|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.01.2026 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93. Есептеу. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х×(25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу; 3.1.2.7 кестеден тыс 17*5, 96/6, 75/15, 84/4 жағдайларында ауызша көбейту мен бөлуді орындау; 3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құрылымы күрделі теңдеулерді шешеді. Кестеден тыс ауызша көбейту мен бөлуді орындайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдас-тыру кезеңі 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтыңортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорытын-дылау 5 минут Кері байланыс 3 минут |
Амандасу Ұйымдастыру кезеңі Әр топ басшылары топтың атауын таңдайды. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ақ тілек. Әсем күлкі»
Құндылық мақсаты: Мектепке тәртіпті сақтауға, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 7-тапсырма. Бөлінгішті тап. 13:4=3(1 қалд.) 14:3=4(2 қалд.) 18:5=3(3 қалд.)
Математика ақыл-ойды тәрбиелейтін негізгі ғылымдардың бірі, өйткені ол логика, талдау және шешім қабылдауды дамытады. Дегенмен басқа пәндер де шығармашылық, сыни ойлау және практикалық дағдылар беріп, ойлау қабілетін кешенді түрде қалыптастырады. Жаңа тақырыпты ашу Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. ФС тапсырма. Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі 1-тапсырма: Балет 7*(120:40)=7*3=21 Сәуле Драма (850-650):5=200:5=40 Балжан Опера 500-303:3=500-101=399 Жазира Пантомима (540+120):6=660:6=110 Асқар Қуыршақ театры (650-320):30=330:30=11 Мұрат Театр түрлері туралы түсіндірмелерді комикс сурет арқылы көрсету Топтық жұмыс «Жауабын тап» Әр топқа өрнектер мен мәндері бөлек-бөлек беріледі. Белгілі бір уақыт ішінде сол дұрыс жауабын тауып жазады.
1-топ 2-топ 3-топ 18*2 550:5 808:4 60*5 140:7 306:3 17*3 440:20 420:2 999:3 369:3 482:2 ЕБҚ және ЕБҚ «Жеке ойлау уақыты» әдісі 3,5,7 сандарды пайдаланып көбейту амалдарына есептер құрастырып шығар және екі таңбалы сандар құрастыр 7*5=35 7*3=21 5*3=15 35, 37, 53, 57, 73, 75. «Сиқырлы жемістер» әдісі Суретте көрсетілген заттарды санап, орналастырады. Саралау тапсырмасы Жеке жұмыс 3-тапсырма. Есепті шығар. Барлығы – 485 оқушы Қуыршақ театры – 130 оқушы Опера және балет-?2 есе артық Драма - ? оқушы Ш: 1) 130*2=260 ( опера ж/е балет) 2) 130+260=390 3) 485-390=95 ( Драма т.) Ж: Драма театрына 95 оқушы барды Тақтамен жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 1-топ. Х*30=1000-730 Х*30=270 Х=270:30 Х=9 9*30=1000-730 270=270 2-топ. 880:у=535-491 880:у=44 У=880:44 У=20 880:20=535-491 44=44 3-топ. А-45=389-254 А-45=135 А=135+45 А=180 180-45=389-254 135=135 Сергіту сәті: «Дирижёр» жаттығуы Жұптық жұмыс 5-тапсырма «Гексагон» әдісі
Үй тапсырмасы Үй тапсырмасы. Оқулық 31-бет 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап
Сұрақ: Сабақтың басында Әл-Фараби атамыз дәйексөзінде айтқан тұжырыммен келісесіңдер ме? Бүгінгі мақсат орындалды ма? Бүгінгі сабақтан не білдік? Видео бағалау
|
Бір- біріне сәттілік тілейді Әр топ басшылары топтың атауын таңдайды. Үй тапсырмасын тексертеді ЖИ видеоны қарайды Тапсырманы орындайды Есептерді оқып, талқылайды. Есептерді шығарады. Сандарды пайдаланып көбейту амалдарына есептер шығарады және екі таңбалы сандарды құрастырады Суреттердегі жемістерді санап, қай санға сәйкес екенін анықтайды Есептің шартын құрып, есепті шығарады
Белгіленген уақытқа қарай тапсырманы орындайды. Теңдеулерді шешеді Жаттығу жасайды Оқушылар логикалық ойлау арқылы тапсырмаларды дұрыс орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! ҚБ: «Мадақтау» Дескриптор: Бөлінгішті табады -1 ұ.
. Дескриптор: Өрнектердің мәнін тауып, сәйкестендіреді -1ұ Балалардың қандай қойылымды ұнататынын атайды-1ұ
ҚБ: «Мадақтау» Дескриптор: Мысалдарды есептеп, жауаптарын сандықтан тауып жазады-1 ұ
Жарайсың!
Тамаша жұмыс
Дескриптор: Есептің шартын құрады – 1 ұ. Сұрақ қояды – 1 ұ Шешуін дұрыс тауып, жауабын жазады 1 ұ.
ҚБ: «Мадақтау» Дескриптор: Құрылымы күрделі теңдеуді жай теңдеуге айналдырады – 1 ұ. Теңдеулерді шешеді-1 ұ.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады – 1 ұ.
|
Презентация Топ белгілері: «Сандар патшылығы» «Есеп данышпанда-ры» «Математика жұлдыздары» Оқулық Жұмыс дәптері Shyraq.ai платформасы Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/66778124
Интербелсенді тақта
А3 плакат Суреттер Маркерлер
Қима қағаздар Тақта Қима қағаздар
Жұмыс дәптері Тақта Бор Жұмыс дәптері Shyraq.ai платформасы «Гексагон» парақтары Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы Shyraq.ai платформасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 3 сынып. 93 сабақ Есептеу.Қорытындылау
Ашық сабақ. 3 сынып. 93 сабақ Есептеу.Қорытындылау
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.01.2026 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93. Есептеу. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х×(25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу; 3.1.2.7 кестеден тыс 17*5, 96/6, 75/15, 84/4 жағдайларында ауызша көбейту мен бөлуді орындау; 3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құрылымы күрделі теңдеулерді шешеді. Кестеден тыс ауызша көбейту мен бөлуді орындайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдас-тыру кезеңі 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтыңортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорытын-дылау 5 минут Кері байланыс 3 минут |
Амандасу Ұйымдастыру кезеңі Әр топ басшылары топтың атауын таңдайды. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Ақ тілек. Әсем күлкі»
Құндылық мақсаты: Мектепке тәртіпті сақтауға, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 7-тапсырма. Бөлінгішті тап. 13:4=3(1 қалд.) 14:3=4(2 қалд.) 18:5=3(3 қалд.)
Математика ақыл-ойды тәрбиелейтін негізгі ғылымдардың бірі, өйткені ол логика, талдау және шешім қабылдауды дамытады. Дегенмен басқа пәндер де шығармашылық, сыни ойлау және практикалық дағдылар беріп, ойлау қабілетін кешенді түрде қалыптастырады. Жаңа тақырыпты ашу Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. ФС тапсырма. Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі 1-тапсырма: Балет 7*(120:40)=7*3=21 Сәуле Драма (850-650):5=200:5=40 Балжан Опера 500-303:3=500-101=399 Жазира Пантомима (540+120):6=660:6=110 Асқар Қуыршақ театры (650-320):30=330:30=11 Мұрат Театр түрлері туралы түсіндірмелерді комикс сурет арқылы көрсету Топтық жұмыс «Жауабын тап» Әр топқа өрнектер мен мәндері бөлек-бөлек беріледі. Белгілі бір уақыт ішінде сол дұрыс жауабын тауып жазады.
1-топ 2-топ 3-топ 18*2 550:5 808:4 60*5 140:7 306:3 17*3 440:20 420:2 999:3 369:3 482:2 ЕБҚ және ЕБҚ «Жеке ойлау уақыты» әдісі 3,5,7 сандарды пайдаланып көбейту амалдарына есептер құрастырып шығар және екі таңбалы сандар құрастыр 7*5=35 7*3=21 5*3=15 35, 37, 53, 57, 73, 75. «Сиқырлы жемістер» әдісі Суретте көрсетілген заттарды санап, орналастырады. Саралау тапсырмасы Жеке жұмыс 3-тапсырма. Есепті шығар. Барлығы – 485 оқушы Қуыршақ театры – 130 оқушы Опера және балет-?2 есе артық Драма - ? оқушы Ш: 1) 130*2=260 ( опера ж/е балет) 2) 130+260=390 3) 485-390=95 ( Драма т.) Ж: Драма театрына 95 оқушы барды Тақтамен жұмыс 4-тапсырма Теңдеулерді шеш 1-топ. Х*30=1000-730 Х*30=270 Х=270:30 Х=9 9*30=1000-730 270=270 2-топ. 880:у=535-491 880:у=44 У=880:44 У=20 880:20=535-491 44=44 3-топ. А-45=389-254 А-45=135 А=135+45 А=180 180-45=389-254 135=135 Сергіту сәті: «Дирижёр» жаттығуы Жұптық жұмыс 5-тапсырма «Гексагон» әдісі
Үй тапсырмасы Үй тапсырмасы. Оқулық 31-бет 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап
Сұрақ: Сабақтың басында Әл-Фараби атамыз дәйексөзінде айтқан тұжырыммен келісесіңдер ме? Бүгінгі мақсат орындалды ма? Бүгінгі сабақтан не білдік? Видео бағалау
|
Бір- біріне сәттілік тілейді Әр топ басшылары топтың атауын таңдайды. Үй тапсырмасын тексертеді ЖИ видеоны қарайды Тапсырманы орындайды Есептерді оқып, талқылайды. Есептерді шығарады. Сандарды пайдаланып көбейту амалдарына есептер шығарады және екі таңбалы сандарды құрастырады Суреттердегі жемістерді санап, қай санға сәйкес екенін анықтайды Есептің шартын құрып, есепті шығарады
Белгіленген уақытқа қарай тапсырманы орындайды. Теңдеулерді шешеді Жаттығу жасайды Оқушылар логикалық ойлау арқылы тапсырмаларды дұрыс орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! ҚБ: «Мадақтау» Дескриптор: Бөлінгішті табады -1 ұ.
. Дескриптор: Өрнектердің мәнін тауып, сәйкестендіреді -1ұ Балалардың қандай қойылымды ұнататынын атайды-1ұ
ҚБ: «Мадақтау» Дескриптор: Мысалдарды есептеп, жауаптарын сандықтан тауып жазады-1 ұ
Жарайсың!
Тамаша жұмыс
Дескриптор: Есептің шартын құрады – 1 ұ. Сұрақ қояды – 1 ұ Шешуін дұрыс тауып, жауабын жазады 1 ұ.
ҚБ: «Мадақтау» Дескриптор: Құрылымы күрделі теңдеуді жай теңдеуге айналдырады – 1 ұ. Теңдеулерді шешеді-1 ұ.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады – 1 ұ.
|
Презентация Топ белгілері: «Сандар патшылығы» «Есеп данышпанда-ры» «Математика жұлдыздары» Оқулық Жұмыс дәптері Shyraq.ai платформасы Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/66778124
Интербелсенді тақта
А3 плакат Суреттер Маркерлер
Қима қағаздар Тақта Қима қағаздар
Жұмыс дәптері Тақта Бор Жұмыс дәптері Shyraq.ai платформасы «Гексагон» парақтары Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы Shyraq.ai платформасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























