Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
|
3.3.1.1* мәтінді немесе
оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу/рөлге
бөліп оқу
3.3.4.1* мәтін мазмұны
мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай?
қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру
3.4.2.1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын тірек сөздерді
қолданып жазу
|
Сабақтың басы
|
Шаттық
шеңбері:
Мына сұлу әлемде,
Адам өмір сүреді.
Үлкен менен кішіге,
Күн сәулесін
төгеді.
Шеңберде тұрып,
кезекпен қасында тұрған балаға жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған
денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!
Суреттер арқылы жаңа сабақты
ашу.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және
мақсатымен таныстыру.
|
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы
тілек айтады.
Мысалы:
Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!
|
Қолпаштау
|
|
Сабақтың ортасы
|
1.Тыңда.
Қайтала. Сөздікпен таныстыру:
Жаңа
сөздер:
Қашан?-когда?
Кейін -после
Кешке-вечером
Ерте-рано
Кеш-поздно
Жаңа
сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2.
Айтылым/Оқылым

Мен түске дейін
мектепке барамын.
Сен түстен кейін
биге/күреске барасың. Ол кешке футбол ойнайды. Сіз ерте /кеш
жатасыз.
3. 1-тапсырма.
Мәтінді тыңда. Әлібек нешеде тұрады? Ол не
істейді?
Саша нешінші сыныпта оқиды?
Ол кешке дейін не істейді?
Оның әрекеті дұрыс па?
4.
Оқылым.
2-тапсырма.
Мәтінді оқып, қою әріппен жазылған сөздерге
сұрақ қой.
5.
3-тапсырма
Айтылым.
Суретпен жұмыс.

|
Тыңдалым,айтылым.
Сөздерді
оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады.
Мысалы:
Мен
күнде ерте ұйықтаймын.
Жіктік жалғауларды
қайталау:
Сен қашан тұрасың?
Сен
түске дейін не істейсің?
Сен кешке не
істейсің?
Айтылым/Оқылым
Оқушылар суретке
қарап, тыңдайды,қайталайды, сөйлемдерді мәнерлеп оқиды.
Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді.
Мен қашан мектепке барамы?
Сен қашан биге/күреске барасың?
Ол қашан футбол ойнайды?
Сіз қашан жатасыз?
Тыңдалым.Айтылым.
Мәтінді мұқият 2 рет тыңдайды, таныс емес
сөздерге түсінік беріледі.
2-тапсырма
«Тез
ойлан» әдісін қолдана отырып оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.

3-тапсырма
Оқушылар 3 топқа бөлініп,
суреттерді сөйлетеді. (ЖИГСО әдісін қолдану) үш сурет үш топқа
бөлініп беріледі.
|
«Бас бармақ»

Дескриптор:
-мәтін мазмұнын
тыңдайды
-мәтінді оқиды
-сұрақтарға жауап
береді
«Бас
бармақ» 
Дескриптор:
тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша
әңгімелейді;
- таныс емес сөздердің
мағынасын анықтайды
Оқушылар
сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Дескриптор:
- сурет
бойынша әңгімелейді.
- сұрақ
қоя біледі.
|
Слайд
Слайд
Оқулық
73
бет
Слайд
Оқулық
74-75 бет
|
|
6.
Жазылым.
5 –
тапсырма. Жазылым. Тиісті қосымшаларды жалғап жазады, дәптерлерін
мұғалімге тапсырады.
Бұл
менің інім. Ол таңертең жеті... ( -да, -де) тұрады. Жеті жырым...
(-да, -де) тамақ ішеді. Түс... (-те, -ке) дейін мектепке барады. Ол
түс.... (-кен, -тен) кейін ойнайды.
Дескриптор:
|
|
|
7. 6 – тапсырма.
Сұрақтарға жауап бер
|
Айтылым.
Оқушылар тірек сөздерді пайдаланып, сұрақтарға
жауап береді
|
Дескриптор: − Оқушылар тірек сөздерді
пайдаланып, сұрақтарға жауап береді
.
|
|