісі

ЕББҚЕ оқушы өз сөзімен жауап береді.





Жұптық жұмыс. 34- жаттығу. «Гугл конверті» әдісі.

  • Өлең не туралы

  • Мазмұнын өз сөзіңмен айт

  • Чемпион деп кімді айтады

  • Қандай чемпиондарды білесің

  • Чемпион болу үшін не істеу керек деп ойлайсың?

ЕББҚЕ оқушы жұбының көмегімен жауап береді.

Чемпион туралы видео көрсету

Топтық жұмыс.

«Ноутбук» әдісі.

Мәтінмен жұмыс













Дәптермен жұмыс.

37 – жаттығу

ЕББҚЕ оқушы өз бетімен тиісті әріпті қойып көреді




Бекіту.

«Эстафета» ойыны

Ч,Щ, Ш дыбыстарына мысал келтіру

ЕББҚЕ оқушы өз бетімен орындайды








щ,ч дыбыстары бар сөздерге түсіндірме жасайды.


Өлеңді оқиды, сұрақтарға жауап береді.

Ащы, ашшы сөздерінің жазылуын, мағынасын түсіндіреді


Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді

Қазақ чемпиондары туралы мағлұмат алады







1 топ- мәтіннің кіріспе бөлігін, негізгі ойды табады

2 топ- мәтіннің негізгі бөлігін табады, мәтіндегі нақыл сөзге түсініктеме береді

3 топ -мәтіннің қорытынды бөлігін табады, арамшөп пен үлкен гүлдің сөзін тауып оқиды

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды.





Топтағы оқушылар Ч,щ дыбыстарына мысал келтіріп жазады


Дескриптор

-Ч,щ дыбыстарының ережесімен таныстырады

ФБ:1 балл


Дескриптор

-Ащы, ашшы сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырып, тжырым жасайды

Фб:1 балл




Дескриптор

-Өлеңді оқиды;

-сұрақтарға жауап береді;

Фб:1 балл







Дескриптор

-Мәтіннің бөліктерін табады;

-Негізгі ойды анықтайды;

-Нақыл сөзге түсініктеме береді;

Фб:2 балл






Дескриптор

-тиісті сөздерді қояды;

- қатесіз көшіріп жазады;

-щ әрпіне назар аударады.

Фб: 1 балл

Дескриптор

-Ч,Щ,Ш дыбыстарына мысал келтіреді

- қатесіз жазады

Фб:1 балл















Теледидар макеті



Арнайы оқушыға

шығарылған карточка





Жұпқа шығарылған гугл конверті















Ноутбук макеті







Оқулық , дәптер





Эстафеталық парақ

Сабақ

тың соңы

10 мин


«darts» бағалауы

Рефлексия

«Бургер» әдісі

Үй тапсырмасы.

30-жаттығу.

Бүгінгі білімдерін, не үйренгендерін тұжырымдайды


Оқушы сабақтан не түсінгенін, нені түсінбегенін, неден қиналғанын айтады

















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.04.2025
252
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі