Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ 3 сынып Костюм ауыстыру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Тексерілді:
Оқу ісінің меңгерушісі: _________________
-
Білім беру ұйымының атауы
Пәні:
Цифрлық сауаттылық
Бөлім:
2-бөлім: «Ойын құру»
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
15.12.2022ж
Сыныбы: 3 «А»
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Костюм ауыстыру.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
3.4.2.4. программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру;
Сабақтың мақсаты:
-программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асырады;
Бағалау критерийлері:
(білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)
-программалау ойын алаңында бірнеше костюмдермен жұмыс істейді;
Ойлау дағдыларының деңгейі (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)
-қолдану
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Амандасу Қызығушылықты ояту.
5 мин
3 мин
Жаңа сабаққа кіріспе
5 мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал Қол ұстасып бәріміз, Жылулықты сезейік. Шуақ шашқан күндей болып, Күлімсіреп жүрейік. Бірімізге-біріміз сәттілікті тілейік. Топқа бөлу: https://www.classtools.net/random-group-generator/ сайтынан «Топқа бөлу» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1-топ «Спрайт» 2-топ «Көрініс» 3-топ «Скрипт» Топтың ережесі: Тыныштық сақтау Белсенді болу Бір-бірін тыңдау, өз пікірімен ашық бөлісу, басқалардың пікіріне құрметпен қарау.
2. Үй тапсырмасын «Кім жылдам» әдісі https://wordwall.net/ru/ сайтынан (Cұрақ-жауап) Алдыңғы тақырып: «Ойын құру» бөлімінен. 1.Ақпаратты енгізу құрылғысы? 2. Ақпаратты шығару құрылғысы? 3. Жобада көрініске қатысатын, белгілі бір іс-әрекетті орндайтын объект. 4.Адам мен монитор арасындағы ара қашықтық канша см болу керек? |
1. Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
Тест сұраққа жауап береді
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
Өзін-өзі бағалау
|
https://www.classtools.net/random-group-generator/
https://wordwall.net/ru/resource/32483475/%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b92
|
||||||||||||||||||||||||||||||
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі. Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстырып, ой қозғау мақсатында сұрақ қою.
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Спрайттың костюмін ауыстыру үшін Келбет блогының командаларын қолданамыз. Скриптіде костюмдерді ауыстыру үшін цикл қолданылады.
|
Оқушылар сұраққа жауап береді.
мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Презентация Интерактивті тақта
file:///D:/The%20information%20for%20a%20disc/index.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||
4 мин |
Топтық жұмыс (ТЖ) «Адасқан әріптер»
|
Жасырылған сөзді табады |
Дескриптор
Түстерге қарап жасарылған сөзді табады. Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
Өзін-өзі бағалау
|
кескін қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Жеке жұмыс (ЖЖ) №1-тапсырма: «Киіз үй» жобасын құрады. (оқулықтағы 49 бет)
|
Scratch программалау ортасында «Киіз үй» жобасын құрады. Оқушылар практикалық тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: - «Киіз үй» жобасын құрады. Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Өзін-өзі бағалау
|
Цифрлық сауаттылық оқулығы
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |